İlk Bakışta Ne İşe Yaradığı Asla Anlaşılamayan 10 Kullanışlı ve İlginç Ürün

Favorilerime
Ekle

Alışverişe çıktığınızda, raflar arasında hunharca gezerken sizin de karşınıza ne işe yaradığını bir türlü anlayamadığınız ürünler çıkıyorsa ya da en az bir kez arkadaşınızın size aldığı hediyenin ne olduğunu anlamak için kullanma kılavuzuna bakmanız gerektiyse çok doğru yerdesiniz demektir.

Hemen herkesin hayatına en az bir kez giren o "Bu ne işe yarıyor ki acaba?" dedirten ürünlerden bazılarını şimdi hep birlikte keşfedeceğiz.

İşte karşınızda internet kullanıcılarının sosyal medya üzerinden "Bu ne ki?" diye paylaştığı ve cevabı bulunan birbirinden ilginç ve birçoğu aslında çok kullanışlı olan o ürünler...

1. “Bu bir uzay gemisi parçası mı?”

Bu ilginç görüntüsüyle dikkat çeken alet, aslında pastacılıkla uğraşanların ve şeflerin çok yakından tanıyacağı aletlerden biri. Zira kendisi kruvasan yapımında hamura kolayca şekil vermek için kullanılıyor. Nasıl kullanıldığını izlemek isterseniz sizi hemen şöyle alabiliriz.

2. “Bu kıyma makinesinin bir iki parçası eksik gibi..."

Bu ürünle karşılaşan masum internet kullanıcısı haklı olarak bunu bir kıyma makinesine benzetmiş olsa da bu alet aslında Hindistan cevizini oymak ve ayıklamak için kullanılıyor.

3. “Ne biçim bir makas bu? Araştırıp durdum ama ne olduğunu çözemedim!”

Yemeklerle arası iyi olanların muhtemelen ilk görüşte tanıyacağı bu makas bir pizza makası.

4. “Bu ne ki? Başta çay için bir şey zannettim ama kapalı olsa bile dökülür”

Bu alet, aslında hamurun üzerine elleri kirletmeye gerek kalmadan un serpiştirmeye ya da tatlıların üzerine pudra şekeri koymaya yarıyor. Nasıl kullanıldığını görmek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

5. “Bunu büyükannemin güzel çatal-bıçak setinin arasında buldum”

Bu alet, çocukların daha kolay bıçak kullanmayı öğrenmesi ve bıçak kullanmayı tam olarak öğrenene kadar bıçakla kendilerine zarar vermelerini önlemek için kullanılıyor. Çocuklar, bıçak gibi keskin olmayan bu aleti kullanarak yemeklerini kaşıklarına ya da çatallarına ittirerek yiyor. Bu sayede zaman içinde çok daha kolay bir şekilde bıçağı doğru tutmayı ve kullanmayı öğreniyorlar.

6. “Bunu yılbaşı hediyesi olarak aldım ve kartta 'Ne olduğunu çözmeye çalışırken iyi şanslar' yazıyordu”

Bu ürün köfte yapımında kullanılıyor aslında. Beyaz kısmına bir parça kıyma konuluyor, ardından sağdaki kısımla üzerine bastırılarak ortasına çukur açılıyor, açılan çukura da istenilen iç harç yerleştiriliyor. Ardından soldaki kısma da bir parça kıyma konuluyor ve beyaz kısmın üstüne kapatılıyor. Böylece içi dolgulu ve şahane şekilleri olan köfteler ortaya çıkıyor.

Biraz karmaşık geldiyse aşağıdaki fotoğraf sizin için biraz daha anlaşılır olabilir.

"Ben nasıl kullanıldığını görmek istiyorum." derseniz şu videoya da göz atabilirsiniz.

7. “Bu garip tahta şey büyükbabama aitti”

Bu ürün, eski zamanlarda yıkanan çamaşırları dövmek için kullanılan nostaljik bir alet.

8. “Diş hekimi kaybetmiş gibi gözüküyor”

Gerçekten diş hekimlerinin kullandığı aletlere benzeyen bu ürün, aslında değerli bir kitap ayracı.

9. “Bunu büyükbabamın eşyalarının arasında buldum ve ne işe yaradığı hakkında en ufak bir bilgim yok”

Bu ilginç alet, eski zamanlarda şişelere mantar tıpa sıkıştırmak için kullanılıyordu. Günümüzde bu alet yerine kullanılan modern versiyonunu şu videoda görebilirsiniz.

10. “Bunu Belçika’da bir bit pazarından aldım. Satıcı hiçbir açıklamada bulunamadı”

brightside

brightside

Makasa benzerliğiyle dikkat çeken bu alet, eski zamanlarda yeni doğan bebeklerin göbek bağını kesmek için kullanılan bir çeşit tıbbi mengene. Bu aletin de 19. yüzyılın ortalarından kaldığı tahmin ediliyor.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?