lunaparktan-kovulunca-hayatini-degistiren-kadin-one-cikan

Kiloları Yüzünden Lunaparktan Kovulunca Tüm Hayatını Değiştiren Azimli Kadın

Favorilerime
Ekle

Artık duymayanın, bilmeyenin kalmadığı, dünyanın en büyük eğlence parkı Disneyland'da başlayan üzücü bir hikaye bu. Ama hemen endişelenmeyin, sonu pek sürprizli ve mutlu.

Birçoğumuzun kilo verme çabasına girdiği şu günlerde, birazdan tanışacağınız azimli kadından öğrenecek çok şeyimiz var aslında.

İsteyince başaramayacağınız hiçbir şey olmadığını bilin, azminizden, hedefinizden ödün vermeyin, gerisi kolay.

Nasıl mı?

Tam da 3 çocuk annesi, 123 kilo Christina'nın bu sıra dışı değişim hikayesi gibi...

Christina, ailesiyle birlikte gittiği Disneyland'da hayatının şokunu yaşıyor ve kendini tümden değiştirmeye karar veriyor...

fitbodyweightloss

Arizona'da yaşayan 34 yaşındaki Christina Jordan, üç çocuk annesi, başarılı ve azim dolu bir kadın. Bundan tam 9 yıl önce, ailesiyle birlikte dünyanın en büyük eğlence parkı olan Disneyland'a gitmeye karar veriyorlar. Her şey güzel, planlar eğlenceli...

Fakat sıra hız trenine binmeye geldiğinde Christina o güne dek hiç yaşamadığı üzücü bir olay yaşıyor ve kiloları nedeniyle hız trenine binemeyeceği söyleniyor. Bunun üzerine ailesiyle birlikte oradan çıkmaya karar veriyorlar ancak Christina, geçmesi gereken turnikelerden de fazla kiloları nedeniyle geçemiyor ve o anı şöyle özetliyor:

"Oradan bir an önce ayrılmak için turnikelere geldik ama ben fazla kilolarım nedeniyle turnikelerden de geçemedim ve kapıyı tamamen açmaları gerekti. Hayatımın en utanç verici anıydı ama aynı zamanda gözlerimi açmamı da sağladı. Hayatımın geri kalanında kenarda köşede kalmak zorunda olmak istemiyordum ve tamamen değişmeye karar verdim."

9 yıl önce, 123 kiloyken aldığı bu kararla tüm hayatını değiştiren Christina 1 yıldan az sürede 60 kilo veriyor...

instagram - fitbodyweightloss

Christina, eğlence parkında yaşadığı utanç ve hayal kırıklığı ardından aldığı kararı hemen uygulamaya başlıyor.Sağlık dolu yolculuğuna aldığı bir diyet kitabıyla başlayan genç kadın, günde yalnızca 500 kalori içeren diyetlerden tutun da sadece protein içeren diyetlere kadar birçok diyet programını deniyor. Ancak hiçbir denemesinden başarılı sonuç alamıyor.

Yine de pes etmemeye kararlı olan Christina, sonunda vücudunu ve kendini keşfetmeye başlıyor ve kendine özel bol proteinli, az da olsa karbonhidrat alabileceği ve sağlıklı yağlar içeren besinlerle dolu bir diyet programı hazırlıyor.

Hazırladığı bu program sayesinde kilo vermeye başlayan genç kadın, 1 yıldan az bir sürede taam 60 kilo vererek hayal ettiği bedene kavuşuyor.

Verdiği kilolarla sadece kendi hayatını değiştirmekle de kalmayan Chistina, şimdilerde birçok insana yardımcı oluyor...

instagram - fitbodyweightloss

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi başaran ve istediği forma kavuşan üç çocuk annesi azimli kadın, verdiği kilolarla da yetinmiyor. Kendisi gibi fazla kilolarından muzdarip insanlara yardım etmek için beslenme bilimi üzerine bir yüksek lisans programına kaydoluyor ve okulunu da başarıyla tamamlıyor.

Bu sayede kendi hayatını bir daha eski haline dönmeyecek şekilde düzene sokan Christina, insanların da sağlıklı bir şekilde kilo vererek mutlu olmalarına destek oluyor.

Biz de Christina'yı azmi ve başarıları için tebrik ediyor, kilo vermek isteyen herkese ilham olmasını diliyoruz. Unutmayın, siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey, aşamayacağınız hiçbir engel yok.

Kaynak: delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?