Ölmeden Önce Bir Yolunu Bulup Mutlaka Gitmeniz Gereken 15 Efsanevi Bar

Favorilerime
Ekle

Ölmeden önce en güzel hamburgerleri yedik, dondurmaları midemize indirdik, pizzaların canına okuduk. Hatta mutlaka görmeniz gereken en manzaralı restoranları da ekledik.

Fakat hep yemekle olmaz, biraz gezmek biraz içmek gerekir. O yüzden şimdi sırada ölmeden önce mutlaka gidilmesi gereken barlar var.

Kendinizi farklı bir dünyada hissedeceğiniz, arkadaşlarınızla birlikte gitme fırsatı bulursanız belki de hayatınızın en eğlenceli anlarını yaşayabileceğiniz o yerleri bir araya getirdik.

Bir sırt çantası bir de uçak biletine bakar tüm mesele. Sonrası sizin enerjinize kalmış.

Buza Bar, Dubrovnik, Hırvatistan

Adriyatik'e açılan bir kapı değil bildiğiniz kocaman bir manzarada bir şeyler içmenin tadının nasıl olduğunu tahmin edebilir misiniz? Bizce edebilirsiniz.

Hemingway Bar, Prag, Çek Cumhuriyeti

Amerikan Edebiyatı'nın en bilinen yazarlarından bir tanesi olan Ernest Hemingway'in üslubunu kendine yakıştıran bir bar. Prag'ta kime sorsanız gösterir, gidip kokteyllerinden denemeden gelmeyin.

Absolut Ice Bar, Stokholm, İsveç

İçki dediğin buz gibi olmalı diyenleri duyuyor ve artırıyoruz. Buz bardaklar, buz gibi ortam ve buz bir bar. Absolut Ice Bar, Stokholm'de ziyaret edebileceğiniz en soğuk yer.

Please Don't Tell, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Bu barın özelliği girişinin gizli olması. Belli ki kimseye söylemek istemiyorlar. Girişteki kırmızı telefondan 1'i çevirmeniz ve kapının açılmasını beklemeniz gerekiyor. Garip ancak pek eğlenceli.

Delirium, Brüksel, Belçika

Dünyanın en büyük bira mahzeni gibi düşünebilirsiniz. İki binayı birleştiren ve hatta arasına yolu bile katan bir mimarisi var. Sembolleri de fil. Neden? Bilmiyoruz.

The Churcill Arms, Londra, İngiltere

İngiltere'nin imza barlarından bir tanesi. Dışı tamamen çiçeklerle kaplı. Winston Churcill'in büyükannesi ve büyükbabası müdavimiymiş burasının. Sonra sonra gül bahçesi gibi derlemişler. Daha önce kendisini "Londra Yolcularının Uğramadan Dönmemesi Gereken 10 Mekan" yazımızda da yazmıştık.

El Camborio, Granada, İspanya

Alhambra manzarasına uzanan bir giriş, bir sihirli mekan. Kapıdan girdiğinizde kendinizi uçurumun kenarındaki bir barda buluyorsunuz. Bol bol içip sapıtmak isteyebilirsiniz, aman dikkat diyoruz.

Amsterdam Bar, Koh Phangan, Tayland

Tayland'ın en rahat barı burası. Güneşlenirken yudumlamak istediğiniz içkiyi yudumlayıp dilerseniz çıplak bile takılabiliyorsunuz. Eğer çıplaklık size göre değilse hiç sorun değil, bikininizle mayonuzla güneşlenirsiniz canım.

Old Fashioned Gin Tonic & Cocktail Bar, Barselona, İspanya

Eski zamanlara yapılan en güzel atıflardan bir tanesi. Barselona yolcularının mutlaka uğraması gereken bir nokta. Kokteyller eski anneanne bardaklarında veriliyor, içindekiler ise bambaşka yepyeni lezzetler.

The Temple Bar, Dublin, İrlanda

İrlanda'nın medar-ı iftarı, her İrlanda gezisinde en az 3 fotoğrafı bulunanı. Varsa içinizde bir Gal, buraya gitmeden olmaz. Gitmişken de siyah bira içersiniz herhalde.

Sketch, Londra, İngiltere

Resimlerden çıkma bir mekan. Özenle hazırlanmış, sürreal bir hava verilmiş o güzelim, canım bar. Öğlen bir çay içip akşama doğru uzanan saatlerde kokteyle geçmek farzmış.

Joben Bistro, Cluj-Napoca, Romanya

Nikola Tesla yaşasaydı en çok burayı severdi. Estetik konusunda pek çok barın fersah fersah ötesinde olan Joben, bir de harika müziklere sahip. Unutmadan, limonata kokteylleri insanın içinde limonata ağaçları açtırabilecek kadar güzel.

Bab-al-shams, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Çölün ortasında bar mı olurmuş? Hele bir de o bar Dubai'de mi olurmuş? Oluyor efendim. Yanınızda bir adet deveniz, elinizde misler gibi içkileriniz, güneşin ve kumun tadını çıkarmak size kalıyor. Denizin havası da cabası.

Diee du Ciel, Quebec, Kanada

Kendi biramı kendim hazırlarım düsturunu kendilerine yasa ilan etmiş Kanada'nın en iyi barlarından bir tanesi. İçinde o kadar çok bira var ki hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Olsun, deneyin ve yanılın. Yine deneyin, yine yanılın.

The Pub With No Beer, Macksville, Avustralya

Avustralya'da The Pub With No Beer bildiğiniz bir şehir efsanesi. Çiğ köfteci gibi her yerde "Hakiki The Pub With No Beer" yazmadığı kalıyor bir tek. Siz hangisini seçerseniz seçin orada bira olduğunu çok iyi bilin.

Gaspar, İstanbul, Türkiye

redbull

redbull

İstanbul'un en konsept sahibi barlarından bir tanesi. Onu özel kılan şey ise Gaspar Noe'den esinlenilmiş olması. Gaspar Noe kimdir diyenler için hemen cevaplayalım: Irreversible.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?