kilo-verdikten-sonra-deri-sarkmasi

Tüm Zayıflama Hikayelerinin Mutlu Bitmediğinin Kanıtı 84 Kilo Veren Kadın

Favorilerime
Ekle

İstediği forma kavuşma hayali kuran herkes bir anda tüm fazla kilolarından kurtulmak, zayıflamak, fit olmak istiyor. Ancak tüm kilo verme hikayeleri maalesef çok da mutlu bitmiyor.

Bugün sizi kendini benzer bir durum içinde bulan Kayla Butcher isimli genç bir kadınla tanıştıracağız. Bir zamanlar neredeyse 181 kilo olan ve sonrasında kısa süre içinde tam 84 kilo veren Kayla'nın dertleri kilo vermekle bitmiyor.

Çünkü onun dışarıdan gözükmese de halletmesi gereken çok daha önemli bir sorunu var: Hızlı ve aşırı kilo vermenin beraberinde getirdiği deri sarkması.

Şimdi onun hikayesini dinleyelim.

Ailevi problemler ve depresyon onu genç yaşta obeziteye sürüklüyor

instagram

Kayla'yı obeziteye kadar getiren süreç aslında çocukluğunda başlıyor. Kötü beslenen bir ailede büyüyen Kayla sürekli abur cubur, fast food yiyerek çocukluğunu geçiriyor. Kayla, ergenliğinde, 14 yaşına girdiğinde ciddi bir depresyona giriyor ve bu sefer de yemek yemeyi bir kaçış olarak görmeye başlıyor. Daha fazla yemek yemeye başlıyor.

"İnsanlar, şişman olmanın benim tercih olduğunu söylediler hep ama aslında şişman biri olmayı ben istemedim, bunun suçlusu ben değilim" diyor Kayla. Gençliğindeki kötü alışkanlıkların ve ailesinin içindeki problemlerin onu bu noktaya ittiğini söylüyor.

Kayla en fazla kiloyu ise 16 yaşında bu sorunlardan bıkıp evden ayrıldığında alıyor. Üniversite için başka bir şehre yerleşen Kayla o dönemde tam 65 kilo alıyor. Ama sorunları bunlarla da bitmiyor. Erkek arkadaşı onu terk ediyor, birkaç dersten kalıp maddi desteği de bitince okuldan atılıyor. Kayla, kendini daha fazla kötü hissetmeye başlıyor.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/06/kahve-evreni-7.jpg |

instagram

Kayla'nın kilolarının bir sorun olduğunu fark etmesi üç yılını alıyor. Mide ameliyatı olması gerekiyor ancak operasyon öncesinde 13 ay boyunca bir diyetisyenle yaşam biçimini değiştirmesi için görüşmesini şart koşuyorlar. Kayla da böylece gazlı içecek ve fast food'dan tamamen vazgeçiyor, dışarıda yemek yemeyi bırakıp evde yemek pişiriyor, daha küçük porsiyonlarda yemeye dikkat ediyor ve hatta dışarı çıkarken cüzdanını evde bilerek unutuyor ki abur cubur almasın.

Böylece aylarca yüksek protein içeren yiyecek ve sebzelerle beslenen ve hatta kendi deyimiyle "iki yaşındaki çocuk gibi yemek yiyen" Kayla, 2016'nın Şubat ayında mide ameliyatı oluyor.

Ameliyat başarılı geçiyor ve bu sayede Kayla çok daha hızlı bir şekilde kilolarından kurtuluyor.

Şimdi ise deri sarkması problemiyle mücadele ediyor

instagram

Ancak Kayla bu şekilde de mutlu olamıyor. Mide ameliyatı sonrası çok hızlı kilo vermesinden dolayı deri sarkması problemi ortaya çıkıyor. Hem de öyle böyle değil. "Kendimi içindeki tüm hava sönmüş olan bir balon gibi hissediyorum" diyor genç kadın.

Sokağa çıktığında sarkan derilerini kıyafetlerinin içine sokup normal, ince, fit bir kadın olarak gönül rahatlığıyla gezse de Kayla'nın kurtulması gereken büyük bir sorunu olduğu da aşikar.

"Küçük bir çocuk olduğumdan bu yana üstümde taşıdığım fazla kilolardan kurtulduktan sonra bile bana hayatım boyunca yaşadığım acı ve mücadeleyi sürekli hatırlatan bir beden içinde sıkışmış olmak duygusal olarak çok zor ve yorucu. İstediğim kıyafetleri giymek, hatta karşı cinsten biriyle yakınlaşmak bile o kadar korkutucu ki..." diyor Kayla.

Bu sorundan da kurtulmak ve normal bir hayat sürdürmek isteyen Kayla bunun için deri gerdirme ameliyatı olmak istiyor. Ancak estetik kapsamına girdiği için sigortası ameliyat masraflarını karşılamadığı ve kendinin de o kadar parası olmadığı için Kayla şimdi GoFundMe üzerinden bir bağış kampanyası başlatmış durumda. Burada ihtiyacı olan 10 bin dolarlık hedefe ulaşmayı ve böylelikle ameliyat olabilmeyi amaçlıyor.

Ancak yaşadığı tüm şeylere rağmen Kayla pes etmemeye kararlı: "Hayatın beni geçip gitmesine izin vermeyeceğim. Olumlu bir bakış açısının her şeyi yola koyacağını biliyorum."

Umarız her şey gönlünce olur, Kayla.

Not: Görüntülerin çok hoş olmamasından dolayı Kayla'nın son haline dair çok fazla fotoğraf kullanmadık. Deri sarkmasına ait fotoğraflarını görmek için Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?