hazel-pizza-kiz

Hastane Camına "Pizza Gönderin" Yazan Kanser Hastası Kızın Mutlu Biten Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Kanser hastası olan iki yaşındaki küçük Hazel'in uzun zamandır yaşadığı en mutlu güne gideceğiz bugün birlikte.

Onun mutluluğuna ve dünyada ne kadar güzel insan olduğuna beraber şahit olacağız.

Başlıyoruz.

Henüz 2 yaşında, nöroblastam kanseri küçük bir kız

huffingtonpost

Hazel'e henüz iki yaşındayken nöroblastom kanseri teşhisi kondu. 3.evrede yüksek riskli olarak tanı konulan Hazel hemen hastanede tedaviye başladı. Doktorlarının ve ailesinin desteğiyle her şey yolunda ilerlerken bir gün ateşi çıktı Hazel'in ve hastaneye kaldırılması, orada birkaç gün yatması gerekti.

Sonradan "Pizza kız" olarak ünlenen Hazel'in ilginç hikayesi de o günlerde yaşandı.

"Oda 4112'ye Pizza Gönderin"

huffingtonpost

Hazel'in hastane odasında canı pizza isteyince annesi onu eğlendirmek için onunla birlikte küçük bir yaramazlık yapmaya karar verdi. Odadaki beyaz bantları kullanarak kaldıkları hastane odasının camına kocaman "Oda 4112'ye Pizza Gönderin" yazdılar ve beklemeye başladılar.

Ama beklediklerinden çok daha farklı bir şeyle karşılaştılar.

Hazel'in odası kısa süre içinde onlarca pizzayla doldu taştı

huffingtonpost

Hastanenin önünden geçen ve camdaki yazıyı gören bir adam fotoğrafını çekip bunu Reddit'e yükleyince hastaneye pizza akını başladı. Hiç tanımadıkları bir çocuğa pizza ısmarlayıp onu mutlu etmek isteyen internet kullanıcıları sağ olsun sadece birkaç saat içinde Hazel'in odasında 20 adetten fazla pizza vardı. Hastane asansöründe aynı anda 6 farklı pizzacının olması ve pizzaların ardı arkasının kesilmemesi üzerine Hazel'in annesi ve doktoru "Daha fazla pizzaya ihtiyaç yok" diye internetten mesaj yayınlamak zorunda kaldılar.

Hazel'in annesinin de sözlerini hemen not düşelim: "Bir sosyal paylaşım sitesinin böyle bir destek sağlaması beni hem çok şaşırttı hem de gururlandırdı. Umarım yaşanan bu olay kanser bilincini daha da artırır."

Hazel gelen pizzaları hastanedeki diğer kanser hastası çocuklarla paylaşırken ne kadar mutlu olduklarından bahsetmemize gerek yok sanırız. Tüm zamanların en değişik ve en anlamlı pizza partisi bu olsa gerek.

Umarız Hazel ve arkadaşları en kısa zamanda sağlığına kavuşur...

Kaynak: Huffington Post


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?