karisinin-kilolariyla-dalga-gecenlere-mektup-yazan-adam

Karısının Kilolarıyla Dalga Geçenlere Verdiği Dersle Herkese İlham Olan Adam

Favorilerime
Ekle

Bugün karısı için yazdığı bir notla bir anda viral olan ve tüm internet aleminin alkışladığı bir insana dönüşen genç bir adamın hikayesini anlatacağız.

26 yaşındaki Robbie Tripp ve onun 25 yaşındaki eşi Sarah'ın kıvrımlı vücudu ve kilolarıyla dalga geçenlere yazdığı Instragram notundan bahsediyoruz.

Robbie'nin notunda yazdığı içten ve dürüst sözleri ise herkese ilham olacak türden...

"Güzel kadın dediğin zayıf ve uzun boylu olmalı" klişesine karşı çıkan, karısına aşık bir adam

Her şey Miami'de yaşayan Robbie'nin eşiyle birlikte profesyonel bir fotoğrafçı tarafından sahilde çekilen fotoğrafını Instagram hesabından paylaşmasıyla başladı.

Fotoğrafın açıklama kısmına eşinin her ayrıntısına aşık olduğunu, vücuduyla barışık olan karısının ona göre dünyanın en güzel kadını olduğunu ve toplumun herkese empoze etmeye çalıştığı ideal kadının büyük bir kandırmaca olduğunu uzun uzun anlattığı bir not yazdı.

40 binden fazla beğeni ve binlerce yorum alan Robbie'nin bu notu tüm kadın ve erkeklerden de olumlu tepkiler aldı.

"Benim için yanımda duran bu vücuduyla barışık, fazla kilolarından asla utanmayan harika kadından daha seksi hiç kimse yok dünyada"

instagram

instagram

Robbie'nin yazdığı ve neredeyse her cümlesinin altını çize çize okumak isteyeceğiniz mesajı ise şöyle:

"Bu kadına ve onun vücudunun her ayrıntısına aşığım.

Ergenlik dönemimde arkadaşlarım kısa boylu, kilolu ve kıvrımlı bir vücuda sahip olan, diğer erkeklerin 'tombul' ya da hatta 'şişko' olarak tanımladığı kızlara olan ilgimden dolayı benimle sık sık dalga geçerlerdi. Ancak yıllar geçti, biz büyüdük ve ben kendimi feminizm gibi konularda eğiterek medyanın kadınları nasıl çok dar bir güzellik standardına (onlara göre tüm kadınlar zayıf ve uzun boylu olmalıydı, yoksa çirkinlerdi) soktuğunu ve bunu bize empoze etmeye çalıştığını anladım. İşte tam bu anda biz erkeklere şimdiye kadar hep yalan söylendiğinin farkına vardım.

Benim için dünyanın en seksi kadını bu fotoğrafta gördüğünüz eşim: Kalın bacakları, geniş kalçasıyla vb. O belki hiçbir zaman dergi kapağına çıkamayacak ama o her zaman benim hayatımda ve kalbimde en ön sırada olacak.

Benim için yanımda duran bu vücuduyla barışık, fazla kilolarından asla utanmayan kadın; kotunun içine zor girmesine rağmen odadaki en güzel kadın olan, evlendiğim şu harika kadından daha seksi hiç kimse yok dünyada.

Beyler, toplumun size kimden hoşlanacağınızı söylediği o klişeleri bir daha gözden geçirin. Gerçek bir kadın bir bikini mankeni ya da sinema karakteri değildir. Benim eşim ise herkesten çok daha gerçek. Kalçalarında çatlaklar, küçük gamzeler var ve bence bu onu çok daha gerçek, çok daha güzel yapıyor.

Ve kadınlar... Siz de sevilmek ve takdir görmek için belirli bir kalıba girmeniz gerektiğini asla düşünmeyin. Oralarda bir yerde sizi olduğunuz gibi beğenecek ve tıpkı benim Sarah'ı sevdiğim gibi sevecek bir erkek olduğunu asla ama asla aklınızdan çıkarmayın."

Kaynak: Dailymail, Instagram


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

6

Pelin Yalçın Çömeten8 Eylül 2017 13:56
şu resmi ve açıklamayı sosyal medyada paylaşan adam bana göre dünyanın en hoş insanı.Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat gerçeklerden kaçmanın da bir anlamı yok.Adam bariz eşine aşık.Sizi oldugunuz gibi kabullenen bir insanı bulmak dünyadaki en büyük şansınızdır.Samimi insanların yaptığı eleştirilere ,övgü ve yergilere açık olmak ise oturmuş bir kişiliğin göstergesidir.
Yanıtla
Zeynep Erdil8 Eylül 2017 11:36
Bnece gayet samimi bir açılklama dünya bize kilon olduğu için utanmalısın, sevilemezsin, bütün aşık olunan kadınlar 90-60-90 mış gibi dayatmalar yapıyor ve içte içe bir yarış başlatıyor aslında kadınlar arasında , bir bakın sosyal medya diyetisyenler spor eğitmenleri muhteşem fizikli kadın reklamlarıyla dolu bu şekilde değilsen yaşayamazsın algısı oluşturuldu bile .. herkes aynı olmak zorunda değil herkes muhteşem fizikli olmak zorunda da değil herkes muhteşem olamaz zaten alkışlıyorum bu adamı ..
Yanıtla
Hağrun Gündüz8 Eylül 2017 11:15
Emrah ahahahahahaha :D
Yanıtla
Hülya Karamanoğlu6 Eylül 2017 20:52
İltifat edeyim derken hepten batırmış bu adamcağız. Biri bana bunu dese (annem bile olsa bu kişi) sanırım oldukça bozulur,üzülür ve aramızdaki ilişkiyi yeniden gözden geçirirdim.
Yanıtla
Emrah Argin 8 Eylül 2017 09:16
Yanıtla
iste kezbanlik dedigimiz seyde tam olarak bu.
Hağrun Gündüz 8 Eylül 2017 11:16
Yanıtla
Emrah Argin aaaahahahhahahaha :D

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?