Karısının Kilolarıyla Dalga Geçenlere Verdiği Dersle Herkese İlham Olan Adam

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253424 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Nisan 7
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
YENİ
Vestel
Nisan 12
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015

Bugün karısı için yazdığı bir notla bir anda viral olan ve tüm internet aleminin alkışladığı bir insana dönüşen genç bir adamın hikayesini anlatacağız.

26 yaşındaki Robbie Tripp ve onun 25 yaşındaki eşi Sarah'ın kıvrımlı vücudu ve kilolarıyla dalga geçenlere yazdığı Instragram notundan bahsediyoruz.

Robbie'nin notunda yazdığı içten ve dürüst sözleri ise herkese ilham olacak türden...

"Güzel kadın dediğin zayıf ve uzun boylu olmalı" klişesine karşı çıkan, karısına aşık bir adam

Her şey Miami'de yaşayan Robbie'nin eşiyle birlikte profesyonel bir fotoğrafçı tarafından sahilde çekilen fotoğrafını Instagram hesabından paylaşmasıyla başladı.

Fotoğrafın açıklama kısmına eşinin her ayrıntısına aşık olduğunu, vücuduyla barışık olan karısının ona göre dünyanın en güzel kadını olduğunu ve toplumun herkese empoze etmeye çalıştığı ideal kadının büyük bir kandırmaca olduğunu uzun uzun anlattığı bir not yazdı.

40 binden fazla beğeni ve binlerce yorum alan Robbie'nin bu notu tüm kadın ve erkeklerden de olumlu tepkiler aldı.

"Benim için yanımda duran bu vücuduyla barışık, fazla kilolarından asla utanmayan harika kadından daha seksi hiç kimse yok dünyada"

instagram

instagram

Robbie'nin yazdığı ve neredeyse her cümlesinin altını çize çize okumak isteyeceğiniz mesajı ise şöyle:

"Bu kadına ve onun vücudunun her ayrıntısına aşığım.

Ergenlik dönemimde arkadaşlarım kısa boylu, kilolu ve kıvrımlı bir vücuda sahip olan, diğer erkeklerin 'tombul' ya da hatta 'şişko' olarak tanımladığı kızlara olan ilgimden dolayı benimle sık sık dalga geçerlerdi. Ancak yıllar geçti, biz büyüdük ve ben kendimi feminizm gibi konularda eğiterek medyanın kadınları nasıl çok dar bir güzellik standardına (onlara göre tüm kadınlar zayıf ve uzun boylu olmalıydı, yoksa çirkinlerdi) soktuğunu ve bunu bize empoze etmeye çalıştığını anladım. İşte tam bu anda biz erkeklere şimdiye kadar hep yalan söylendiğinin farkına vardım.

Benim için dünyanın en seksi kadını bu fotoğrafta gördüğünüz eşim: Kalın bacakları, geniş kalçasıyla vb. O belki hiçbir zaman dergi kapağına çıkamayacak ama o her zaman benim hayatımda ve kalbimde en ön sırada olacak.

Benim için yanımda duran bu vücuduyla barışık, fazla kilolarından asla utanmayan kadın; kotunun içine zor girmesine rağmen odadaki en güzel kadın olan, evlendiğim şu harika kadından daha seksi hiç kimse yok dünyada.

Beyler, toplumun size kimden hoşlanacağınızı söylediği o klişeleri bir daha gözden geçirin. Gerçek bir kadın bir bikini mankeni ya da sinema karakteri değildir. Benim eşim ise herkesten çok daha gerçek. Kalçalarında çatlaklar, küçük gamzeler var ve bence bu onu çok daha gerçek, çok daha güzel yapıyor.

Ve kadınlar... Siz de sevilmek ve takdir görmek için belirli bir kalıba girmeniz gerektiğini asla düşünmeyin. Oralarda bir yerde sizi olduğunuz gibi beğenecek ve tıpkı benim Sarah'ı sevdiğim gibi sevecek bir erkek olduğunu asla ama asla aklınızdan çıkarmayın."

Kaynak: Dailymail, Instagram

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?