ormanda-1-ay-yasayan-kadin-one-cikan

Büyük Bir Ormanda Aç Susuz 30 Gün Geçirdikten Sonra Bulunan Genç Kadın

Favorilerime
Ekle

Hani bir soru vardır, "Issız bir adaya düşsen ne yapardın, yanına üç şey alma hakkın olsa ne alırdın?" diye... İşte bu varsayımsal sorunun gerçek hayatta yaşanmış bir halinden söz edeceğiz bugün size.

Belki ıssız bir adaya değil ama kocaman bir ormana düşen, kaybolduğu ormanda koskoca bir ay boyunca bulunamayan gencecik bir kadın ve onun hayatta olduğuna dair ümitlerin neredeyse tamamen tükendiği bir anda herkesi sevinçten şaşkına çeviren bir kurtuluş hikayesi...

Peki, böyle bir şey nasıl mümkün olabiliyor?

Buyurunuz, genç kadının başından geçenleri hep birlikte öğrenelim.

Genç kadın için her şey arkadaşlarıyla birlikte ormana gitmesiyle başlamıştı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Alabama eyaletinde yaşayan Lisa Theris, 25 yaşında bir üniversite öğrencisiydi. 18 Temmuz'da arkadaşlarıyla birlikte ormana gitmeye karar verdiler ve yola koyuldular. Ancak ormana vardıklarında işler Lisa'nın hiç de tahmin ettiği gibi olmadı.

Çünkü genç kadının yanındaki iki erkek, Manley Davis ve Randall Oswall, ormanda bulunan bir köşke hırsızlık yapmak için oraya gitmişti. Bunun üzerine Lisa, anlık bir karar verdi ve onun için gerçek macera o an başlamış oldu.

Hırsızlıkla yakından uzaktan alakası olmasın isteyen genç kadın apar topar ormanın derinliklerine doğru kaçtı

Manley Davis ve Randall Oswall isimli iki hırsıza engel olamayacağını anlayan genç kadın, olay yerinden uzaklaşmak için bir anda ormanın derinliklerine doğru koşmaya başlamış. Hırsızlıktan kurtulmak için kaçarken aslında kaybolduğunun farkına da varamamış tabii.

Devasa bir ormanın içinde yolunu kaybeden ve ağaçların arasında yönünü sürekli karıştıran genç kadın, tam anlamıyla bir hayatta kalma mücadelesi vermiş.

Ormanda aç susuz geçen 30 koca günün sonunda Lisa, geçtiğimiz hafta bulundu

Lisa'nın ormanda kaybolduğunu anlayan yakınları hemen polise gitmiş ve orman günlerce aranmış. Ancak ne yazık ki ekipler Lisa'yı bulamadıkları gibi ona ait umut verici herhangi bir ize de rastlamamış. Haliyle bu durum, ülkede de birçok insan tarafından en çok konuşulan konulardan biri haline gelmiş.

Tam genç kadının hayatta olduğuna dair ümitler kesilmişken ormanın yakınlarından arabasıyla geçen bir kadından sevindirici haber gelmiş ve Lisa bulunmuş. Çalıların arasından ses duyan, Lisa Theris isimli genç bir kadının da kaybolduğundan haberdar olan sürücü, Lisa'yı ormanın içinde bitkin ve her yeri yara bere içinde bir halde bulmuş.

Sesi ilk duyduğunda geyik sandığını söyleyen sürücü, şu an genç kadının hayatını kurtaran isim olarak biliniyor.

Peki ya Lisa Theris, ormanın içinde koskaca 30 gün boyunca nasıl yaşadı?

Bulunduktan hemen sonra hastaneye kaldırılan ve tedavi altına alınan genç kadın, bulunduğunda bacakları, kolları ve yüzü, kısacası her yanı yara bere içindeymiş. Apar topar kaçtığı için yanında yiyecek-içecek adına hiçbir şey bulunmayan genç kadının telefonu ve çantası da yanında değilmiş. Öyle ki bulunduğunda ayağında ayakkabı bile yokmuş.

Lisa, çıkış yolunu bulmak için devasa ormanın içinde günlerce dört dönmüş ancak yer-yön duygusunu kaybettiğinden bir türlü çıkışa ulaşamamış.

Bu 1 ay içinde hayatta kalabilmek içinse ormanda bulduğu mantarları ve böğürtlenleri yemiş. Neyse ki zehirlenmesine neden olmayan bu mantarlar ve böğürtlenler sayesinde hayatta kalan genç kadın, toplamda 20 kilodan fazla da kilo kaybetmiş.

Lisa'nın ormanda verdiği hayat mücadelesi mutlu sonla biterken onun bu hale gelmesine neden olan iki adam da hırsızlıkla yargılanıyor

extra.ie

extra.ie

Lisa, verdiği fazlaca kiloya ve vücudundaki yaralara rağmen şu an oldukça iyi ve tedavisi de başarılı bir şekilde sürüyor. Onun bu hale gelmesine yol açan iki adamsa, o gece ormandaki köşkten yaklaşık 40 bin dolar değerinde mal çaldıkları gerekçesiyle hırsızlıkla yargılanıyor.

Kaynak: Intouchweekly


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?