kaffeform

Kaffeeform: Kahve Telvelerinden Yeniden Hayata Döndürülmüş Kahve Bardakları

Favorilerime
Ekle

Kahveyi seversiniz, her gün mutlaka içersiniz. Kendinize ait bir bardağınız vardır, kimselere vermezsiniz. Kahvenin tortusu yani telvesini de itina ile atarsınız.

Sizler, bizler, onlar tam olarak böyle bir kahve döngüsü içindeyken İtalya'nın Bolzano şehrindeki bir üniversitede öğrenciler bitirme tezi olarak kahve telvelerini yeniden hayata döndürüp onları bardaklar haline getiriyor.

Biraz şaşırtıcı gelebilir, nasıl böyle bir şey oluyor diye.

Hemen açıklayalım, kahve telveleri ve yenilenebilir hammaddeler kahve bardaklarını oluşturmak için kullanılıyor. Kulağa kolay gelebilir ancak böyle bir ürün ortaya çıkarmak 5 sene sürüyor. 5 senenin sonunda üniversite öğrencileri Kaffeeform adını verdikleri bardakları ortaya çıkarıyorlar.

facebook

facebook

Ortaya çıkan ürünler aslında yalnızca bir bardak da olmuyor, kahve severlerin kalbini tekrar tekrar çalabilecek bir yenilik sunmuş oluyorlar. Kahve bardağının yapısı adeta bir kahve çekirdeğine dokunuyormuş hissi yaratıyor, kokladığınızda o mis gibi kahve kokusunu alıyorsunuz.

İşin ilginç tarafı bu kahve bardakları yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir. Yani yalnızca 1 kez dönüştürülüp atılmak üzere hazırlanan bardaklar değil.

Her geçen gün daha fazla kahvenin içildiği günümüzde Kaffeeform belki de en mantıklı alternatifi sunuyor.

İçimizden birileri bu doğal yaşam döngüsüne katkıda bulunup bardağını telveden almak isteyebilir diye online mağazalarının adresini de verelim: Kaffeeform Shop


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?