Yolcular Üşümesinler Diye WhatsApp'tan Haber Veren İETT Şoförü: Hikmet Yılmaz

Favorilerime
Ekle

Şimdi size içinizi ısıtacak, hafiften duygulandıracak ve belki birkaç tane mutluluk gözyaşı dökmenize yol açacak sıcacık bir hikaye anlatacağız.

Hikayemizin kahramanı 57 yaşındaki Hikmet Yılmaz. Hikmet Abi, İETT'nin 256 numaralı Yeditepe Üniversitesi-Taksim hattının şoförü. Ama o sizin hiç bildiğiniz, tanıdığınız otobüs şoförlerinden değil.

Bir otobüs şoförü düşünün ki yolcular soğukta beklemesinler diye durağa gelmeden arasın, WhatsApp'tan trafik ve yol bilgisi paylaşsın. İşte o Hikmet Yılmaz'ın ta kendisi!

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/06/wolverine-chris-cosentino-02.jpg |

haberturk

İETT’nin 256 Yeditepe Üniversitesi-Taksim hattının bir diğer adı da "Dost otobüs". Sebebi bu otobüse binen yolcuların artık bir aile gibi olmuş olması. Otobüste aşure ve kek dağıtan yolcuların hepsi birbirini tanıyor. İETT hattı 256, adeta eski komşulukların yaşandığı mahalle kültürünü yaşatmaya devam ediyor.

Tüm bunlarda emeği olan, bu sıcaklığı ve samimiyeti yaratan ise hattın şoförü Hikmet Yılmaz. "Ben onların Hikmet abileriyim, onlar da benim ailemin bir ferdi gibi" diyen Hikmet Abi yolcuları için her şeyi yapmaya hazır.

Hikmet Abi yolcular soğukta beklemesinler diye durağa gelmeden arıyor, WhatsApp'tan trafik ve yol bilgisi paylaşıyor

haberturk

Hikmet Yılmaz, yolcuları bekletmemek, soğukta üşütmemeleri için kurdukları WhatsApp grubundan yol bilgisi paylaşıyor, durakta yolcuları alırken diğer yolcular için sesli mesaj gönderiyor, WhatsApp kullanmayanları ise arayarak bilgilendiriyor.

Öyle ki bir yolcu her zamanki saatinde otobüse binmeyince arıyor, "Bugün yoktun, iyi misin?" diye hal hatır soruyor, hatta yolcuların yıllık izin günlerini bile biliyor.

Yolcular Hikmet Abi'lerinin doğum gününü de Babalar Günü'nü de kutlamayı hiç unutmuyor

haberturk

Otobüsün daimi yolcuları da Hikmet Abi'lerini çok seviyor. Öyle ki yolcular Hikmet Yılmaz’ın doğum gününü de Babalar Günü’nü de hiçbir zaman kutlamayı ihmal etmiyorlar.

Örneğin 4 senedir aynı hatla seyahat eden emekli Altan Aksoy, “Bu otobüste herkes birbirini tanır, bu otobüs çok özel, dost otobüs. Bir bakarsın hanımlar poğaça yapmış dağıtıyor, bir bakarsın aşureler gelir. Kekler ikram edilir. Eski komşulukları bu otobüs yaşatıyor” diyerek Hikmet Abi'nin otobüsünün ne kadar özel olduğunu anlatıyor.

"Hikmet Abi otobüsü kaçırma derdinden bizi kurtarıyor. Tam bir kahraman. Örnek bir insan"

haberturk

Sırf bu otobüsteki samimi ortam ve Hikmet Abi için yolunu uzatıp 256'ya binen yolcular bile var.

“Yılbaşını da kutlayacağız, ona sürpriz yapacağız. Hikmet Ağabey otobüsü kaçırma derdinden bizi kurtarıyor. Tam bir kahraman. Örnek bir insan. Bazen hastam oluyor geç çıkıyorum fark edip soruyor, ‘Geliyor musun yoksun durakta’ diye.." anlatan Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhemşiresi Zübeyde Portakal'ın da vurguladığı gibi Hikmet Yılmaz gerçekten çok çok özel bir insan.

Tek bir kötü haber var; Hikmet Abi 2017'de emekli olacak. Ve eminiz onları onlardan çok düşünen Hikmet Yılmaz'ı yolcuları çok özleyecek.

İçimizin karardığı şu günlerde bizi iyi insanlara inandıran Hikmet Yılmaz'a çok şey borçluyuz. İyi ki varsın güzel insan!

Kaynak: HaberTürk

Ve Hikmet Abi dün emekli oldu ve yolcular ona baklavalı , eğlenceli bir sürpriz hazırladı

twitter

Müdavim yolcularının çok sevdiği ve emekliye ayrılacağına çok üzüldüğü Hikmet Abi dün son seferine çıktı. Ama bu eğlenceli ve sıra dışı İETT şoförünün vedası da en az yolcularına yaşattığı anılar kadar güzel ve özel oldu.

Otobüs gelin gibi süslendi, herkes elinde yazılarla Hikmet Abi'yi uğurladı

haberturk

Otobüste baklava servisi de vardı

haberturk

Seni tanıdığımız için çok mutluyuz, güle güle Hikmet Abi!

haberturk

Yolun hep açık olsun. ??Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?