https://anith.com/caliburger-lets-you-order-burgers-with-your-face-now/ | anith

Siparişlerinizi Sadece Gülümseyerek Verebildiğiniz Sıra Dışı Restoran

Favorilerime
Ekle

Her gün çıkan yeni bir teknolojiye şaşırdığımız, artık tüm teknolojik gelişmeleri takip etmekte bile zorlandığımıza zamanlarda yaşıyoruz, doğruya doğru.

Ne zaman "Yok artık, bu da olmaz." desek oluyor, artık neredeyse hiçbirimiz hiçbir şeye şaşırmıyoruz ama...

Bazı gelişmelere de hayranlık duymadan ödemiyoruz.

Düşünsenize bir restorana gidiyor, gülümseyerek siparişinizi veriyor, hatta bedava yemek yeme fırsatı bile yakalayabiliyorsunuz.

İnsan bazen gerçekten hayret ediyor.

Dünyaca ünlü bir fast food zinciri, teknolojik gelişmeleri eğlenceli bir şekilde hayata geçirmesiyle dikkat çekiyor

Bugün size CaliBurger adlı dünyaca ünlü bir fast food zincirinin yaptığı eğlenceli ve kullanışlı bir uygulamadan söz edeceğiz. Daha önce robotik kollar aracılığıyla burger hazırlaması nedeniyle gündeme gelen bu fast food zincirinin yeni çalışmasıysa sipariş verme anlayışını değiştirmeye kararlı gözüküyor.

Şimdilerde yalnızca deneme aşamasında oldukları bu teknolojiyi ileride tüm restoranlarında uygulamaya başlayacak olan CaliBurger'in, mekana gelip sipariş vermek isteyen müşterilerine sunduğu teknoloji, sıkıcı sıraları bile eğlenceli bir hale getirebilecek.

Neden mi?

Yeni sipariş verme teknolojileri sayesinde konuklar çok daha az zaman kaybediyor, çok daha fazla eğleniyor

Yüz tanıma teknolojisi kullanılarak geliştirilen yeni sipariş verme ekranları sayesinde konuklarına hem kullanışlı hem de eğlenceli bir deneyim sunan restoranda sipariş vermek için önce ekranın karşısına geçmeniz, yüzünüzü taratmanız ve ardından siparişinizi vermeniz yeterli oluyor.

Üstelik müşteriler bir kez kayıt yaptırdıktan sonra verilen her siparişi kaydetmeye başlayan bu teknoloji sayesinde yemek yemek için gelen kişi her seferinde tek tek malzeme seçmek zorunda kalmıyor, eski siparişlerinden yola çıkılarak kendisine en sevdiği, hep sipariş ettiği yiyecekler öncelikli olarak gösteriliyor.

Bu sayede müşteriler de vakit kaybetmeden, sevdikleri yiyeceği tek tıkla sipariş edebiliyor.

7'den 77'ye herkesin rahatça kullanabileceği gibi tasarlanan kolay kullanımlı ekran, sonraki siparişlerde sürprizler de sunuyor

newatlas

newatlas

İlk kez sipariş vermek için kayıt yaptırmanın gerekli olduğu bu yeni teknolojide, müşteriler sonraki gelişlerinde sadece ekrana gülümsüyor ve ekran yüz tarama teknoloji sayesinde onları tanıyarak siparişlerini hızlıca alıyor.

Bu yeni uygulama sayesinde aynı zamanda puan da biriktirmeye başlayan müşteriler, bir süre sonra ekrana gülümsediklerinde, biriktirdikleri puanlar sayesinde yemeklerini ücretsiz bir şekilde de alabiliyor.

Şu an için ödeme yaparken ekranın hemen yanında bulunan kredi kartı bölmesi kullanılıyor olsa da ileride bunun da ortadan kaldırılacağı, müşterilere yüz tanıma teknolojisiyle kolayca ödeme yapma imkanı da sunulacağı söyleniyor.

Sözün kısası, bu restoranda gülümseyerek sipariş veriyor, zamandan tasarruf ediyor, hatta ücretsiz yiyecekler de kazanabiliyorsunuz. Mis.

Kaynak: businessinsiderDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?