Amasya Üniversitesi'nden Gece Ders Çalışan Öğrencilere Ücretsiz Çay ve Simit

Favorilerime
Ekle

Ocak ayı birçok üniversite öğrencisi için final dönemi demek, biliyorsunuz. Geçen kocaman bir dönemin en zorlu, en yorucu kısmı...

Bütün derslerden olabildiğince yüksek bir notla geçmeye çalışan nice öğrencinin, çok yoğun çalıştığı bu süreçte, Amasya Üniversitesi de nefis bir işe imza atmış ve öğrencilerine verdiği değeri mis gibi bir hizmetle göstermiş.

Biz de bu uygulama keşke tüm okullara yayılsa diyor ve başlıyoruz anlatmaya...

Küçük bir not: Geçtiğimiz günlerde Amasya Üniversitesi'nin bir başka nefis uygulamasından da söz etmiştik: Amasya Üniversitesi’nde Sigarayı Bırakan Gençlere Yemek Bedava

Ne de güzel düşünülmüş: Amaç, final döneminde öğrencilere destek olmak

egitimajansi

Vize ve final dönemlerinde kütüphanelerde sabahlayan ve haliyle bir süre sonra acıkan öğrenciler için düşünülmüş nefis bir projeden söz ediyoruz. Üstelik proje, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay başta olmak üzere üniversitenin tüm çalışanları tarafından destekleniyor.

Amaçsa tahmin edeceğiniz gibi, sabaha kadar çalışan öğrencilere olabildiğince destek vermek, bu yoğun çalışma temposu içinde en azından onları "Bu saatte nerede, ne bulur da yiyebilirim" gibi dertlerden uzak tutmak.

Sınav dönemi bitene kadar her gece ders çalışan öğrencilere verilen bu ücretsiz kahvaltılıklar, aynı zamanda öğrencilerin daha bir şevkle çalışmalarına da önayak oluyor.

Rektör Orbay'dan örnek açıklama: "Genç arkadaşlarımız üniversitemizin varlık sebebi, onların problemi doğrudan bizim problemimiz"

haberdetaylari

Amasya Üniversitesi'nde uzun süredir öğrencilerin yararına birçok işe imza atmış olan Rektör Metin Orbay, sınavlara çalışan öğrencilere sundukları ücretsiz çay, simit ve çeşit çeşit kahvaltılıkla ilgili olarak düşüncelerini de aktarmayı ihmal etmedi. "Genç arkadaşlarımız üniversitemizin varlık sebebi, onların problemi doğrudan bizim problemimiz" diyen rektöre göre, öğrencilere sadece nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetleri sunmak yeterli değil.

Öğrencilerin bilimsel ve kültürel olarak gelişmelerini sağlamanın yanı sıra sağlık gibi bir konuda da üniversitenin sorumlulukları olduğunun altını çizen Rektör Metin Orbay ve tüm Amasya Üniversitesi çalışanlarını tebrik ediyor, bütün öğrencilere sınavlarında başarılar diliyoruz!

Ve umuyoruz ki bu nefis uygulama, herkes tarafından örnek alınır, tüm okullara yayılır.

Çünkü dünya, ancak böyle iyi niyetli düşünce ve uygulamalar sayesinde güzelleşecek.

Kaynak: Hürriyet


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?