Türkiye'de İlk: Amasya Üniversitesi'nde Sigarayı Bırakan Gençlere Yemek Bedava

Favorilerime
Ekle

Gün geçmiyor ki eğitim kurumlarımızdan herkese örnek olacak yeni kampanyalar, projeler duymayalım.

Daha önce size Eskişehir Mihalgazi Ortaokulu'ndaki Dürüstlük Kantini projesinden bahsetmiştik. Bu proje kapsamında çocuklar sorumlusu olmayan kantinden ihtiyaçlarını alıp parasını kasaya bırakıyor, gerekirse para üstünü de kasadan kendileri alıyordu.

Şimdiki kampanyamız ise Amasya Üniversitesi'nden. Yeşilay Kulübü işbirliği ile gerçekleşen kampanya ise oldukça çarpıcı: Sigarayı bırakan öğrencilere 1 yıl boyunca yemekler ücretsiz!

Detaylara şöyle buyurun.

Amasya Üniversitesi & Yeşilay Kulübü işbirliğinden çıkan örnek proje

haberturk

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/sucuk-avize.png |

Sigarayı bırak, yemeğini bedavaya ye

f5haber

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay sigaranın 200'e yakın zehirli madde içerip 20'ye yakın kanser türünü tetiklediğini anlatırken bu kampanyayı gençleri sigara alışkanlıklarından vazgeçmeye teşvik etmek için hayata geçirdiklerini söylüyor.

Projenin devamında Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Aylin Çapraz ile birlikte gençlerin sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından sigarayı bırakan öğrencilere bunun karşılığında 2017-2018 eğitim-öğretim yılı boyunca öğlen yemekleri ücretsiz verilecek.

Kampanyanın sonuçlarını merakla bekliyoruz.:)

Kaynak: Habertürk


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?