Yemek.com'un Platin Sponsoru Olduğu Adana Lezzet Festivali Sizi Dijital Gastronomi Şölenine Çağırıyor!

Favorilerime
Ekle

Kebabıyla, şırdanıyla, sıkmasıyla Türkiye'nin gastronomi şehirlerinden biri olan Adana, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Adana Lezzet Festivali ile herkesi üç gün sürecek bir gastronomi şölenine çağırıyor. Önceki senelerden farklı olarak ilk kez dijital olarak gerçekleşecek Adana Lezzet Festivali'nin bu seneki teması ise "İlham Veren Tüm Renkleriyle Adana"!

Yemek.com'un platin sponsorlarından olduğu ve ana sahnede de şefleriyle yer alacağı bu festivale siz de 9-10-11 Ekim 2020 tarihlerinde evinizin konforunda katılabilir ve kendinizi Adana'ya gitmiş gibi hissedebilirsiniz.

Harika değil mi?

Adana Lezzet Festivali'nde neler var?

adana-kebap-fest-site

Türkiye'nin "ilk dijital lezzet festivali" olarak yola çıkan Adana Lezzet Festivali'nde neler yok ki? Bu lezzet dolu festivalin odak noktası Adana mutfağı olurken Adana’da iz bırakmış farklı kültürlerin lezzetleri de bizlerle buluşacak.

Dünya mutfağının önde gelen isimlerinin yer aldığı "gastroshow"lar, birbirinden değerli ve ünlü kişilerin olduğu söyleşi ve paneller, Adana'nın kendine has mutfağının damga vurduğu lezzetlerin hepsi bu festivalde!

Bu lezzet dolu festival açılışı Cüneyt Asan ve yerel şeflerin "gastroshow"uyla yaparken 10 Eylül Cumartesi gününe Cüneyt Özdemir'in Adana Valisi ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'yla röportajlarıyla başlayacak, "Kadın Şefler Mangal Başında"da Sahrap Soysal, Şef Ebru Baybara Demir, Şef, Sosyal Girişimci Adanalı Kebap Şefi Melek Kıyan'ı izleyecek, ilk atölyemizde yüksük çorbasının yapılışını Esra Aydoğan'dan, mercimek köfte yapılışını Müge Mengen'den öğreneceğiz. 16:10 itibariyle "Kaça Olsa Yersin?" Yemek.com Adana Lezzet Festivali Özel Bölüm'le de biz ekranlarınıza geleceğiz.

Ayrıca 4. Uluslararası Adana Lezzet Festivali kapsamında Masterchef'in de Cumartesi yayınlanacak bölümünü Adana'da çektiğini de ekleyelim.

11 Eylül Pazar günü ise atölyelerde havyarlı bulgur pilavı, tarhanalı köfte, taş kadayıf, karakuş tatlısı gibi lezzetlerin yapılış sırlarını öğrenirken; Hazer Amani ve Bedia Gücüm'ün "Varda Köprüsü" isimli "gastroshow"u gibi birçok gastroshow izleyecek, "Geleceğe Bakış: Dijital Gastronomi" gibi birçok söyleşiye de katılma imkanı bulacağız.

Tabii program bununla sınırlı değil. Daha birçok konuşmacı, şef ve program sizlerle olacak. Sürprizleri kaçırmamak için Adana Lezzet Festivali'ni takipte kalın!

Üç gün sürecek bu dijital bir gastronomi şölenine katılmak ise çok kolay. Festivalin detaylarını adanalezzetfestivali.com.tr'den ve ana sahneyi ise festivalin YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

E tabii bu festivali uzaktan izlemek olmazdı, bu hafta sonu biz de Adana Lezzet Festivali'ndeyiz!

adana-yasemin

Festivalin platin sponsorlarından olarak biz de bu hafta sonu Adana'dayız. Bu kadarla da kalmıyor, YouTube kanalımızın en sevdiğiniz formatlarından olan "Kaça Olsa Yersin Adana Özel"le festivalde yer alıyoruz.

Sıkı takipçilerimiz bilir ama daha önce "Kaça Olsa Yersin"i izlememiş olanlara da formatımızı kısaca özetleyelim: Yasemin Şef ve Ferhat Şef'i aynı mutfakta buluşturduğumuz formatımızda şeflerimizin birine düşük bütçeyle, diğerine yüksek bütçeyle aynı yemeği yapma görevi veriyoruz. Hangisinin kısıtlı imkanlarla, hangisinin bol keseden harcayarak nefis bir tarif yapacağını ise video başındaki mini sorumuz belirliyor. Yemekler hazır olduğunda tatlarına bakan arkadaşlarımız aralarındaki farkı değerlendiriyor. Şeflerimiz bir anda kendilerini 10 liralık hamburger/ 300 liralık hamburger ya da 5 liraya mantı/500 liraya mantı yaparken bulabiliyorlar. Henüz izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz diyoruz ve sizi "Kaça Olsa Yersin" videolarımıza davet ediyoruz.

adana-kaca-olsa-yersin

Peki "Kaça Olsa Yersin Adana Özel" de şeflerimiz ne yapacak? Detay verip sürprizini kaçırmak istemiyoruz ama ipucu vermeden de geçmeyelim: Bu videomuzda Adana'nın hem restoran/sokak lezzetlerini, hem çarşılarını hem de mutfağını/tariflerini ekranlara getireceğiz.

Sürprizlerle dolu bu bölümü kaçırmak istemeyenleri 10 Ekim Cumartesi 16:10-16:30 arasında Adana Lezzet Festivali'ne bekliyoruz. Aynı gün videomuz YouTube kanalımızdan da sizlerle buluşacak.

Biz çok heyecanlıyız, sizi de bu dijital lezzet şölenine bekliyoruz. Geç kalmayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?