evsiz-adami-ise-alan-kadin-one-cikan

Evsiz Bir Adamı İşe Alınca Yaşadığı Duygu Yüklü Olayı Paylaşan Restoran Sahibi

Favorilerime
Ekle

Ön yargılı olmaktan söz edildiğinde birçoğumuz bunun kötülüğü üzerinde dakikalarca konuşabiliriz ama iş, gerçek hayata geldiğinde çoğunlukla ön yargılarımızdan kurtulmamız pek mümkün olmaz.

Bugün, ön yargılardan çok ama çok uzak bir hikayeye konuk edeceğiz sizi.

Kendisinden para isteyen evsiz bir adama restoranının kapılarını ardında dek açan 25 yaşında genç bir kadından... Üstelik hikayenin güzelliği bu kadarla da kalmıyor.

Genç kadın, işe aldığı yardıma ihtiyaç duyan bu adamla yaşadıklarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıyor ve hem evsiz adam hem de genç kadın herkesin takdirini topluyor.

Buyurunuz, karşınızda iyiliklerle dolu, yaşanmış gerçek bir öykü!

Her şey, evsiz adamın restoran sahibinden para istemesiyle başladı

Cesia Abigail adlı genç bir kadın, Minnesota'da küçük bir restoranın sahibi. Bir gün, hepimizin başına gelebileceği gibi evsiz ve yardıma muhtaç bir adam olan Marcus, restorana geliyor ve ona bir miktar para verip veremeyeceğini soruyor.

Genç kadının evsiz adama verdiği cevapsa birçoğumuzun bugüne dek hiç duymadığı şekilde oluyor. Cesia, adama "Neden benimle çalışmıyorsun? Biliyorsun ki bana da kimse bedavaya bir şey vermiyor." diyor.

Evsiz adamsa bu soruya tüm dürüstlüğüyle cevap veriyor ve ardından restoranda çalışmaya başlıyor

Evsiz ve yardıma ihtiyacı olan Marcus, restoran sahibi kadının "Neden benimle çalışmıyorsun?" diye sorması üzerine belki de kimsenin veremeyeceği kadar dürüst bir cevap veriyor ve birçok suçu bulunduğunu, bu nedenle kimsenin ona iş vermediğini söylüyor. İş bulamadığı için sokaklarda insanlardan para isteyerek geçinmeye çalıştığını da ekliyor.

Adamın bu dürüstlüğünün ardından restoran sahibi kadın yeniden onunla çalışabileceğini söylüyor ve evsiz adam belki de aylar, yıllar sonra iş buluyor.

Marcus, çalışmaya başladıktan sonraysa genç kadının onunla yaşadığı mutluluk verici bir hikaye, tüm dünyaya yayılıyor

scribol

scribol

Marcus, çalışmaya başladığı restorana her gün vardiyalarını hiç aksatmadan gelmeye başlıyor, gün boyu bulaşıkları yıkayıp çöpleri temizliyor.

Restoranın sahibi olan Cesia'nın bu mekanı işletebilmek için verdiği mücadeleye tanıklık eden ve aslında onun da maddi açıdan sıkıntılar çektiğini anlayan adam, çalışmaları sonucu kazandığı parayla takdire şayan bir hareket yapıyor ve neredeyse kazandığı tüm parayı bu restorandan yemek alarak harcıyor.

Cesia'nın aldığı yemekler için para ödemesine gerek olmadığını söylemesine rağmen Marcus, bunu her gün yapmaya devam etmiş, açıklamasıysa oldukça basit ve yürek ısıtan türden: "Bu şekilde kendimi iyi hissediyorum".

Ne diyelim, dünyada hala çok güzel insanlar var!

Kaynak: Facebook


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?