Baktığı Bebek İçin Bırakılan Anne Sütünden İçerken Yakalanan Dadı

Favorilerime
Ekle

Anne sütünün besin değerinden, nasıl değerli bir besin kaynağı olduğundan hepimiz haberdarız.

Fakat kocaman insanlar olarak andan bu şekilde faydalanmayı düşünmek hiç de doğru gözükmüyor. Genç bir annenin 2 çocuğunun bakımı için bir dadıyla anlaşmasının ardından ortaya çıkanlar gerçekten akıl alır gibi değil.

Zaten tam da bu yüzden şu sıralar bu olay tüm dünyada konuluşur hale geldi.

Buyurun, sizi hiç merakta bırakmadan olay nasıl cereyan etmiş, sonunda ne olmuş anlatalım.

Siz de bizimle bu konuyla ilgili fikrinizi paylaşmak istiyorsanız yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Her şey genç bir annenin yeni doğan bebeği için bir dadıyla anlaşmasıyla başladı

Ms Lin, 27 yaşında 2 çocuk annesi Tayvanlı bir kadın. İlk çocuğu henüz 2 yaşındayken dünyaya gelen ikinci bebeği nedeniyle, ona yardımcı olacak bir dadı arayışına giriyor ve sonunda bir dadı buluyor.

58 yaşındaki bu dadıdan özellikle kendisinin evde olmadığı zamanlarda henüz 1 aylık olan kız çocuğunu beslemesini istiyor ve bunun için de düzenli olarak sütünü sağıp bırakıyor.

Genç anne dadıdan, eğer kızı doyana kadar içtikten sonra hala süt kalmış olursa, o kalan sütü de 2 yaşındaki oğluna vermesini istiyor. Ancak Ms Lin, daha sonra bir şeylerin ters gittiğini anlıyor ve araştırmaya koyuluyor.

Çocukları için bıraktığı anne sütünü dadının içtiğini fark eden genç anne şok oluyor

Anne, bir gün dadının evde elinde yaklaşık 450 mililitre süt bulunan bir biberonla gezindiğini, birkaç dakika sonra yeniden kendi bulunduğu odaya geldiğinde dadının elindeki biberonun boş olduğunu fark ettiğini söylüyor.

Dadıya az önce elindeki sütü sorduğundaysa dadı tüm sütü minik bebeğin içtiğini söylüyor. Ancak anne, birkaç dakika içinde kızının o kadar süt içemeyeceğini düşünüyor ve şüpheleri giderek artıyor.

Ardından evdeki güvenlik kameralarını kontrol etmek aklına geliyor ve şaşırtıcı gerçekle yüzleşiyor. Kamera görüntülerinde dadının önce minik bebeği bir süre beslediği, ardından kalan anne sütünü kontrol ettiği görülüyor. Bu görüntünün ardından kameranın bulunduğu yere bir bakış atan dadı, başka bir yere geçerek görüntüden kayboluyor. Kameranın ulaşamadığı kör noktadan döndüğündeyse elindeki biberonun boş olduğu gözüküyor.

Bunun üzerine dadıyla hesaplaşmaya karar veren genç kadın, istediği itirafı alıyor ancak bu durum bir sonuca bağlanamıyor.

Sütü içtiğini itiraf eden dadı, konuyla ilgili özür dilemediği gibi bir de üste çıkmaya çalışıyor

Kamera görüntülerinin ardından dadıya bıraktığı anne sütünü içip içmediğini soran anne, dadıdan beklediği itirafı duyuyor. Bunun üzerine şok olan genç kadın, olayı sosyal medya hesabı üzerinden anlatıyor ve videoyu da paylaşıyor.

Dadıysa yaptığında bir yanlış olmadığını, aksine daha önce çalıştığı yerlerde işveren annelerin kalan anne sütünü hep eve götürmesi için ona verdiklerini söylüyor ve ekliyor: "Sütü boşa gitmesin diye içiyorum."

Genç annenin kalan sütü 2 yaşındaki oğluna verebileceğini söylemesine rağmen lıkır lıkır içen dadı, tüm bunların üzerine özür bile dilemiyor üstelik.

Tabii ilginçlikler bu kadarla da kalmıyor...

Üstelik dadının çok fazla süt tüketmemesini gerektiren bir hastalığı olduğu da ortaya çıkıyor

taiwannews

taiwannews

Genç bir anneye bebeklerine bakması için yardım etmesi gerekirken, bıraktığı sütü içmeyi tercih eden garip dadının gariplikleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor.

Bu olayın patlak vermesinin ardından dadının anemi ya da başka bir ifadeyle kansızlık sorunuyla baş ettiği ortaya çıkıyor. Yani, dadının da bildiği gibi kendisinin süt ve süt ürünlerini tüketirken aşırıya kaçmaması büyük önem taşıyor. Çünkü kalsiyum ve demir vücuda aynı anda girdiklerinde her ikisinin de emiliminde azalma meydana geliyor ve bu da kansızlık sorununun devam etmesine neden oluyor. Bu nedenle uzmanlar anemi sorunu yaşayanların süt ve süt ürünü tüketeceklerse bunu en azından demir takviyesi aldıktan 2 saat sonra yapmaları gerektiğini söylüyor.

Anlayacağınız dadı, bebeklerin içmesi gereken anne sütünü çalarak sadece onlara değil kendisine de kötülük etmiş oluyor.

Tüm bunları öğrendikten sonra daha da şaşıran genç anneyse konuyla ilgili yerel sosyal yardım departmanına başvuruyor ancak ne yazık ki beklediği sonucu alamıyor. Yetkililer dadının bu davranışını "kötü muamele" kapsamında değerlendiremeyeceklerini, bu durumun sadece "meslek ahlakına uygun olmayan davranışlar"dan sayabileceklerini söylüyorlar.

Sözün kısası, tüm dünyanın ilgisini çeken bu konu şimdi iki tarafın da olaysız dağılmasıyla bitmiş gibi duruyor. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: DailymailDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?