Manset

Muhtemelen Masadan Aç Kalkacağınız 13 Korkutucu Restoran

Favorilerime
Ekle

Kimi yemekler vardır ki yemesini geçtik bakması bile cesaret ister. Canlı canlı yenilen hayvanlar, yağda kızartılarak servis edilen böcekler, dünyanın en acı biberleri...

Bir de yemekleri normal olsa da çoğu kişinin kapısından bile içeri giremeyeceği restoranlar var, bir düşünün; tabutların arasında yemek yemek ne kadar iştah açıcı olabilir ki?!

Görelim.

Otopsi yapar gibi karın doyuracağınız Nyotaimori Restoran

Restoranın tek ve en ünlü özelliği insan vücudu formunda yiyeceklerin servis edilmesi. Kadın bedeni şeklindeki pastanın içeriği insan organları ile neredeyse aynı! Ürpertici değeri bizce oldukça yüksek, sizce?

"Her yerde kan var" Christon Café

Bu restoranda söylediğiniz yemek ne olursa olsun, çarmıha gerilmiş İsa’nın bir parçası ile geliyor. Bunların yanı sıra İsa’nın kanlı heykelleri ile donatılmış yerde menülerin hepsi tabut şeklinde masanıza ulaşıyor.

Zifiri karanlıkta karın doyuracağınız Opaque

Amerika’nın birçok eyaletinde bulunan Opaque, Türkiye’de de son yıllarda karşımıza çıkan bir oluşum. İçeri girerken telefon, çakmak, kibrit hatta çok parlak kolyelerinizi bile çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Empati kurmak için şahane bir fırsat. Tabii ki akluofobisi (karanlıktan korkma) olanlar için durum biraz değişir.

Yemeklerin tabutlarla geldiği Vampire Café

Örümcek ağı kaplı avizeler, kan damlamış zeminler, iskeletler arasında yemek yemek kulağa hoş gelmiyor farkındayız. Peki, bu tüyler ürpertici restoranda iştahınız kapanmadan en fazla kaç tabak yemek yiyebilirsiniz?

"Deliriyor muyum acaba?" dedirtecek, her yerde ikizlerin olduğu Twin Stars Dinner

Yemek yemek için içeri girdiğinizde parmaklıklar ardında ya da klozetlerin üzerinde yemek yemeseniz de onlarca ikiz çalışana maruz kalmak sinirlerinizi oldukça yıpratacaktır.

"Hayal bile edemedim" diyenler için bir de videomuz var. Buradan izleyebilirsiniz.

Tuvaletin yolunu zor bulacağınız Magic Restroom Cafe

Bu restoranda yemeğinizi klozet üzerinde oturarak yiyorsunuz, hatta yemekler de klozet ya da pisuvar şeklindeki küçük tabaklarda servis ediliyor. Müşteriler peçete yerine tuvalet kağıdı kullanıyor. Tuvalet temalı araç-gereçler ürpeticiden ziyade biraz da şov bizce.

Avukatınızla beraber gitmek isteyeceğiniz hapishane restoran Fortezza Medicea


Hala hapishane olarak kullanılan Fortezza Medicea 2006 yılından beri mahkumların işlettiği bir restoran haline geldi. Yüksek güvenlik önlemlerinin ardından yemek yiyebildiniz bu restoranda kullanılan tüm çatal-bıçaklar plastik. Cesareti olanlar için koca bir afiyet olsun diyoruz.

Zombilerin arasında yemek yeme keyfi Donny Dirk's Zombie Den

Hepimizin bildiği zamanında korka korka izlediği Zombilerin Şafağı (Shaun of the Dead) filminden esinlenerek oluşturulan bu restoranda her şey zombilere emanet! Eğer bir gün yolunuz Minnesota'ya düşerse bir uğrayın.

Mezarlığın içinde bir restoran Hellfire Club

Mekanın en ünlü özelliği Manchester Mezarlığı sınırlarında yer alması, başlı başına bu bile insanı korkutmaya yeterken, restoran sahipleri olayı biraz daha abartarak garsonları goblin ve hortlak gibi giydirip mekan içinde tabut, kafatası gibi aksesuarlar kullanmışlar. "Cehennem Ateşi Klübüne" gönül verenlerin açtığı bu mekana ürpertici puanımız 10/10.

Gerçek ölülerin arasında yemek yenilen restoran New Lucky

Bu restoranı diğerlerinden ayıran özelliği ise masaların gerçek mezarların üzerine konumlandırılmış olması. İşin aslı restoran sahibinin rastgele dağıtılmış mezarların ona şans getirdiğine inanması üzerine böyle bir işe kalkışmış.

Not: Sizi etkilemek istemem ama oyum bundan yanadır.

Yoklama kaçaklarının muhtemelen giremeyeceği Shaoshan Chong

restoran-korkutucu

Çin’de bulunan bu restoranın yemekleri Kızıl Muhafız üniforması giymiş garsonlar tarafından yapılıyor. Mao Zedong'un komünist saltanatını benimseyen restoranın yemekleri ise oldukça lezzetliymiş.

Perili olduğu iddia edilen Manhattan Bistro

1799 yılında öldürülen Elma Sands’ın öldürüldüğü noktada inşa edilmiş bu restoran inanışa göre onun kızgın ve intikamcı hayaleti tarafından lanetlenmiş. Restoran sahibine göre her gece tabak ve şişeler kendiliğinden yere düşüyormuş. Korku filmlerinden bile korkan bir insanın sanmıyorum burada yemek yiyebileceğini.

Ölmeden mezara gireceğiniz restoran Eternity

destinations606

destinations606

Ukrayna’nın Truskavets şehrinde bulunan tabut şeklindeki bu restoranda hiçbir şekilde pencere bulunmuyor. İç dekorasyonda da bolca tabut kullanımı ölümle her an karşı karşıya gelebileceğinizi hatırlatmak için biçilmiş kaftan.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Ceren Kaya7 Kasım 2016 17:26
Not: Sizi etkilemek istemem ama oyum bundan yanadır. Aynen :D
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?