3 Ayda Hiç Egzersiz Yapmadan 32 Kilo Veren 5 Torun Sahibi Kadın

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253418 takipçi1767 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Mart 6, 2015
YENİ
Zeynep Çetin
Kasım 25
YENİ
4.5
Sütaş
Kasım 26
15 dakika
Ufuk Utaş
Kasım 19, 2014

O iki çocuk annesi, beş torun sahibi 50 yaşında bir kadın.

Onu diğer babaanne ve anneannelerden ayıran özelliği ise bundan 3 ay önce sıkı bir diyete girip bambaşka birine dönüşmesi.

3 ayda -burası önemli- hiç egzersiz yapmadan ve hiçbir operasyon geçirmeden tam tamına 32 kilo veren Ana Reyes isimli kadının öncesi&sonrası fotoğrafları da çok çarpıcı.

Sadece temiz beslenmeyi benimseyerek ve iddiasına göre hiç egzersiz, spor yapmadan ciddi kilolar veren Ana Reyes'in şaşırtıcı hikayesinin detayları ise hemen aşağıda.

Fazla kiloları yüzünden merdivenlerden bile çıkamayan, depresyona girip kendini eve kapatan bir anneanne

Avustralya'da yaşayan 50 yaşındaki Ana Reyes'in hayatını değiştiren an bir fotoğraf oluyor. Ailenin dört kuşağının birlikte olduğu bir fotoğrafa bakıp ne kadar kilolu gözüktüğüne inanamayan Ana Reyes bir şeyleri değiştirmesi gerektiğini anlıyor. "O dönemde merdivenlerden çıkmakta zorlanıyor, ayak tırnaklarıma oje bile süremiyordum, berbat günlerdi" diye anlatıyor anneannemiz.

Giydiği hiçbir şeyi kendine yakıştıramayan, bu yüzden sosyal hayattan uzak kalıp depresyona giren ve kendini eve kapatan kadın ani bir kararla sağlıklı bir hayata adım atmayı seçiyor ve ilginç bir diyete başlıyor.

Egzersiz yok, operasyon yok sadece diyet var

Ana Reyes'in kilo verme serüveninin başlangıcı 123diet adı verilen bir diyet programını keşfetmesiyle oluyor. Bu diyet sağlıklı bir beslenme planı içerirken doğal ürünlere yoğunlaşarak tatlı krizlerini sıfıra indiren bir model benimsiyor.

Anneannemiz şöyle diyor: "Çoğu insan diyetlerin kişiyi yemekten tamamen uzaklaştırdığına inanıyor ama aslında durum hiç de böyle değil. Mesela ben tüm bu süre boyunca kahvaltıda yoğurtla birlikte elma, çilek gibi meyveler yerken öğle yemeğinde protein ve sebze içeren salatalarla beslendim. Akşam yemeğinde ise çoğunlukla kırmızı et ve balık tükettim."

Sağlıklı beslenmeyle 3 ayda 32 kilo fazlalıktan kurtuluyor

dailymail

dailymail

Ana Reyes bu beslenme modelini benimseyeli tam 3 ay olmuş ve bu sürede diyetini hiç bozup aksatmayarak 32 kilo birden vermiş. Üstelik kendisinin iddiası bu diyeti hiç egzersizle desteklemediği yönünde.

"Yalan söylemeyeceğim, ilk günler çok zordu, kendimi çok bitkin hissediyordum. Ama birkaç gün sonra hemen enerjimi topladım. Şu an kendimi harika ve daha genç hissediyorum, kendime güvenim geri geldi" diyor süper anneannemiz ve şöyle devam ediyor: "Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız bir an bile tereddüt etmeyin. Hayat çok kısa ve hala vaktimiz varken onun keyfini çıkarmalıyız."

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?