Bir Dürüm Sayesinde 50 Kilo Veren Beslenme ve Diyet Uzmanının Azim Dolu Öyküsü

Favorilerime
Ekle

O şimdilerde İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun bir beslenme ve diyet uzmanı. Ve incecik, çok güzel bir kadın. Ancak bundan yıllar önce herkesin kilolarıyla dalga geçtiği 115 kilo bir genç kızdı.

Onun hayatını değiştiren ise bir dürüm ve azmi oldu.

Ceyna Uysal'ın ilham veren hikayesine davetlisiniz.

Hayatı boyunca fazla kilolarından şikayetçi olan genç kadının hayatı bir dürümle değişiyor

hurriyet

Kendini bildi bileli hep fazla kilolarıyla uğraşmak durumunda kalan, kilolu bir çocukluk ve gençlik dönemi geçiren Ceyna Uysal, kiloları yüzünden okul döneminde hep dalga geçilen bir çocuk olmuş.

Ama bu onu yıldırmamış. Kendi deyimiyle kilolarından etkilenerek diyetisyen olmaya karar vermiş ve Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü kazanmış.

Ancak üniversite yıllarının başında kendi gibi kilolu arkadaşlarıyla girdiği bir iddia ile tüm hayatı değişmiş.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/yesil-cay-siyah-cay-arasindaki-farklar.jpg |

hurriyet

Dürümüne girdiği bu iddia sayesinde Ceyna, tam 50 kilo vererek 115 kilodan 65 kiloya düşmeyi başarmış. Öyle ki en yakın arkadaşları bile artık onu tanıyamıyormuş.

Yeni mezun genç, güzel ve sağlıklı bir kadın olarak Ceyna şimdilerde Manisa Sekiz Eylül Hastanesi’nde beslenme ve diyet uzmanı olarak görev yapıyor.

Şimdi tek amacı ise kilolu hastalarının ameliyat olmadan zayıflamasını sağlayıp eğitimi ve kişisel tecrübeleriyle onlara bu amaçları doğrultusunda yardımcı olmak...

"Diyet ömürlük olmalı, öyle bir hafta içerisinde başlanan ve bitirilen diyetler şeklinde kesinlikle olmamalı"

hurriyet

Ceyna Uysal'a göre kilo vermek aslında çok zor değil. Önce kişinin gerçekten kilo vermeyi çok istemesi ve kafada bitirmesi, sonra bunu sağlıklı beslenme ve sporla desteklemesi lazım.

Onun kendi ağzından tavsiyelerle son noktayı koyalım:

"Önceden herkes benimle dalga geçiyordu. Kilolarımdan etkilenerek, diyetisyen olmaya karar verdim. Üniversiteye başladığımda 115 kiloydum. Azmim sayesinde iki arkadaşımla girdiğim iddia sonucunda 50 kilo birden verdim. Kilo verdikten sonra en yakın arkadaşlarım bile beni tanıyamaz oldu.

Kilo vermek için önce sağlam bir irade ile 'Ben kilo vereceğim' diyerek, olayı kafada bitirmemiz lazım. Bu konuda da sabırlı olmamız gerekiyor. Diyet ömürlük olmalı, öyle bir hafta içerisinde başlanan ve bitirilen diyetler şeklinde kesinlikle olmamalı. Özellikle sporu yaşamımızın bir parçası haline getirmek gerekiyor."

İddiayı kazanmış gibi gözüküyor, ne dersiniz? Helal olsun!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?