http://www.potsot.com/festival-of-popsicle-lights-chanukah-crafts-for-kids.html | potsot

Depresyonda Olan Sevgilisini Dondurma Çubuklarıyla Hayata Bağlayan Adam

Favorilerime
Ekle

Depresyon çağımızın hastalığı. Belirtileri kişiden kişiye değişse de genelde umutsuzluk, kendini değersiz ve çaresiz hissetme, günlük aktivitelere olan ilginin azalması, belirgin enerji kaybı, halsizlik ve isteksizlikle kendini belli eden depresyon sadece kişinin kendisine değil çevresindekilere de zarar veriyor.

Sonuçta kimse sevdiği insanı bu kadar mutsuz ve umutsuz görmek ve ona yardım edemiyor olmanın çaresizliğini yaşamayı istemez, öyle değil mi?

Bu kişilerden biri de bovadeez isimli Reddit kullanıcısı. Depresyonda olan sevgilisine yardım etmek ve ona yeniden umut olmak isteyen genç adamın aklına sıra dışı bir fikir veriyor ve bize aşkın ne kadar üstün bir duygu olduğunu yeniden hatırlatıyor.

İşte bu da bu anlamlı aşkın hikayesi...

Genç adam kız arkadaşı depresyonla mücadele ederken onu böyle mutsuz görmeye dayanamıyor ve aklına bir fikir geliyor

Bu fikrin ana malzemesi ise bildiğimiz dondurma çubukları

Bunların haricinde renkli kalemler, bir parça kağıt ve bir adet cam kavanoz da fikrini hayata geçirmek için kullandığı diğer malzemeler.

Genç adam boya kalemleriyle tüm dondurma çubuklarını tek tek farklı renklere boyuyor

Ve kız arkadaşının içinden alması için hepsini bir cam kavanoza yerleştiriyor

Üstelik her rengin farklı bir anlamı var

Örneğin turuncu renkli çubuklarda şairler, filozoflar gibi ünlü isimlerden özlü sözler, sarı renkli çubuklarda ona güç verecek pozitif mesajlar ("Bugün çok güzelsin", "Yardıma ihtiyacın olursa ben hep buradayım" gibi), mor renkli çubuklardaysa onun rahatlamasını sağlayacak şeyler ("Biraz mola ver", "En sevdiğin şarkıyı dinle" gibi) yazıyor.

Bu alıntılar, pozitif ve rahatlatıcı mesajlar haricindeki boş çubuklara ise kız arkadaşının mutlu olduğu anları yazmasını istiyor genç adam

Sırasıyla şunlar yazıyor yukarıdaki çubuklarda örneğin;

"Zihnim benim krallığımdır."

"Kısa bir mola ver."

"Sen buna değersin."

Depresyonda olan kız arkadaşı kendini her kötü hissettiğinde kavanoz içinde yer alan bu dondurma çubuklarından rastgele birini çekiyor ve biraz olsun umut buluyor, mutsuzluğunu unutuyor.

Genç adama birçok destek mesajı da yağıyor.

"Hayatımın büyük bir bölümünde depresyonla mücadele etmiş biri olarak söylüyorum ki bunu düşündüğün için harika bir insansın..."

"Bunun değerini tam olarak şimdi anlayamayacak olabilir ya da senin tüm bunların bir işe yaramadığını düşündüğün zamanlar olabilir ama bana güven, gerçekten işe yarayacak."

"Bu gerçekten benzer durumlar yaşayanlar için çok güzel bir örnek. Umuyorum ki işe de yarayacak."

boredpanda

boredpanda

"Kız arkadaşın sana sahip olduğu için çok şanslı!"Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?