Aslında Buzdolabına Hiç Koymamanız Gereken 10 Eşya

Favorilerime
Ekle

Buzdolabı çağın icadı sayılan eşyaların arasındadır belki de en önemlisidir. Düşününce insan çok ama çok zorlansa da bulaşık makinesi olmadan bulaşıkları, çamaşır makinesi olmadan da çamaşırlarını yıkayabilir. Ancak buzdolabı, derin dondurucu vb. soğutucular olmasa yaptığımız yemekler ve tüm o kahvaltılık malzemeler anında bozulurdu.

Evet, buzdolabının önemine değindik ancak sizin de zaman zaman kendinizin bile yaptığı ancak nedenini bilmediği şeyler var buzdolabının içinde. Hayır hayır yumurtalık bölümüne konulan limonlardan bahsetmiyoruz.

Nelerden mi bahsediyoruz?

İşte "Buzdolabına bunları ilk kim koydu abi?" sorusunu akıllara getiren eşyalar.

Soğukla dolmuyor anacım onlar: Kalem pil

Belki de en çok rastladığımız hatta neden olduğunu bilmesek de zamanında bizim bile yaptığımız bir şeydir bu. Özellikle de buzdolabının buzluk adı verilen bölmesine koyulur piller. Hayır amaç ne? Pilleri yeniden dolmasını sağlamak mı yoksa bozulmadan korumak mı? İkisi de değil ne yazık ki

Onun yeri karanlık dolaplar: Parfüm

Yapan kişilere rastlama olasılığımız oldukça fazladır. Neden koyarlar, niye buzdolabında saklarlar parfümleri bilmeyiz. Aldığımız en mantıklı cevap ise "serin serin sıkıyorsun ohhh"dur ancak bunu diyenlerin kışın soğuğunda da parfümleri buzdolabında saklıyor olması, bizce biraz muamma gibi.

Daha uzun süre yanıyor olamaz ya: Mum

Hepimiz şahit olmuşuzdur dolaptan mozaik pasta kıvamında çıkan mumu yaktığımızda çatır çatır patlama seslerine. Yok yahu bu bile bize bir mesaj aslında.

Her seferinde mutfağa gitmek zor olmuyor mu: Oje

Kızlar soruyoruz size, cidden soruyoruz. Cevabını bir yazın bize. Neden ojelerinizi çekmecelerinizde ya da dolabınızda değil de buzdolabında saklıyorsunuz. Size anne tepkisi veriyoruz: "Hayır nerden görüyorsun böyle şeyleri bilmem ki?"

Halbuki en yakın yerde saklanmalı: Deodorant

Arkadaşlar deodorant dediğimiz şeyin yeri en mantıklı olarak banyodur ya da yatak odanızdır. Hem mutfakta parfüm gibi deodorant sıkmak pek mantıklı gelmiyor bize. "Nys yine de siz bilrsniz :S"

Ecza dolabında da barbunya saklayalım o zaman: İlaç ve şuruplar

Ecza dolabı neden var arkadaşlar. Saygılar.

Ojeyi daha kabul edemedik: Ruj

Alın size suç üstü. Alın bunu içeri alın!

Özellikle anneanneler yapar: El kremi

Hepimizin anneannesi, babaannesi, büyük halası yapmıştır bunu. Neden olduğunu sorsanız onlar da bilmiyordur. Büyük ihtimalle birbirlerinden görmüşlerdir. Tıpkı hangi şehre giderseniz gidin mahalle maçlarında değişmeyen "topu atan alır" kuralı gibi bir şey.

Tam olarak bundan bahsediyoruz ve tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyoruz.

Adı soğuk mendil olsa tamam da: Islak mendil

Islak mendilin de neden dolapta olduğuna dair sağlıklı bir bilgiye ulaşamadık. Bu arada kısa ama önemli bir not: Listeye eklemek istediğiniz bir şeyler olursa muhakkak bizimle aşağıdaki yorum kısmı ile paylaşın.

Bonus: Nutella

giphy - nutella

giphy - nutella

Kaşık kaşık yediğimiz canımız Nutella, nasıl olur da dolapta maddenin katı halini alır aklımız almıyor!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Esen Öztürk2 Şubat 2016 4:52
Kozmetik urunlerin en buyuk dusmani nem, isik ve sicaklik. Bunlarin olmadigi tek yer buzdolabi. O beyaz dandik mumlarida erimesin diye koyuyoruz dolaba.
Yanıtla
Mercan Yalçın16 Aralık 2015 3:56
ojelerimi buzdolabnda saklıyorum çünkü trnağıma sürdüğümde çok çabuk kuruyor..herkese tavsiye ederim..eskiden ojelerimi zedelenmeden kurutamazdım..artık böyle bir sorunum kalmadı...)))
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?