Sofralarınızı Festivale Dönüştürebilecek 9 Hoş Kokulu Dekoratif Bitki

Favorilerime
Ekle

Her fırsatta doğayla iç içe olmak isteyen insanlar vardır. 1 metrekare çimenlik alan gördüklerinde ayakkabılarını çıkarır, şehir onları çok yorduğunda ağaçlara sarılıp doğayla özlem gidermeye çalışırlar.

İşte, o insanlar doğanın denge getireceğini çok iyi bilen insanlardır. Onları örnek alın, doğaya yakınlığı bir alışkanlık haline getirin demiyoruz-keşke yapsanız- fakat, sofralarınıza da denge gelsin istemez misiniz?

Öyleyse şimdi dikkat kesilin, çünkü misafir takımlarınızın yanında çok şık duracak, yemek yediğiniz alanlara ışık katacak birkaç önerimiz var...

Hele ki beyazsa: Nergis

Bahar çiçeklerinin en narin olanı, sofralarınıza zarafet getirmekten başka güzel kokusuyla duyularınızı da harekete geçirir nergis.

Masumiyet ondan sorulur: Papatya

Papatyalar, nergisler gibi 'kendine aşık' değildir. Onlar özverilidir, onlar naiftir. Minik bir vazonun içine koyduğunuz tek bir tane papatya sofranızın tüm havasını değiştirecektir.

Romantik yemekler için tabii ki: Gül

İlla ki mum ışıklı kırmızı güllerle donatılmış bir masa gerekmiyor romantik bir atmosfer yakalamanız için. Örneğin, akşam üzeri hazırladığınız çay sofrasına sarı ya da yavruağzı güller öyle bir hava katacak ki kendinizi İngiltere'nin ara sokaklarında hissedeceksiniz.

Kayısı çiçeği olarak da bilinir: Frezya

Frezya belki de en güzel kokulu bahar çiçeğidir. Beyaz renk olanları umut, sarı renk olanları sıcak sevgi ve mor-pembe renkli olanlar da neşe anlamına gelir.

Melekleri temsil eder: Gardenya

Yapraklarına su değdiğinde anında solmaya başlayan narin çiçek gardenya da tabii ki her çiçek gibi dalında daha güzel. Fakat öyle hoş bir kokusu var ki, sofralarınıza ahenk katmak için başvuracağınız en güzel çiçek.

Açık alanda yıldız olur: Kokulu bezelye çiçeği

Diyelim ki, içinde yemek de yiyebileceğiniz bir bahçeniz ya da canlı bitkilerle donatabileceğiniz geniş bir balkonunuz var. O zaman tercih etmeniz gereken ilk bitki, kokulu bezelye çiçeği olmalıdır. Öyle ki, bezelye çiçeği tarifsiz kokusu ve renkleriyle konuklarınızın da sizin de iştahını açacak.

Hakkı ödenmez: Menekşe

Dünyanın en dokunaklı aşk şarkılarına konu olan menekşe, evinize bir alıp bir daha da bırakmamanız gereken bir bitki. Çeşit çeşit renk renk 'violet' var ama mor renkli olanların namı, sofraya koyacağınız yemeklerden belki de daha 'lezzetli'.

Beyaz kenarlı mor yapraklı olanları görünce kaçırmayın: Leylak

Yemek masalarının üzerinde çok kullanışlı olmayabilecek leylak, yemek yediğiniz alanda kullandığınızda kendinizi doğanın göbeğinde hissedebilirsiniz. Leylağın, 20'ye yakın çeşidi var ve şu an tohumları yaşam alanlarınıza neşe ve güzellik katmak için bekliyor.

Bonus: Kaktüs

schoolphotoproject

schoolphotoproject

Kaktüsün dikenleri, konuklarınız onlara sunduğunuz yemeği beğenmediğinde çok işinize yarayabilir.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?