https://twitter.com/kaylastei/status/870930175906660353 | twitter

Bedenleri Hakkında Söylenenlere Verdikleri Cevaplarla Hayran Olunası 10 Kadın

Favorilerime
Ekle

Kadınların hala kalıptan kalıba, şekilden şekle sokulmaya çalışıldığı zamanlardayız ne yazık ki.

Bir kadının hangi işleri yapabileceğinden tutun da insani ilişkilerine, fiziksel olarak nasıl gözükmesi gerektiğinden tutun da nasıl giyinmesi gerektiğine, öyle çok konuda herkesin fikri var ki insan bazen gerçekten hayret ediyor.

Neyse ki öyle de kadınlar var ki kendilerine söylenen sözlere, verilen tepkilere şahane yanıtlarla karşılık veriyor, insanı kendilerine hayran ediyorlar.

Sadece fiziksel görüntüleri nedeniyle kendilerini akıllarınca aşağılamaya çalışanlara ya da bu durumu alay konusu haline getirmekle uğraşanlara en harikasından cevap veren bu harika kadınlar, size kimi zaman ağız dolusu kahkaha attıracak kimi zamansa yaptıklarıyla ayağa kalkıp alkışlama isteği uyandıracak mesela, eminiz.

Sizi daha fazla merakta bırakmadan onlarla tanıştırmak isteriz. Buyursunlar...

Öncelikle sizi "Kızlar, ne giymek istiyorsanız onu giyin" diyen bu eğlenceli genç kızla, Sara ile tanıştıralım

Sara, başkalarına göre olan "fazla" kiloları nedeniyle birçok defa ağır eleştiriler almış, tüm bu eleştirileri duymaktan da çok sıkılmış bir kadın. Hal böyle olunca Twitter hesabı üzerinden bıktığı tüm bu eleştirilere en güzel cevapları vermiş...

"90 kilodan fazla olan kızlar bikini giymesin lütfen" diyenlere verdiği cevap...

"90 kilonun üzerindekiler tayt giymesin" diyenlere verdiği yanıt

Elbette sadece bu genç kızdan değil daha çok kadından almamız gereken örnekler, çıkarmamız gereken dersler var! O zaman hız kesmeden devam.

Dünyaca ünlü oyuncu Kate Winslet, fotoğraflarda kendisini zayıflattığı için bir dergiye dava açtı

Dünyaca ünlü oyuncu kate Winslet da bir dönem yaptıklarıyla çok konuşulmuş, hep örnek gösterilmişti. Angelina Jolie gibi birçok ismin de aralarında bulunduğu insanlar arasında aldığı kilolarla eleştiri yağmuruna tutulan oyuncu, sağlıklı beslenmeye önem verdiğini söylemişti.

Hatta Kate, poz verdiği bir dergide yayınlayan fotoğraflarda Photoshop kullanıldığı için dava açmayı bile ihmal etmemiş. Üstelik bunu da nefis bir nedenle yapmış: Genç kızlara kötü örnek olmak istememesi.

"Erkeğe benzemekten vazgeç. Hiçbir erkek kendinden daha iyi gözüken bir kadınla olmak istemez" diyenleri ne kadar umursadığını gösteren kadın

Hiç kimse kadınların dış görünüşü hakkında akıl almaz önerilerde ve eleştirilerde bulunmaktan geri durmuyorsa alacakları cevaplara da hazır olsalar iyi olur. Çünkü "Bir erkeğe benzemekten vazgeç. Hiçbir erkek kendisinden daha iyi gözüken bir kadınla olmak istemez." gibi bir cümle kuruyorsanız tek bir fotoğraf karesiyle bile ne kadar umursandığınızı gösterecek bir kadın mutlaka var. İşte tam böyle...

Kendisine "Şişman olduğun için bikini giyme" diyenlere bu şahane fotoğrafla cevap veren genç kadın

"Şişman olduğun için bikini giyme." diyen insanlar olduğunu söyleyen bu genç kadın, hepsine tek bir kare fotoğrafıyla cevap veriyor ve şöyle diyor: "Bence ben fıstık gibi görünüyorum."

"Eğer kilo verirsen birileri seni sevebilir" diyen büyükannesinin yanıldığını gösteren bu kadın

Kadınların dış görünüşünün bu denli önemsendiği bu zamanda insan en sevdiklerinden bile kırıcı eleştiriler alabiliyor. Büyükannesinin "Eğer kilo verirsen birileri seni sevebilir." demesini hiç unutmayan bu genç kadın da aslında kiloyla sevginin, sevmenin ya da sevilmenin bir ilgisi olmadığını söylüyor ve şöyle diyor: "Erkek arkadaşım beni ben olduğum için seviyor ve ben hala aynı kilodayım."

Kurduğu tek bir cümleyle birçok kadının düşüncesine tercüman olan bu büyük beden model

lesego-twitter-one-cikan

Her şey yine bir Twitter kullanıcısının yukarıdaki paylaşımıyla başlıyor. Kendisiyle dalga geçmeye çalışan bu Twitter kullanıcısına yalnızca "Ben senden hoşlanmıyorum." diyen başarılı model, kurduğu bu tek cümleyle aslında bu insanlara karşı verilmesi gereken tepkiyi en güzel haliyle özetliyor.

Bunun üzerine durumu toparlamaya çalışan ama başarısız bir denemeyle daha da büyük tepkiler alan Twitter kullanıcısının ibretlik hikayesini merak ederseniz hemen şu yazımıza da göz atabilirsiniz.

"Bazılarında çok yağ varken bazılarında o kadar yok. Ama bu bir insanı diğerinden iyi yapmaz" diyerek kızına ders veren nefis bir anne

Bu, belki de şu ana dek okuduklarınızdan çok daha farklı bir hikaye. Çünkü bu kez karşımızda küçük çocuklar ve onların büyük bir ihtimalle çevrelerinden duyarak öğrendikleri "şişman" kelimesini kullanış biçimleri var. Annesine şişman diyerek hakaret etmeye çalışan küçük kız ve ona söyledikleriyle nefis bir öğüt vermiş olan anne...

"Şişman" kelimesinin aslında bir hakaret olmadığını kızına ve oğluna tam da anlayabilecekleri şekilde anlatan, "Bazılarında çok yağ varken bazılarında o kadar yok. Ama bu bir insanı diğerinden iyi yapmaz." diyerek küçücük çocuklarına daha şimdiden nefis bilgiler veren, bu dünyayı değiştirebilecek güçteki kadınlardan yalnızca biri o.

Bu şahane kadının çocuklarıyla yaşadıklarını daha detaylı öğrenmek isterseniz sizi şöyle de alabiliriz.

"Ben kendimi böyle mutlu hissediyorum" diyerek son noktayı koyan Rihanna

inquisitr

inquisitr

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna da bedeniyle ilgili ağır eleştirilere tutulan isimlerden biri. Hayranları dahi kilo alıp vermesine takınca, kiloları bir anda neredeyse tüm dünyanın ilgilendiği bir hadiseye dönüşünce başarılı isim de boş durmamış ve nefis bir açıklama yapmış tabii: "Sürekli değişen bir vücut tipim olmasını seviyorum. Ben kendimi böyle mutlu hissediyorum."

Bu kadar basit ama bir o kadar da anlamlı bu cümlelerin üzerine başka ne söylenebilir ki?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?