Babasının Hayatını Kurtarmak İçin 2 Ayda 10 Kilo Alan Minik Kahraman

Favorilerime
Ekle

Biri size "Benim için 10 kilo alır mısın?" dese büyük ihtimalle cevabınız hayır olur.

Peki bunu birinin hayatını kurtarmak, onun ölmesini engellemek için yapmanız gerekse?

Ve o kişi babanız olsa?

Duygu dolu bir aile hikayesine davetlisiniz.

Babası için her şeyi göze alan 8 yaşındaki cesur bir çocuk

distractify

Cao Yinpeng, babasına lösemi teşhisi konmuş 8 yaşındaki bir çocuk. Doktorların 6 ay ömür biçtiği babanın hayatının kurtulması için tek şansı vardı. O da testler sonucu donör olabileceği belirlenen küçük oğlundan kemik iliği almak.

Ama Çin'deki sağlık yasalarına göre bu bağışın gerçekleşmesi için iki kuralın yerine getirilmesi gerekiyor: Donörün 18-45 yaş aralığında olması ve en az 45 kilo olması.

Ya kilo alacaktı ya da babası ölecekti

distractify

Doktorlar, Cao'nun babasının hayatını kurtaracak olan bu ameliyata girmesine bu şekilde izin veremeyeceklerini söylediler. Yaş konusunda doktorlar aile üyeleri söz konusu olduğunda istisna yapsalar da küçük çocuğun kilosu ameliyatı kaldıramayacak durumdaydı.

Babasının yaşaması için kemik iliği nakline en başından beri gönüllü olan Cao için yapılacak tek şey kalmıştı: Kilo almak.

Zorlu süreç başlıyor

distractify

Başka hiçbir aday da kemik iliği nakli için uygun olmadığından Cao doktorlar gözetiminde ve ailesinin desteğiyle eksik olan 10 kiloyu almak için sıkı bir beslenme programına girdi.

Sadece kilo almak üzere kalori hesabı yapan bir beslenme programı değil de yeterince kan üretebilmesi için de düzenlenmiş sağlık dolu bir diyete başlayan Cio böylelikle 2 ay içinde 10 kilo alarak nakle hazır hale geldi.

Ve mutlu son...

distractify

Bu riskli müdahaleyi gözünü kırpmadan kabul eden Cio ile babasının ameliyatı böylece gerçekleşti. Üstelik çok da başarılı geçti.

Şimdi ikisi de çok sağlıklı. Hatta Cio iyileşme sürecinde olan babasının iyi beslenebilmesi için yemek yapmayı bile öğrenmiş.

Artık onlar her zamankinden daha güçlü, mutlu bir aile.

Aslansın koca yürekli Cio!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?