Kaplan Amur ve Aslında Amur'un Yiyeceği Olan Keçi Timur'un Yürek Isıtan Dostluğu

yemek.com
İrem Güler
Şerbetli tatlılardan sonra derhal yeşil zeytin tüketmek isterim.
İrem Güler
359 takipçi39 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Öznur Doğan
Mart 6, 2015
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Öznur Doğan
Mayıs 22, 2015

Primorye Safari Park'ın çalışanları geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir olaya şahit oldu ve bunu dünyayla paylaştı. Doğal yaşam parkında bir kafesin içinde yaşayan Sibirya kaplanı Amur'a yiyecek olarak sunulan keçi öyle cesurdu ki, Amur onu yemek yerine onunla birlikte yaşamaya karar verdi.

Amur'un yeni arkadaşının adı 'Timur'

Hikayemizdeki keçi, başlarda sadece 'mama' olduğu için kimsenin aklına ona bir isim takmak gelmemişti, fakat kaplan Amur'la arkadaşlığı geliştikçe doğal yaşam parkı çalışanları 'yürekli' keçiye Timur adını verdi.

Timur kafesine girdiğinde, içgüdüsel olarak avını takip etmek yerine, keçinin cesur duruşuna saygı gösterip diğer yiyeceklere yönelmiş Amur. Bunu fark eden çalışanlar, iki hayvanı gözlemlemeye devam etmişler.

O güne kadar, park çalışanlarına hiçbir agresif davranışta bulunmayan Amur, Timur yanına geldikten sonra çalışanlara bazı saldırgan davranışlar göstermeye başlamış. Durumun sebebinin Amur'un Timur'u kendi korumasına almasıyla ilgili olduğunu anlamışsınızdır.

Onların mottosu: Abi saygı duyarım.

Amur Timur'un cesaretine saygı gösterince, Timur da Amur'u bir alfa erkeği olarak kabul etmiş. Amur nereye Timur oraya! Sıkı dostlar gün boyu beraber yürüyor, beraber geçirdikleri zamanın tadını çıkarıyorlarmış.

Daha önce, vahşi hayvanlar arasında buna benzer arkadaşlıklar yaşandığına defalarca şahit olduk. Bu hikaye de en az öncekiler gibi bize, saygı unsurunun sevgiyle birleşince nasıl dengeleri değiştirebileceğini gösteriyor. Bu çok tuhaf, insan şirin mi bulsun, ders mi çıkarsın yoksa sadece şaşırsın mı karar veremiyor.

Doğa ana sürprizlerle dolu kişiliğiyle bizi etkilemeye devam edecek gibi. Bu arada, Amur'la Timur'un olağan dışı dostluğunu merak edenler, hikayenin bir de videosu var.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?