Beslenmesinden Tek Bir Şeyi Keserek Tüm Aknelerinden Kurtulan Kadın

Favorilerime
Ekle

Akneler ve sivilceler çoğumuzun ergenlik döneminde en büyük sorunlarından biriydi. Hatta hala bu sorunu yaşayan ve bir türlü aknelerinden kurtulamayıp bu sebeple hayatında ciddi sıkıntı yaşayan kişi sayısı da hiç az değil.

Onlardan biri de 22 yaşındaki Rachel Crawley. Yıllardan beri akneleri yüzünden kötü günler geçiren Rachel, onlardan kurtulmanın şaşırtıcı bir yolunu keşfedip bize ilham verenlerden.

Hatta şimdilerde güzellik yarışmasına katılıp taç bile kovalayan Rachel'in hikayesine buyurun.

Not: Benzer sorunlar yaşıyorsanız öncelikle bir uzmana danışmayı unutmayın!

Akneleri yüzünden sürekli dışlandı, ilişkileri bitti, evden dışarı çıkamaz oldu

instagram

Rachel Crawley, tüm yüzünü kaplayan akneler yüzünden kötü bir ergenlik geçirmiş. Sürekli kötü davranışlara maruz kaldığını, dışlandığını, dalga geçildiğini söyleyen Rachel makyajsız sokağa çıkamıyor, kimseyle görüşmek istemiyormuş.

Rachel sonra herkesin hayatında bir mücadele olduğunu ve onunkinin de bu olduğunu fark edip aknelerinden utanmamaya ve onlarla yüzleşmeye karar veriyor. Onunla aynı durumda olan çoğu kişi aknelerini saklarken o Instagram hesabı üzerinden fotoğraflarını paylaşarak "kendiyle barışık olduğunu" herkese göstermek istiyor.

"Akne sorunu yaşadığım bunca yıl boyunca bunun ruh sağlığımı bozmasına, ilişkilerimi mahvetmesine, sosyal hayatımı bitirmesine izin verdim. Çünkü kendime güven sorunum vardı ve diğerlerinin benim hakkımda düşündükleri konusunda ciddi endişeler taşıyordum (...)Sonra bir gün bu hayatı diğerlerini mutlu etmek için yaşamadığımın farkına vardım. Makyaj yapmayı bıraktım, Instagram'da diğerlerine bakıp kendimi küçümsemeye son verdim. Diğer kızların da bunu yapmasını istiyorum. Başkaları ne diyecek diye düşünmeyi bırakın, içinize dönün ve kendinizi sevin" diyor Rachel.

Beslenmesini değiştiriyor, şekeri hayatından çıkarıyor ve akneler birer birer azalmaya başlıyor

instagram

Önce kendiyle barışan Rachel sonra beslenmesinde küçük değişiklikler yapmaya başlıyor. Ağır ilaçlar kullanıp yan etkilerinin sağlığını etkilememesini istediği için beslenme düzenini değiştirmeye karar veren Rachel çeşitli denemelerden sonra aknelerinin baş suçlusunun "şeker" olduğunun farkına varıyor. Şekerle birlikte karbonhidratların da aknelerini çoğalttığını gören Rachel beslenmesinden bunları tamamen çıkarıyor.

Bir Instagram paylaşımında şöyle diyor Rachel: "Üç gün boyunca bunları hiç yemedim, sağlıklı yağ tükettim ve bilin bakalım ne oldu? Yüzümde hiç yeni sivilce, akne çıkmadı!"

Şimdi ise güzellik yarışması finalistlerinden ve tacı alacağına inancı tam!

instagram

Kırmızı, şişkin ve ağrılı akneleri "şekersiz" beslenmeyle azalmaya başlıyor Rachel'ın. Rachel da bu yolculuğunu Instagram üzerinden herkesle paylaşıyor ve aynı durumda olanlar için rol model olmaya çalışıyor.

"Şekeri kestiğinizde damak tadınız da bir anda değişiyor ve eskisi gibi canınız çekmemeye başlıyor" diyen Rachel şimdilerde ise şekersiz beslenmesini vegan diyetle desteklemeye başlamış durumda. Cildine en iyi gelenin sebze odaklı vegan beslenme olduğuna karar veren Rachel şimdi onunla dalga geçenlere, ona çirkin diyenlere inat güzellik yarışmasına katıldı ve finale kaldı. Derece alacağına ise inancı tam.

Yürü be Rachel!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

littlechef2 Mayıs 2017 17:41
çok tatlı tüketen biriym ama hiç sivilce sorunu yaşamadım bence bu kişiden kişiye farklılık gösteriyor
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?