Nane Limon Kabuğu Tadında Spotify Listesi Geldi: Barış'ın Mutfağı

yemek.com
Cemre Özgüzel
Boyum ocağa yetişmeden yemek yapmaya başlamışım. Hala yetişmiyor.
Cemre Özgüzel
236068 takipçi1229 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Mart 6, 2017
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Zeynep Çetin
Mart 9, 2018
Vestel
Ocak 2

90'ların başındayız. Heyecanla "7'den 77'ye"nin başlamasını bekliyoruz. ''Adam Olacak Çocuk''ta Barış Abi'yi görecek, yaşıtlarımız şarkılarına biz de eşlik edeceğiz. Dilimizde ''Domatees, bibeer, patlıcan'', ''Nane limon kabuğu''nun reçetesi o zamandan beri ezberimizde. Bir dönemin çocukluğuna altın harflerle ''Barış Abi'' olarak kazınan, büyüklerin en sevdiği şarkıların altında hep imzası olan Barış Manço'yu yad ediyoruz bu hafta hep birlikte.

Her şarkısında içimizde hep aynı hisler, aynı özlem. Yine sahneye çıksa, ''Kara sevda, kara sevda dedikleri daha ne olabilir ki?'' dese, unutulmaz tınıların eşlik ettiği ''Anlıyorsun değil mi''yi tekrar söyleyse alkış yağmuruna tutar, asla bırakmazdık onu. Geriye nesiller boyu dinlenecek nefis şarkılar bırakan, muazzam anılarla hafızalarımıza ve hayatlarımıza kazınan Barış Manço'yu bir kez daha sahneye davet ediyoruz izninizle.

Amacımız 27 şarkıyla gönüllerdeki yerini bir kez daha tazelemek, onu yanımızda hissetmek. Birçok eseri var elbette biz sizinle minik bir derlemesini paylaşmak adına sıvadık kollarımızı.

Öyleyse hep bir ağızdan eşlik edelim bugün bu şarkılara. Karşınızda: Barış'ın Mutfağı!

Biz Yemek.com Spotify hesabında bir sonraki hafta yepyeni listelerimizle sizi bekliyor olacağız, takipte kalın.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?