baris-abi-spotify

Nane Limon Kabuğu Tadında Spotify Listesi Geldi: Barış'ın Mutfağı

Favorilerime
Ekle

90'ların başındayız. Heyecanla "7'den 77'ye"nin başlamasını bekliyoruz. ''Adam Olacak Çocuk''ta Barış Abi'yi görecek, yaşıtlarımız şarkılarına biz de eşlik edeceğiz. Dilimizde ''Domatees, bibeer, patlıcan'', ''Nane limon kabuğu''nun reçetesi o zamandan beri ezberimizde. Bir dönemin çocukluğuna altın harflerle ''Barış Abi'' olarak kazınan, büyüklerin en sevdiği şarkıların altında hep imzası olan Barış Manço'yu yad ediyoruz bu hafta hep birlikte.

Her şarkısında içimizde hep aynı hisler, aynı özlem. Yine sahneye çıksa, ''Kara sevda, kara sevda dedikleri daha ne olabilir ki?'' dese, unutulmaz tınıların eşlik ettiği ''Anlıyorsun değil mi''yi tekrar söyleyse alkış yağmuruna tutar, asla bırakmazdık onu. Geriye nesiller boyu dinlenecek nefis şarkılar bırakan, muazzam anılarla hafızalarımıza ve hayatlarımıza kazınan Barış Manço'yu bir kez daha sahneye davet ediyoruz izninizle.

Amacımız 27 şarkıyla gönüllerdeki yerini bir kez daha tazelemek, onu yanımızda hissetmek. Birçok eseri var elbette biz sizinle minik bir derlemesini paylaşmak adına sıvadık kollarımızı.

Öyleyse hep bir ağızdan eşlik edelim bugün bu şarkılara. Karşınızda: Barış'ın Mutfağı!

Biz Yemek.com Spotify hesabında bir sonraki hafta yepyeni listelerimizle sizi bekliyor olacağız, takipte kalın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?