Bebeğinin Tedavi Olduğu Hastaneye 15 Galon Anne Sütü Bağışlayan Kadın

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254074 takipçi2144 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Şubat 6, 2015
Mert Öndaş
Aralık 8, 2015
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Yemek.com
Ocak 17, 2018

Anne-çocuk arasındaki bağın daha da kuvvetlenmesini sağlayan, bebeği sadece bebekken değil tüm hayatı boyunca etkileyen o mucizevi içecek anne sütünün dahil olduğu sıra dışı bir rekordan söz edeceğiz bugün size.

Bir annenin, erken doğan ve hastanede uzun süre kalması gereken bebeği için yaptığı, ardından da diğer bebeklere fayda sağlamayı amaçladığı bir bağış...

Elbette birçok tartışmayı da beraberinde getiren bu davranış hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Buyurunuz, hikayeyi tüm ayrıntılarıyla öğrendikten sonra kararınızı verin, yorumlarda buluşalım.

Her şey genç annenin erken doğum yapmak zorunda kalmasıyla başlıyor

Amerika'da yalayan Mikah Duncan, henüz 24 haftalık hamileyken bir sağlık sorunu yaşıyor ve ameliyat olmak zorunda kalıyor. Bu yüzden erken doğmak zorunda kalan bebeği Cash de hemen yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınıyor.

Uzunca bir süre bebeğini kucağına alamayan, kokusunu içine çekemeyen bu anne, elinden hiçbir şey gelmemesine üzülürken aslında yapabileceği bir şey olduğunu fark ediyor.

Anne, kendi sütünü sağmaya ve bebeği için depolamaya karar veriyor

Bebeğinden uzak kalmak zorunda kalan anne, üzülmenin bir fayda etmediğini fark edince bebeği için çok daha faydalı bir şey yapmaya karar veriyor ve kendi sütünü sağmaya başlıyor.

Başlarda yaşadıklarının da etkisiyle sütü neredeyse hiç gelmeyen bu azimli anne, hastane çalışanlarının da yardımlarıyla sonunda bunu başarıyor. Ama ne yazık ki ilk denemelerinde günde 50 mililitreden fazla sütü gelmiyor. Yılmadan denemelerine devam eden ve bebeği için sütünü depolamaya başlayan anne sonunda toplamda 29 galon süt sağıyor.

Bu kadar çok süte sahip olduğunu gören anne, hastanedeki diğer bebeklerin faydalanabilmesi için bu sütleri hastaneye bağışlıyor

mysanantonio

mysanantonio

Azmi ve kararlılığı sayesinde bebeğine yetecek kadar sütünü hazır eden, bununla da kalmayıp 29 galonla rekor kıran anne, çok fazla süt biriktiği için ve bunların bozulmadan önce değerlendirilmesini istediği sütünü bağışlamaya karar veriyor. Bebeğinin tedavi gördüğü hastaneye 15 galon anne sütü bağışlayan azimli kadın, bugüne dek tek bir anneden alınan süt miktarı rekorunu da elinde bulunduruyor.

Kendi bebeği gibi tedavi gören ve anne sütüne ihtiyaç duyan bebeklere yardımcı olmayı amaçlayan bu anne, hastaneye yaptığı yardım nedeniyle çok konuşuyor.

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: mysanantonio

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?