Üşümesinler Diye Çiftliğindeki Tavuklara Kazak Ören Yufka Yürekli Kız

Favorilerime
Ekle

Havaların soğumasından sadece biz etkilenmiyoruz, zaten bu yüzden birçok kampanya yapıldı sokak hayvanları ve barınaklar için. Evet hayvanların çoğu soğuk hava koşullarına uyumlu yaratılmış canlılar ancak yine de insan üzülüyor.

İşte bizim gibi düşünen bir çiftçi, dışarıda üşüyen tavuk ve horozları için çeşitli yöntemlere başvurmuş. Kümesin içinde ya da kapalı bir ortamda beslemeyi denemiş ama hayvanlar ona yanaşmamış. Çareyi annesiyle birlikte çok da minnoş bir yöntemde bulmuş. Onlara renkli renkli kazaklar örmeye başlamışlar.

Bizce de çok tatlı.

Kazaklar bu kızın elinden çıkıyor

Nicola Congdon adındaki genç kızımız annesiyle beraber kolları kümes hayvanları için sıvamış. Sonucunda ise rengarenk kazaklar örmeye başlamışlar.

2015-2016 Sonbahar-Kış tavuk kreasyonu

Anlaşıldığı üzere bu sene tavuk kazaklarında pembeler, maviler, yeşiller yani canlı renkler hakim. Şaka şaka. Evde ne varsa onlardan örgü yapılıyormuş. Tabii bu ilk başlarda geçerliymiş, daha sonra sırf tavuklara özel yün almaya başlamışlar.

Kazaklar ölçülerine göre örülüyor

Tavuk ve horozların ölçülerine göre özel olarak örülen kazaklar, hareketlerinin kısıtlanmaması için sadece göğüs ve sırt bölgelerini kapatıyor.

Onlar halinden çok memnun

boredpanda

boredpanda

Bu şekilde soğuklara göğüs germeyi başaran hayvanlar, hallerinden oldukça memnun gözüküyor.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?