Süt Alacak Parası Olmayan Arkadaşı İçin Yaptığı Hareketle Kalpleri Eriten Çocuk

Favorilerime
Ekle

Çocukların masum ve bir o kadar da şahane fikirleri olduğunu zaten biliyorduk ama birazdan tanışacağınız küçük kızın hikayesini öğrenince kalplerimiz tam anlamıyla eriyecek, yüzünüzde kocaman bir gülümseme olacak, eminiz.

Sınıf arkadaşının süt içememesine içerleyen ve kendince nedenini keşfedince de bu işe bir çözüm bulan minicik, güzel kalpli bir kız çocuğu o.

Dünyanın tam da böyle çocuklara, tam da böyle insanlara ihtiyacı var işte.

Güzel kalbine sağlık çocuk!

Beş yaşındaki bir anaokulu öğrencisi, sınıf arkadaşının süt içmediğini fark ediyor ve olaylar gelişiyor...

Sunshine Oelfke isimli bu beş yaşındaki güzel kalpli kız, anaokuluna gidiyor. Bir gün sınıf arkadaşları ve o, sütlerini içerken bir arkadaşının süt içmiyor oluşu dikkatini çekiyor. Bunun nedenini öğrendiğindeyse minik kalbi dayanamıyor ve bu olaya müdahale etmek için kolları sıvıyor.

Arkadaşının süt almak için yeterli parası olmadığı için süt içemediğini gören Sunshine, eve gidince çok sevdiği ve kimsenin dokunmasına izin vermediği kumbarayı alıyor ve yere atıp kırıyor. Annesi, minik kızının ne yaptığını anlamak için onu izlemeye başlıyor.

Sunshine ise tüm doğallığı ve güzel düşünceleriyle yere atıp kırdığı kumbarasından çıkan tüm paraları özenle ayırıyor ve tek tek sayıyor. Sonrasındaysa plastik bir poşete koyup çantasına yerleştiriyor.

Annesi, kızının parayla ne yapacağını merak edince de gerçek ortaya çıkıyor

Kızının yaptıklarını uzaktan izleyen annesi Jackie Oelfke, önce çok şaşırıyor. Kızının çok sevdiği kumbarasını nasıl düşünmeden kırdığını, o parayla ne yapacağını da çokça merak ediyor ve kızı yanlış bir şey yapmasın diye karşısına alıp konuşmaya karar veriyor.

Minik Sunshine'a o parayla ne yapacağını sorduğunda aldığı cevap karşısındaysa duygulanmadan edemiyor. Çünkü minik kız tüm temiz kalbiyle annesine durumu şöyle açıklıyor:

"Süt parası için alıyorum. Arkadaşım Layla için alıyorum. Annesinin parası olmadığı için ona süt alamıyormuş ama benim param var."

Sınıftaki herkese yardım edebilmek adına kızın annesi de sosyal medyada bir kampanya başlatıyor

Sunshine, annesine yaptığı açıklamanın ardından kumbarasından çıkan bütün parayı götürüp anaokulundaki sınıf öğretmenine veriyor ve ondan sınıftaki herkese süt almasını istiyor. Annesi de konuyla ilgilenmeye başlayınca ortaya üzücü bir durum çıkıyor.

Çünkü Sunshine, arkadaşlarına yardım etmek istese de annesinin öğrendiğine göre aslında sınıfında yoksulluk nedeniyle süt içemeyen, sağlıklı beslenemeyen birçok çocuk bulunuyor.

Bunun üzerine bu kez de minik kızın annesi harekete geçiyor ve Sunshine'ın yaptığı bu dünyalar güzeli davranışı ve sınıftaki çocukların durumunu anlattığı bir video hazırlayıp sosyal medya hesabında paylaşıyor. Kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan bu video sayesinde de yardım kampanyası başlatılıyor...

Yaptığıyla kalpleri eriten minik kız, sınıf arkadaşlarına düşündüğünden çok daha fazla yardım etmeyi başarıyor

facebook

facebook

Başlatılan yardım kampanyası sayesinde kısa sürede Sunshine ve sınıf arkadaşlarının ihtiyacını karşılayacak para toplanıyor ve hem Sunshine hem de diğer sınıf arkadaşları artık okula çok daha mutlu gidiyor.

Annesiyse bu olayı şöyle özetliyor: "Artık Sunshine, her gün bir poşet dolusu süt parasıyla okula gidiyor. Ben de gelmeye devam eden tüm parayı sınıf öğretmenine götürüp kimsenin parasız kalmadığından emin olmaya devam ediyorum. Sunshine, bu 'süt parası görevi'ni çok ciddiye aldı ve ben de onu asla durdurmayacağım."

Kaynak: refinery29Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?