Kızının Kahve Masrafları İçin Gizli Gizli Para Biriktiren Koca Yürekli Engelli Baba

Favorilerime
Ekle

Bugün size içinizi ısıtacak, kalbinizi eritecek zaman zaman da sizi hüzünlendirecek bir hikayeden bahsedeceğiz.

Her şey Morgan Porterfield isimli bir Twitter kullanıcısının yazdığı ve kısa süre içinde paylaşım rekorları kıran tweet'iyle başladı.

Zihinsel ve bedensel engelli babasının ona verdiği küçük ama anlamlı hediyeden bahseden Morgan'ın hikayesi kalbinize dokunacak.

Talihsiz bir trafik kazasıyla alt üst olan bir aile

Morgan'ın babası 1981 yılında bir trafik kazası geçiriyor. Sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kafa travması geçiren adam toplamda 13 ameliyat geçiriyor, 6 hafta komada kalıyor. Komadan uyanması ya da yaşamasına mucize gözüyle bakılıyor.

O mucize oluyor ve talihsiz adam hayata tutunuyor. Ancak beyin hasarı dolayısıyla kısa süreli hafıza kayıpları ve tekrarlayan ataklar geçirmeye devam ediyor.

Kol ve ayaklarında da ciddi fiziki hasarlar bulunan adam elleri ve ayaklarını da tam olarak kullanamıyor. Bu kaza sebebiyle zihinsel ve bedensel engelli olarak hayatına devam etmek zorunda kalıyor.

Kazadan önce demiryollarında işçi olarak çalışan adam el ve ayaklarını kullanamadığı için bu işe devam edemiyor. Ancak geçindirmek zorunda olduğu bir evi ve 4 çocuğu olduğu için engelli olmasına rağmen çalışmaktan vazgeçmiyor ve bir benzin firmasında dosyalarla ilgilenmeye başlıyor. İnanılmaz bir şekilde bu işte tam 30 yıl tutunuyor ancak artık yaşlandığı için geçen sene işten çıkarılıyor.

İşte kızı Morgan'ın hikayesi de bu noktada başlıyor.

Kazadan sonra engelli olarak kalan babanın kızına yaptığı sürpriz herkesi gözyaşlarına boğuyor

Bu koca yürekli adamın kızı Morgan paylaşım rekoru kıran tweet'inde şunları yazıyor:

"Bazılarınızın bildiği gibi, babam zihinsel ve bedensel engelli; özellikle şimdilerde daha da yaşlandığı için çalışamıyor ve eve para getiremiyor. Ama geçen aydan beri sebebini bilmediğim bir nedenden ötürü bozuk paralarını biriktiriyordu. Bugün işten eve gelene kadar bunun ne anlama geldiğini bilmiyordum."

Kızı için gizli gizli kahve parası biriktiren koca yürekli bir baba

twitter

twitter

Morgan'ın paylaştığı iki fotoğraftan birinde içi bozuk paralarla dolu bir ilaç kutusu görürken, ikinci fotoğrafta babası tarafından yazılmış bir not görüyoruz.

Notta "Kahve parası. Sevgilerle, baban..." yazıyor. Kısacası bir kazayla hayatı değişen ancak çocuklarına bakabilmek için yıllarca didinen bu güzel baba işsiz kaldığında da onları düşünmeye devam etmiş ve kızının kahve parası için bir ay boyunca 11.19 dolar biriktirmiş.

Düşününce bile insanın gözleri dolmuyor mu?

Bu paylaşımdan sonra dünyanın dört bir yanından aileye destek ve sevgi mesajları yağıyor. Bu koca yürekli babanın kızları da babasının tedavi ve hastane masraflarını karşılanması için bir bağış kampanyası başlatıyorlar. Onlara destek olmak isteyenleri şu sayfaya davet ediyorlar.

Neredeyse hedefin tamamlanmak üzere olduğunu ve bu güzel baba için herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını söylememize gerek yok sanırız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?