Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 13 Lezzetli Instagram Hesabı

yemek.com
Mert Öndaş
Her şeyi unuturum, dün ne yediğimi asla!
Mert Öndaş
1480 takipçi314 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Şubat 18, 2019
Duygu Arslan
Haziran 6, 2018
Cemre Özgüzel
Haziran 28, 2018
YENİ
5
Sütaş
Temmuz 3
10 dakika

Onlar yaptı, paylaştı. Biz severek, karnımız acıka acıka izledik, ilham aldık, denedik. Yemekcom olarak yine Instagram'da en güzel fotoğrafların, tariflerin peşindeydik.

Öyle tek başımıza acıkmak olmaz! Siz de bizim gibi acıkın, kalkıp bir koşu yapın diye şubat ayının en bayıldığımız hesaplarını sıralıyoruz.

1.

Neden takip etmeli: Çünkü o, Instagram dünyasının en nefis tiramisularını, en harika makarnalarını, en muhteşem cheesecake'lerini yapıyor. Birbirinden nefis tarifler çıkardığı kırmızı mutfağı ve çektiği fotoğraflarla aklımızı başımızdan alıyor.

2.

Neden takip etmeli: Bu hesabın her yerinden yılların getirdiği tecrübe ve samimiyet akıyor. Kurabiyeler, nefis kahvaltılar, bol çikolata, sıcacık yemekler... Kısacası mutfağa dair her şeyi Ayşegül’ün hesabında bulabilirsiniz.

3.

Neden takip etmeli: Adı gibi musmutlu, lezzet dolu bir hesap çünkü. Tarifleri vermek ve fotoğraflamakla kalmıyor, ayrıntılı bir biçimde videolarıyla destekliyor. Püf noktalarını bile esirgemiyor sizden. Anlattığı hikayeler, samimiyeti için bile takip edilir.

4.

Neden takip etmeli: Kahvaltının mutlulukla olan bütün ilgisi bu hesapta. Günü her saati sizde ‘Acaba kahvaltı mı yapsam?’ hissi uyandırıyor. Özene bezene çektiği fotoğraflar, tabakları, o masa düzeni... Instagram'ı her açtığınızda çift tıklamadan edemeyeceksiniz.

5.

Neden takip etmeli: Pastadan ekmeğe, gelenekselden moderne her türlü tarif onda. Hamurla ilgilinenler hemen takibe alsın deriz.

6.

Neden takip etmeli: Çünkü ilham vermeyi, yemek yapmayı, fotoğraf çekmeyi seviyor. Çünkü bunların hepsini aşkla yapıyor. Hamileler bu hesabı açarken iki kere düşünsün, bizden söylemesi.

7.


Neden takip etmeli: Çünkü galerisini gezerken bile midenizden sesler gelmeye başlıyor. Ama üzülmeyin, bu nefis mi nefis tariflerin tüm ayrıntılarını bir grafik tasarımcı dikkatiyle anlatıyor bize.

8.

Neden takip etmeli: Çünkü birbirinden nefis kekler, pastalar, kurabiyeler yapıyor. Bazen de onları kısa videolarla anlatıp, bize daha çok ilham veriyor. Bir koşu takibe alınmalı.

9.

Neden takip etmeli: Çünkü mutluluk hormonunuzu tavan yaptıracak, gözünüzü, gönlünüzü, iştahınızı açacak her türlü tatlı bu hesapta.

10.

Neden takip etmeli: Çünkü iştah açıcı tariflerini, içten mesajları ile süslüyor. İçimizden biri, sıcacık, huzur verici bir hesabı var. Yabancı takipçilerini de unutmayıp, iki dilde anlatıyor serüvenini.

11.

Neden takip etmeli: Bebek gibi, fıstık gibi hesap desek abartmış olmayız herhalde. Çünkü biz ömrümüzde bu kadar güzel ekmekleri, makaronları, tatlıları bir arada görmedik.

12.


Neden takip etmeli: Yeme de yanında yat dedirten bir hesaptayız yine. Takip etmeniz için o kadar çok sebep var ki, anlata anlata bitiremeyiz. Siz iyisi mi açın hemen Irmak’ın hesabını, kendi gözlerinizle görün.

Bonus: Yemekcom’un da hesabını buraya bırakıyoruz

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?