Yolda Yürürken Yüzüne Kebap Atılınca Tam 63 Kilo Veren Genç Kadın

Favorilerime
Ekle

Hayatı boyunca kilolarıyla problem yaşayan gencecik bir kadının sıra dışı zayıflama öyküsünden bahsedeceğiz size bugün.

Emily Case'in fazla kilolarından kurtulup yepyeni bir hayata yelken açmasına ise garip bir olay sebep oluyor: Yüzüne kebap atılması!

Nasıl diyenleri aşağıya doğru alalım.

13 yaşından beri zayıflama mücadelesi veren bir genç kız

cnnturk

Emily Case çocukluğundan beri kilolu olan bir genç kız. Hatta daha 13 yaşındayken annesi tarafından zayıflama kliniklerine götürülmüş ve o yaşlardan bu yana hep hayatı bu mücadeleyle geçmiş ancak hiçbir zaman başarılı olamamış. Çünkü her ne kadar annesi evde onun için sağlıklı yemekler pişirse de Emily her fırsat bulduğunda abur cubur yiyerek diyetini bozuyormuş.

Küçük yaşlardan beri fiziği yüzünden dalga geçilen Emily, erkek arkadaşı Jamie'nin de onun fazla kilolarını dert etmemesiyle tam kendiyle barışmaya başlamış ki başına her şeyi değiştiren bir olay gelmiş.

Bir gün yolda yürürken bir arabadan yüzüne kebap atıp onunla dalga geçiyorlar

cnnturk

Bir gün yolda yürürken yoldan geçen bir arabanın penceresinden Emily'nin yüzüne kebap atılıyor. Evet doğru duydunuz, kebap! Onun kilolu haliyle dalga geçmek için yapılan bu acımasız hareket Emily'de büyük etki bırakıyor. Çok üzülen ve kendini aşağılanmış hisseden genç kız o anda zayıflamaya karar veriyor. Bu sırada Emily'nin 146 kilo olduğunu da ekleyelim.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/pizza-hut-pizza-masasi.jpg |

cnnturk

Bunun üzerine Emily, "Zayıflama Dünyası" isminde bir gruba üye oluyor. Sıkı bir diyet ve spor programıyla 6 ayda 12 kilo veriyor. Ancak bu onun için yeterli değil.

Bunun ardından doktora giden Emily, tiroid hastası olduğu için daha fazla kilo veremediğinin farkına varıyor. Tedavisi bittikten sonra bu sefer daha ciddi bir karar veriyor ve kalan fazla kilolarından kurtulmak için bıçak altına yatıp gastrik mide ameliyatı oluyor.

Ameliyattan sonra ise Emily hayalindeki kiloya kavuşuyor. Tam 63 kilo vererek 9 beden inceliyor.

"Herkes iğrenç olduğumu söylerken kendimi çekici hissetmem imkansızdı"

cnnturk

Emily, yüzüne kebap atıldığı ve hayatını değiştiren o günü şöyle anlatıyor:

"Yüzüme kebap fırlatıldığı gün o kadar kötü oldum ki erkek arkadaşım Jamie'ye bile ne olduğunu anlatamadım. Her ne kadar Jamie kilom hakkında hiç yorum yapmasa ve bana güzel olduğumu söylese de herkes iğrenç olduğumu söylerken kendimi çekici hissetmem imkansızdı.

Kendimi okul yıllarında diğer çocuklar tarafından aşağılandığım zaman gibi hissettim. 13 yaşındayken annem beni zayıflamam için bir kliniğe götürüyordu. Gastrik mide ameliyatı ise büyük bir karar çünkü hayat boyu uygulamam gereken bir diyet var ve buna uymak zorundayım."

Kendisine başarılar diliyoruz.

Kaynaklar: hurriyet.com.tr, mirror.co.ukDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?