merkur-retro

Merkür Geri Giderken Ruh Sağlığınızı Korumak İçin Yemeniz Gereken 8 Lezzet

Favorilerime
Ekle

Siz üzerinde kalp olan sevgi dolu Plüton'u gezegenlikten çıkarırsınız, ona yapmadığını bırakmazsınız, Merkür adı verilen oynak gezegen senede üç dört kez geri gider, tüm hayatımızı mahveder. Bir gezegen hayatımızın üzerinde bizden daha fazla söz sahibi olmamalı ya, yazıktır günahtır.

Merkür gerilemesi yani Merkür retrosu şimdiye kadar kaç yuva yıktı, ne aksilikler yaşattı hepsini tarih bir bir yazacak. Merkür efendi dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her şeyi yönettiği için Merkür geri hareketi süresince özellikle bu alanlarda çok büyük sıkıntılar yaşayabilir, saçınızı başınızı yolabilirsiniz.

Biz de bu süre içinde kafayı yememek için yemeniz gerekenleri listeledik. Rezan Kiraz kusura kalmasın.

Çünkü sevdiceğiniz mesajlarınıza cevap vermeyecek: Ağlayan pasta

İletişim gezegeni olan Merkür geri hareketinde bir kara melek misali sevdiklerimizle aramızı bozmak için her şeyi yapıyor. Mesela siz mesaj gönderiyorsunuz ama o mesaj bir şekilde karşı tarafa ulaşmıyor. Siz de oturup saatlerce neden cevap yazmadı, acaba küstü mü bana, yok yok kesin aldatıyor beni paranoyalarına giriyorsunuz. Ama aslında o mesajı havada hoop yakalayıp ulaştırmayan Merkür beyin ta kendisi.

Yani hazırlanın. Bol bol depresyona girecek, bol bol aşk acısı çekeceksiniz. Çaresi ise çikolatada, pastada, kekte, Nutella kavanozlarında saklı.

Beraber ağlarsınız: Ağlayan pasta tarifi

Çünkü en az üç aylık maaşı gömdüğünüz teknolojik aletleriniz bozulacak: Çilekli cheesecake

Merkür geri giderken cep telefonunuz bozulabilir, şarj aletleriniz patlayabilir, bilgisayarınız hakkın rahmetine kavuşabilir, Game of Thrones izlerken bir anda internetiniz gidebilir, web siteniz çökebilir. Çünkü merkür retrosu tam bir teknoloji düşmanı. Siz siz olun bilgisayar üzerinde iş yaparken her şeyin yedeğini alın yoksa sinir krizleri kapınızda bitebilir.

Dolayısıyla size tavsiyemiz sinirleri yatıştıran, stresi azaltan meyvelerden biri olan çileğe şans vermeniz. Hayat gözünüze daha bir tatlı gözükecek ta ki tabletiniz de bozulana kadar.

Mazaretim var, asabiyim ben: Çilekli cheesecake tarifi

Çünkü iş arkadaşınıza atacağınız e-posta patronunuza gidecek: Patates waffle

İletişimi aksatmakla kalmayan Merkür, "iletişmeye" çalışanların arasına da nifak tohumları serpiyor. Dolayısıyla e-postalarınız, kargolarınız, belgeleriniz hep yanlış yerlere gidebilir, çileden çıkabilir, akıl sağlığınızı yavaştan kaybetmeye başlayabilirsiniz.

Size tavsiyemiz sinirleri yatıştıran karbonhidratlara yönelmeniz. Mesela patates?

Sinirlere iyi gelir: Patatas waffle tarifi

Çünkü çok istediğiniz o seyahatte sorunlar çıkacak: Havuçlu kek

İletişim katili geri giden Merkür ayrıca seyahat planlarımızı da mahvetmeye yeminli. Seyahat planları son dakikada iptal edilmek zorunda kalınabilir, uçağı/otobüsü kaçırabilir ya da bir şekilde yola çıktınız diyelim başınıza bin türlü bela gelebilir.

Hayal kırıklığına iyi gelen yiyeceklerden havucu kemirerek güzel günleri düşleyebilirsiniz ya da ondan enfes bir kek yaparak gelecek tatil planlarınızı yapabilirsiniz.

Tavşanlar mutludur: Havuçlu kek tarifi

Çünkü o iş fırsatı kaçacak: Muzlu çikolatalı Fransız tostu

Merkür geri giderken yeni anlaşmalardan, resmi kontratlardan, sözleşmelerden uzak durun der astrologlar. Çünkü bu dönemde imzalanan her anlaşma risk taşıyormuş. Yani diyelim hayalinizdeki iş teklifi geldi sonunda geldi, reddetmelisiniz. Neden? Çünkü Merkür!

Kaçan bu fırsat yine canınızı yakacak, sizi buhranlara sürükleyecek. O zaman serotonin içeren besinleri tüketin annem, başka türlü geçmez bu kalp kırıklığı.

Mutluluk bir ihtimaldi ve çok güzeldi: Muzlu çikolatalı Fransız tostu tarifi

Çünkü o evi satın alamayacaksınız: Elmalı sufle

Kaybettiğiniz sadece pahalı eşyalarınız, sevgiliniz, işiniz olmayacak, aynı zamanda hayalinizdeki eve taşınma hayalleriniz de Merkür retrosu ile suya düşecek. Çünkü dedik ya bu dönemde her türlü anlaşma, kontrat riskli.

Siz siz olun o evi kiralamayın, tüm paranızı o eve, o arsaya, o yazlığa yatırmayın. Müslüm Baba'nın da dediği gibi son pişmanlık fayda etmez.

Doğal sakinleştirici: Elmalı sufle tarifi

Çünkü çantanızı, cüzdanınızı takside unutacaksınız: Karamelize soğanlı, portobello ızgara burger

portobello-burger-izgara-yeni

Merkür ayrıca hafızanızla da oynuyor. Bu dönemde unutkanlık başınıza işler açabilir. Pasaportunuzu evde unutup havaalanına gidebilir, taksinin arka koltuğunda tüm mal varlığınızı unutabilirsiniz.

En iyisi siz hafızayı güçlendiren besinlere yönelin. Mesela B12 vitamini alabileceğiniz kırmızı etten bol bol tüketin.

Kırmızı et candır: Karamelize soğanlı, portobello ızgara burger tarifi

Çünkü herkes ıssız adam olacak: Nutellalı muhallebi

Nutellalı Muhallebi Tarifi

Nutellalı Muhallebi Tarifi

İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmalara hazır olun. Birbirinizi sürekli yanlış anlayacak, bundan dolayı kavga edecek, sürekli karar değiştirmeler yüzünden birbirinizi boğazlamak isteyeceksiniz.

Örneğin bugün "Haydi sevgili olalım" diye peşinizden koşan adam ertesi gün birden fikrini değiştirebilir. Üç gün sonra gene geri dönebilir. Allah sabır versin.

Aşk acısına birebir: Nutellalı muhallebi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?