Gordon Ramsay Hakkında Öğrenince Çok Şaşıracağınız 13 Enteresan Bilgi

Favorilerime
Ekle

Michelin yıldızlı, kendi TV programları ve restoranları da olan ama en çok da sivri dili ve dobralığıyla insanların zihninde yer edinmiş dünyaca ünlü şef Gordon Ramsay'i artık neredeyse tanımayan kimse yok.

Peki gerçekten onu yeterince tanıyor muyuz? Mutfak konusunda hep zihnimizi açan, gastronomi konusunda bir kanaat önderi olan Gordon Ramsay'in aslında hepimizden sakladığı sırları da var.

Bu yüzden onun hakkındaki bu gerçekleri öğrenince çok şaşıracağınıza eminiz.

Kendi televizyon programlarını asla izlemiyor

Bizi televizyon başına kitleyen Gordon Ramsay söz konusu kendi programlarını izlemek olduğunda çok tutucu. Kendini televizyonda görmeyi sevmediğini söyleyen ünlü şef; "Kendime kafayı takıp makyajım ya da nasıl konuştuğum hakkında düşünmek istemiyorum. Ne olduysa olmuş. Kendimi izlemek yerine dışarı çıkıp yemek yemeyi tercih ederim" diyor.

Tam bir işkolik

Gordon Ramsay işkolik olduğunu itiraf ediyor. Günde sadece 3-4 saatinin boş olduğunu, çünkü üzerine düşünecek çok proje olduğunu söylüyor.

Şef olmasa komando olurmuş

Gordon Ramsay, meslek olarak şefliği değil de başka bir mesleği tercih etme şansı olsa ABD Donanması'nda bahriye komandosu olarak görev almayı tercih edeceğini belirtiyor. Sebebi ise bu mesleğin gerektirdiği disiplinin tam ona göre olduğunu düşünmesi.

Tek bir ünlü için yemek pişirme şansı olsa o isim Hillary Clinton olurdu

Hillary Clinton için oldukça zengin ve özel bir menü hazırlayacağını ve tercihen kaburga etini tercih edeceğini söylüyor Ramsay. Hillary Clinton'ın yemeğin iyisinden anladığını düşündüğünü de ekliyor.

Karatede siyah kuşağa sahip

Sözleriyle kendini savunmayı çok iyi bilen Gordon Ramsay aynı zamanda dövüş sporlarında da usta. Zira karatede siyah kuşak sahibi olan Ramsay aynı zamanda boks da yapıyor.

Menüde olduğu takdirde her restoranda sipariş ettiği tek bir yemek var

İster Milan'da, ister Paris'te, ister New York'ta olsun gittiği restoranın menüsünde eğer kendi imza yemeği de olan "beef Wellington" varsa onu mutlaka sipariş ediyor.

Asla yemediği ise tek bir yiyecek var

Dondurulmuş yiyecekler! Gordon Ramsay'e göre taze yiyeceklerden kolayca hazırlanacak yemekler varken insanların dondurulmuş yiyecekleri tercih etmesi çok gereksiz.

Küfür etmeden en fazla 60 dakika durabiliyor

Gordon Ramsay'in ağzının biraz bozuk olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek artık. "60 dakika boyunca hiç küfür etmeden durabilir misiniz?" sorusuna verdiği cevap ise şu: "Biraz zor olur ama başarabilirim sanırım."

Ölmeden önce yemek istediği son yemek ise levrek

Gordon Ramsay'e göre levrek tüm balıkların kralı. Dolayısıyla ölmeden önce yiyeceği son yemeği seçme şansı olsa bu kuzukulağı soslu levrek olurmuş.

Yemek davetlerinden nefret ediyor

Bu konuda şaşırtmayacak bir üslupla cevap veriyor Gordon Ramsay: "Çoğunlukla davet edildiğim yemeklere gitmemeye çalışıyorum. Çünkü orada oturup yemekler iğrenç olmasına rağmen çok lezzetliymiş gibi davranamam. Böyle durumlarda diplomatik olmak çok zor."

Restoranlarının toplamda 7 Michelin yıldızı var

Bu konuda rekor toplamda 28 Michelin yıldızına sahip olan Fransız şef Joël Robuchon'da.

Lüks bir restoranın baş aşçısı olduğunda sadece 27 yaşındaydı

Londra'daki Aubergine isimli restorandan bahsediyoruz. Restoran bundan üç yıl sonra ise 2 Michelin yıldızı ile ödüllendirildi.

"Restaurant Gordon Ramsay" Londra'daki üç Michelin yıldızına sahip olan en eski restoran

dailymail

dailymail

Ayrıca Gordon Ramsay, İngiltere'de üç Michelin yıldızına sahip olan üç şeften biri.

Kendisini tebrik etmeden geçmemek imkansız.

Kaynak: Buzzfeed


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?