Mini Islak Hamburger Tarifi

Bi' Acayip Diyetler Yaparak Kilo Verdiğini İddia Eden 7 Akıllara Zarar İnsan

Favorilerime
Ekle

İstediğiniz kadar fast food, yağlı ve şekerli hamur işi yiyerek zayıflayabildiğiniz bir dünya düşünebiliyor musunuz?

Bazıları düşünebilmiş.

Birazdan göreceğiniz iddiaların hepsi gerçek hayattan ve gerçek insanlardan.

Verdikleri kilolar oldukça ciddi boyutlarda olsa da yaptıkları diyetler tam anlamıyla akıllara zarar.

Okurken ağzınız açık kalabilir, baştan söyleyelim.

Amaç açlık bastırmak: Kurabiye diyeti

Yaptığı diyet tavsiyesi ve kurabiyeleriyle bir dönem oldukça meşhur olan Doktor Siegal tarafından önerilen bu diyet, kişiden kişiye değişse de günde yaklaşık 6 paket kurabiye yemeyi gerektiriyor. Kurabiye dışında ne yeniyor derseniz, günde yalnızca 1 öğün "gerçek" yemek yeniyor. Onda önerilen yemekse yağsız tuzsuz bir tavuk parçası ve yanında haşlanmış sebze.

Bu bir öğünün dışında kişinin bütün gün elinde kurabiyeyle gezmesini "öneren" bu diyeti uygulayanların sayısı da oldukça fazla. Doktorun kendi adıyla ürettiği kurabiyeleri pazarlama kampanyası olduğu yönünde çokça eleştirilen bu diyetle kilo verenler ise yine dondurma diyetindeki gibi ciddi kilo kayıplarından söz ediyorlar.

Örneğin Sol Owell isimli bir adam bu diyete bir yıl boyunca sadık kalarak 25 kilo vermiş. Arkadaşlarının ve ailesinin dünyanın dört bir yanından gönderdiği ev yapımı kurabiyelerin hepsini yiyen ama egzersiz yapmayı da ihmal etmeyen Owell’e göre denklem çok basit: “Kaloriler geliyor ve gidiyor.”

Tabii gelen kalorilerin vücuda neler sağladığı, vücuttan neleri alıp beraberinde götürdüğü de oldukça önemli, aman diyelim.

Sevmenin ötesinde: Dondurma diyeti

Dondurmayı çok sevenleri bir noktaya kadar anlayabiliriz elbette ama bütün gün dondurma yiyerek yapılan bir diyet de biraz garip, kabul etmek lazım.

Anthony Howard-Crow isimli bir adam, günde 2000 kalorilik dondurma yiyerek, biraz da protein takviyesi alarak 100 günde toplam 16 kilo vermiş. İddialara göre zamanında oldukça popüler alan bu diyet "sayesinde" Anthony'nin düzensiz kan basıncı da yeniden dengelenmiş.

Elbette işin uzmanlarına göre adamın kilo vermesinin nedeni sadece gün içinde her zaman aldığından daha az kalori almış olması. Üstelik bu da hiç sağlıklı bir kilo verme şekli değil zira kendisi bu yöntemle kaslarından oldukça kaybetmiş.

Gelsin cipsler, gitsin şekerlemeler: Abur cubur diyeti

Jeff Wilser isimli genç bir adamın yaptığı bu diyete göre gün içinde her türlü abur cuburu yemek serbest. Bisküviler, cipsler, şekerlemeler, çikolatalar ve bol yağlı hamur işleri...

Tek bir kural var, günde 2000 kalori geçilmeyecek.

İşte sırf bu kural nedeniyle, eskiye göre gün içinde aldığı kalori miktarını azaltmış olan Jeff, 1 ayda 5 kilo vererek oldukça dikkat çekmiş. Ancak uzmanlar da uyarmadan edememiş ve kendisine diyeti uzun süre devam ettirirse hayati tehlikelere kadar varabilecek sorunlarla karşılaşabileceğini söylemişler.

Bir pizzacıdan geliyor: Pizza diyeti

İşine, yaptıklarına tam anlamıyla aşıkmış diyebileceğimiz bir adam var sırada. Kendisi bir pizzacı ve pizza diyeti yaparak zayıflamaya karar veriyor.

New York City’de yaşayan pizzacı Pasquale Cozzolino, kendi elleriyle yaptığı ince kenarlı, az peynirli pizza ile beslenmeye başlıyor. Ama öyle 1-2 öğün değil, gün boyunca sadece bu pizzaları yiyerek yapıyor diyetini.

Sonunda ne mi oluyor, kısa sürede 49 kilo vererek herkesi şaşkına çeviriyor.

Sırrı ne mi? Kendisi pizzada et ve et ürünlerinden uzak duruyor,yalnızca ince kenar pizza yiyor ve üzerine eklediği malzemeleri olabildiğince basit malzemelerden seçiyormuş.

Seçimlerini her ne kadar doğru yapmış olursa olsun tek tip bir beslenme elbette size uzun vadede sağlık getirmeyecektir, siz zaten biliyorsunuz ama biz yine de hatırlatmış olalım.

İşin profesöründen beklenmeyecek hamle: Kek diyeti

kakaolu-islak-baton-kek-yemekcom

Bir beslenme profesörü olan Mark Haub’un tüm yemekleri 10 hafta boyunca bir markanın ünlü kekiyle değiştirmesi ve 13 kilo vermesiyle bu diyet bir anda gündeme geldi. Yapan kişinin beslenme profesörü olması da bunda oldukça etkiliydi.

Ancak Mark'a uyup bu diyeti uygulamaya çalışanlar genelde oldukça kötü sonuçlar aldılar. Çünkü bu keki birkaç gün boyunca aralıksız olarak yemek ve başka hiçbir şey yememek insanlara karın ve baş ağrısı olarak geri dönüyordu.

Gün içinde alınan kalori miktarını azaltarak kilo vermeyi sağlayan bu diyet, neyse ki kısa sürede ününü kaybetti.

Yok artık dedirtir: Gilmore Girls diyeti

Dünyaca ünlü bir dizi olan Gilmore Girls'teki kurgusal karakterler Lorelai ve Rory Gilmore'un yediklerini yiyerek zayıflayabileceklerini düşünenlerin yaptığı bir diyette sıra.

Dizide sürekli yüksek şekerli, karbonhidratlı ve yağlı şeyler yemelerine rağmen zayıf kalmalarıyla ünlü bu karakterlerin diyetlerini yaparak zayıfladıklarını söyleyenler de oldukça fazla.

Hayran olmak bir yere kadar tamam da, televizyonda görülen her şeye de körü körüne inanmak neden?

Aman diyelim: Fast food diyeti

Mini Islak Hamburger Tarifi

Mini Islak Hamburger Tarifi

Bir fast food zincirine olan tutkusuyla sadece oradan aldıklarıyla beslenmeye başlayan bir adamın ilginç kilo verme hikayesiyle bitirelim diyoruz. 6 ay boyunca sabah akşam demeden fast food yiyen, bu şekilde tam 28 kilo veren John Cisna, haliyle bu diyetiyle zamanında çokça konuşulmuş.

Ancak her ne kadar çok sevsek de fast food'tan başka hiçbir şey yemeden beslenmek, bütün bir günü hamburger ve patates kızartmaları eşliğinde geçirmek pek de doğru değil, kabul etmek lazım.

Sözün özü, siz siz olun, kilo vermek için kendi başınıza bulduğunuz ilginç uygulamalara girişmeyin, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin. Bir beslenme uzmanı ve diyetisyenden destek alın, spora da hayatınızda daha çok yer verin. Kilo vermek istiyorsanız bunu kendiniz için en doğru, en sağlıklı olacak yoldan yapın.

Kaynak: thisisinsider


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?