blog.smithandedwards.com

Yazdan Hazırlayın, Kışın Bolca Tüketin: Buzlukta Vişne Nasıl Saklanır?

Favorilerime
Ekle

Yaz mevsiminin gelmesini dört gözle beklememimizin nedenlerinin başında o tazecik meyveler geliyor. Karpuzundan kayısısına, şeftalisinden kirazına kadar en çok sevilen meyveler bir bir tezgahları renklendirmeye başlıyor. Mevsiminin bir başka güzelliği ise tazecik vişneler... Vişnelerin mevsimini ne yazık ki çok kısa. Bizimle birlikte yaz mevsimi sonuna kadar kalmıyorlar. Kışın da bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle kış mevsimine hazırlık olması açısından vişneleri şimdi fazla fazla alın hadi.

Buzlukta onlara da yer açın! Şimdiden rengarenk tatlıların kokusu burnumuza geldi bile!

Buzlukta vişne nasıl saklanır?

Vişneler oldukça hassas meyveler. Bu nedenle çok dikkatli bir şekilde temizlenmesi ve yıkanması gerekiyor. Aldığınız vişneleri çok dikkatli bir şekilde süzgecin üzerine aktarın. Akan soğuk suyun altında dikkatli bir şekilde, ezilmemelerine özen göstererek yıkayın. Ardından sıra geldi en mühim kısmına.

Vişnelerinizi bir pipet ya da pastacıların kullandığı duy aracılığıyla veya bir çubuk yardımıyla çıkarın. Rahatlıkla çıkarabilmek için sapını çıkarın. Sapını çıkardıktan sonra oluşan boşluğa pipet ya da çubuk geçirip rahatlıkla çekirdeklerini çıkarın.

Temizlediğiniz vişneleri tek tek bir fırın tepsisinin ya da büyükçe bir kabın üzerine dizin. Vişnelerin ezilmemelerine ve formlarının bozulmamasına dikkat edin. Bu şekilde aralıklı dizmemizin sebebi donarken ezilmemelerini sağlamak. Ardından tepsiyi üzeri açık bir biçimde derin dondurucuya koyun. Bu şekilde 1 saat dondurun.

dachamechty.ru

dachamechty.ru

1 saat kadar dondurduktan sonra buzdolabı poşetlerine pay edin. Yeniden buzluğa koyun. Bu şekilde vişneleriniz mükemmel bir biçimde kalacak ve kullandığınız tatlılarda formları da asla bozulmayacak. Şimdiden ellerinize sağlık!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?