anneler-gunu-hediyeleri

En Acilinden: En Kıymetlilerimizin Anneler Günü İçin 12 Güzel Hediye

Favorilerime
Ekle

Anneler Günü nedir diye sormayacağız, çünkü artık herkes biliyor. Mayıs'ın ikinci Pazar günü kutlanılan ve biz miniklerin (annelerin gözünde her zaman miniğizdir) annelerimizi öperek, severek, koklayarak ve hediyeler vererek şımarttığımız gündür. Aslında keşke tüm hengamelerden uzak, mutlu ve huzurlu bir hayat geçirip onlara vakit ayırabilsek ve tek güne sığdırmaya çalışmasak her şeyi.

İçimizde mutlaka böyle yapanlar vardır. Ebeveynlerine yalnızca bir gün değil hep yakın olan. Fakat söylemeden geçmeyelim, yakın olamamak asla sevgisizlik değildir. Anneler canımız, en kıymetlimiz. Ve aslında mutfağımızın en iyi kimyagerleri.

Neden mi kimyager? Çünkü her şeyi bir araya getirip farklı sıcaklıklarda farklı yemekler pişirebilir, olmayan malzeme yerine yaratıcı bir şekilde yenisini koyabilir ve pişirir. Kaynatır, fokurdatır. Tıpkı bir kimyager gibidir.

O yüzden dünyanın en iyi kimyagerlerine en cici hediyeleri almak gerekir.

İnternetten sipariş verseniz yetişmez belki, siz en iyisi koşun ve gidin mağazalara. Alın aşağıdaki hediyeleri.

English Home'dan içindeki bezeler kadar tatlı dekoratif kase

Anneler misafirleri severler. Belki siz çok sevmezsiniz ama bu dekoratif kaseyle kıskandıramayacakları konu komşu yok sayılır. Hele bir de içine rengarenk bezeler girdi mi... Harika!

Bernardo'dan kurabiyelerin gönlünü çalan kurabiyelik

Hem tatlı hem de tuzlu kurabiyelerin adeta yeni evli çiftler gibi kurulacağı, "Beni yiyin!" diye bağıracakları ve hatta kurabiyelerin bile kendilerini iyi hissedeceği kurabiyelik. Bir kurabiyelik için bu kadar söz fazla diyorsanız siz daha onun güzelliğini görmemişsinizdir.

English Home'dan Anneler Günü'nde keseceğiniz pasta için şimdiden yerini alan fanus

Anneler Günü diyoruz, pastasız olmaz. Alın pastanızı, gidin annenizin yanına. Kesin pastanızı yiyin afiyetle. Pasta bitmezse koyun fanusa saklayın. Belki de gece kalkıp küçük bir kaçamak yapmak istersiniz.

Boyner'den annelerinin "gönlünü" çalacak kalp şeklinde kek kalıbı

Seni seviyorum her dilde farklı söylenir ama kalp sembolü dünya çapında aynıdır. Yani annenize sevginizi küçük bir kalple de kocaman bir kek kalıbıyla da iletebilirsiniz.

English Home'dan en lezzetli sohbetler için hazırlanmış kupa seti

Bardak altlığı, bardağı ve kaşığı. Her şeyi tamam, bir tek anneye hediye edilmesi eksik. O da olursa dünyadaki tüm taşlar yerine oturacakmış gibi sanki. Sıcacık anne gülümsemesi.

Tantitoni'den uzun demli çaylarınız olsun diye çaydanlık

Bir dem gider bir dem gelir. Çaylar demlenir, sohbetler koyulaşır. Cips de varsa yanında, TV karşısında bitmez gitmez keyif. Keyfe keyif eklenir, çaylar demlenir demiş miydik?

English Home'dan mutfağın süper kahramanlarına bir nevi pelerin, mutfak önlüğü

Kimyager demiştik ya onlara, aslında bir de süper kahramanlar. Hatta çocukluğumuzun süper kahramanları. Pelerinsiz kahraman olur mu? Olmaz. Anne pelerinsiz bırakılmaz.

Bernardo'dan en az lale kadar naif cam lale çay kaşığı

Narinlerdir onlar, o yüzden onlara en az kendileri kadar narin şeyler hediye etmek gerekir. Tıpkı masumiyeti sembolize eden laleler gibi. Lalenizi alın, canlı canlı, mis gibi kokarken. Bir de yanına cam lale çay kaşığı. Çın çın çın sesi mutlulukla çınlasın.

Tantitoni'den bol yemekli günler için granit tencere seti

Söz konusu anne olunca paranın hesabı yapılmaz. Açın cüzdanlarınızı çıkarın paracıkları. Çünkü bu tencere seti tam da annenizin beğenebileceği gibi. Sonra gelsin yaprak sarmalar, oturtmalar, tavuk göğüsleri.

Korkmaz'dan sabah kahvaltılarına sevgi katacak kalp yumurta tavası

O sabah kahvaltıyı siz hazırlayın. Mutfakta tek marifetiniz yumurta kırmak bile olsa bu tavaya kırın yumurtayı, pişirin tam da annenizin sevdiği gibi. Sonra domates, peynir, zeytin, biber, çay... Ve tabii ki anne. Mükemmel kahvaltı bu olsa gerek.

Tantitoni'den 40 yıl değil 400 yıl hatırlık cezve

Anne sohbetine doyum olur mu? Olmaz tabii ki. Demleyip demleyip kahveleri, anlatmak lazım içinden gelenleri. Bir de yanında kurabiye olursa, bir de güzel baklavalar. Tadından yenmeyip yanına yatılır.

English Home'dan muffinler, kekler, pastalar, börek ve çörekler için yanıp tutuşan dekoratif tepsi

englishhome

englishhome

Bu tepsiye üzerinde bir de "Seni seviyorum annecim" yazan bir pasta koyun. Minik olsun ama şirin olsun. Sonra bu tepsiyle sunun anneciğinize. Size sarılsın, öpsün sizi.

Anneler Günü'nüz kutlu olsun.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?