agir-yasamlarda-ayrilanlar

Ağır Yaşamlar Programında Kilo Verdikten Sonra Sevdiği Adamı Kaybeden 7 Kadın

Favorilerime
Ekle

Ülkemizde oldukça popüler olan, özellikle de programın sözünü sakınmayan, dobra mı dobra, tatlı-sert doktoru Dr. Now sayesinde popülaritesini oldukça artıran Ağır Yaşamlar'ın farklı bir yüzüyle tanıştıracağız bugün sizi.

Zira fazla kiloları yüzünden sağlıklarını ve hatta hayatlarını kaybetme noktasına gelen programdaki hastaların zayıfladıktan sonraki hayatları hepimizin ilgisini çekiyor. "Şimdi ne yapıyorlar?" diye merak ediyor, yeni hallerini ve yeni hayatlarını ilgiyle takip ediyoruz.

Bugün konumuz, Ağır Yaşamlar programında Dr. Now sayesinde zayıfladıktan sonra aşk hayatlarında çalkalanmalar yaşayan, kilo vermenin yaramadığı dostlar.

Öyle ki kilo verdikten sonra sevgilisinden ayrılan, eşinden boşanan çok isim var programda. Bunun bir sebebi kilo veren tarafın özgüvenini yeniden kazanması ve karşı tarafa artık muhtaç olmadığını fark etmesi iken bazen de karşı tarafın özellikle "kilolu insanları" çekici buluyor olması ve zayıfladıktan sonra ona olan duygularını kaybedişi bunda rol oynuyor.

Psikologlar da kilo ve kilo kaybının evlilikte ya da romantik bir ilişkide sanılandan çok daha karmaşık bir role sahip olduğu konusunda hemfikirler.

Öyleyse gelin bakalım programda kilo verdikten sonra inanılmaz bir değişim yaşayan hastalardan hangilerinin aşk hayatları bundan olumsuz etkilenmiş?

Christina Phillips

Christina, Ağır Yaşamlar programında ilk karşımıza çıktığında 317 kiloydu ve tam 181 kilo vererek programın şimdiye kadar en fazla kilo kaybı yaşayan isimlerinden biri oldu. Bu onun için bir başarı hikayesiyken bu aşırı kilo kaybı eşi Zach ile arasını açtı. Zach, karısının yeni görünümüyle baş etmekte zorlandı. Bunun üzerine ikili boşanma kararı aldılar.

Christina bu boşanma hakkında şu sözleri söylüyor: "Zach'ten bağımsız olmam onu rahatsız etti. Zayıflamadan önce oldukça istismarcı bir ilişki içersindeydim. Bunun benim üzerinde olumsuz bir etkisi olduğuna çok eminim."

Zsalynn Whitworth

Zasalynn, 2014'te Ağır Yaşamlar'a katıldığında kocası onu pek de desteklemiyordu. Zira programda da onun sık sık "iri kadınlardan" hoşlandığını ve karısı zayıflayınca onun hoşlanmayacağı birine dönüşeceğinden korktuğunu anlatan açıklamalarını izledik. Hatta bir seferinde ona salata almayı bile reddetmiş, "Ot yemek istiyorsan bahçeye çık" diye onu terslemişti.

Beklenen oldu ve programdan sonra ikili boşandı. Zsalynn ise şu an başka bir beyefendi ile görüşüyor.

Laura Perez

Programda 130 kilo verme hayalini gerçekleştirse de Laura için her şey bu kadar yolunda gitmedi. Zira kocası Joey'in onun kilo vermesini kıskanmasıyla başlayan anlaşmazlıkları ayrılıkla sonuçlandı gibi duruyor.

Yıllarca Laura'ya bakmış olan Joey, onun bağımsızlığını kazanmasının ardından kendini dışlanmış hissettiğini söylemiş. Laura "Ben daha fazla kilo verdikçe ilişkim daha kötüye gidiyordu. 'Bana artık ihtiyacın yok' diyordu, oysa ki onun bana bakmasına değil, onun desteğine ihtiyacım vardı" diye anlatıyor o günleri. Laura şimdi ise başka biriyle beraber.

June McCamey

June, kilo verme serüvenine başladığında sevgilisi Sade Gregory ile ilişkisini kurtarmak için bunu istiyordu. İlk birlikte oldukları dönemde çok daha fazla hareketli olduğunu, şimdi ise sanki bir çocukmuş gibi sevgilisinin onunla ilgilendiğini anlatıyordu June. June programda 90 kilo verdi ve artık daha bağımsız olduğunu söyleyerek Sadi'den kendisi ayrıldı. Şu an yalnızlığın keyfini çıkarıyor.

Lupe Samano

Lupe Samano'nun fazla kiloları yüzünden yataktan kalkamadığı dönemde kocası Gilbert tam on sene boyunca ona bakmış. Ancak buna rağmen ona evlilikleri boyunca da çok kötü davranmış. Lupe kocasını her ne kadar onu eleştirenlere karşı hep savunmuş olsa da kilo verme yolculuğunda onu aldattığını öğrendiğinde onun için her şey bitmiş. "Onun aldatmalarından, alkol bağımlılığından ve kötü davranışlarından çok sıkıldım. Ben kilo verdikçe daha da kötüye gitmeye başladı. Güvensizlikleri ve kıskançlıkları benim istediğim hayata hiç uygun değil" diyor Lupe.

İkili sonuç olarak boşandı. Lupe ise şu an başka biriyle görüşüyor.

Amber Rachdi

Program boyunca ailesi ve erkek arkadaşı Rowdy ile yaşayan Amber'ı Rowdy'nin sürekli markete yemek alması için götürdüğüne şahit olduk. Hatta birçok kişi Rowdy'i Amber'ın fazla kilolarından sorumlu olmakla suçladı. Rowdy ise "Kendimi kötü hissediyorum ama birini sevdiğinde başka ne yapabilirsin ki?" gibi cevaplar vermekle yetindi.

Ama programdan sonra Amber'ın açıklamalarıyla ortaya çıktı ki Rowdy aslında iri kadınlardan hoşlanıyordu ve Amber'ın kilo alması onun da işine geliyordu. Bunun üzerine Amber hedefi olan kiloya ulaştıktan sonra Rowdy'den ayrıldı ve şu an onu olduğu gibi seven başka bir bey ile nişanlı.

Tanisha Cleveland

intouchweekly

intouchweekly

2 yıl boyunca kilo vermek için çabalayan Tanisha ise durum biraz daha farklı. Zira kocası Troy onu bu mücadelesinde yalnız bırakmayı tercih etti ve bu neredeyse Tanisha'nın diyet planlarını bozuyordu. Bu kötü deneyimi şöyle anlatıyor Tanisha:

"Troy ile sürekli kavga ediyorduk çünkü ben hayatımı daha iyi bir hale getirmeye çalışırken onun bana destek olmadığını hissediyordum. O da beni terk etti. Çok acı veren bir süreçti. 'O benim ruh eşim. O benim hayatımın geri kalanını beraber geçireceğim insan' diye düşünüyordum. Bu yüzden başarabileceğimden hiç emin değildim."

Ancak Tanisha kendini içinde bulduğu zor duruma rağmen vazgeçmedi ve bugüne bugün tam 54 kilo verdi.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?