Her Gün Zerdeçal Tüketerek Kanseri Yendiğini İddia Eden Kadın

Favorilerime
Ekle

Bugün size kanseri yenmiş bir kadının hikayesinden bahsedeceğiz.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce kan kanseri teşhisi konmuş 67 yaşındaki Dieneke Ferguson bugün sağlığına kavuşmuş bir kadın.

Üstelik onun iddialarına göre bunu her gün tükettiği bir besine, zerdeçala borçlu.

Kemoterapi, kök hücre nakli gibi tedavilerin hiçbiri işe yaramıyor

Her şey Dieneke Ferguson'ın yüksek tansiyon şikayetiyle gittiği hastaneden kanser teşhisiyle çıkmasıyla başlıyor. Teşhis konduktan sonraki 15 ay içinde kanser 3. evreye kadar ilerliyor ve hastalık vücuduna yayılmaya başlıyor.

Dieneke kemoterapi dahil birçok tedaviyi deniyor. 2009 yılında kök hücre nakli bile oluyor ancak bu tedavilerden hiçbiri işe yaramıyor.

İki kez kök hücre nakli olduktan sonra Dieneke hayattan vazgeçmeye hazır olmadığını söyleyerek deneysel bir yöntem denemeye karar veriyor ve hayatı değişiyor.

Her gece uyumadan önce 8 gram zerdeçal

zerdecal-cayı

Dieneke, 2011 yılında her gün düzenli olarak zerdeçal kullanmaya başlıyor. Her gece uyumadan önce sekiz gram zerdeçal tüketen yaşlı kadın kısa süre içinde olumlu sonuçlar almaya başlıyor.

Son beş yıldır kanseri ilerleme göstermiyor, kan sayım sonuçları ise normale dönüyor. Doktorlara göre Dieneke'nin şu an hayati tehlikesi bulunmuyor ve gitgide daha da iyileşiyor.

Dieneke'nin iddiası ise bu en ölümcül kanser türlerinden birini kullandığı zerdeçal sayesinde yendiği yönünde.

Doktorlar ne diyor?

andersoneyesurgery

andersoneyesurgery

Özellikle Hindistan ve Uzak Doğu'da yüzyıllardır ilaç niyetine kullanılan bir besin olan zerdeçalın kanser üzerindeki olumlu etkileri henüz kesin olarak kanıtlanmamış olsa da birçok doktor ve bilim adamı zerdeçalın kansere panzehir olabileceği yönünde ciddi araştırmalar yapıyor.

Kanser hücrelerini öldürüp gelişimini engellediği iddia edilen zerdeçal bu gücünü içindeki aktif madde curcuminden alıyor. Yoğun miktarda C ve E vitamini ihtiva eden curcumin ayrıca demir, manganez, bakır ve potasyum açısından da oldukça zengin.

Zerdeçal antienflumatuar (iltihap azaltıcı) ve antioksidan özelliğine sahip olması sebebiyle birçok hastalığa neden olan kronik iltihaplanmaya karşı birebir. Yabancı maddelerle savaşan ve iyileşme sürecinde vücuda destek olan zerdeçalın bu açıdan kanser hücreleriyle de savaştığı güçlü bir iddia.

Önemli bir notla yazımızı sonlandıralım: Dediğimiz gibi zerdeçalın kanser üzerindeki iyileştirici özelliği henüz bir iddia. Kansere karşı bulunan çözümler her ne kadar ilgi çekici ve umut verici olursa olsun, her bünyede aynı etkileri yaratması çok olası değil. Bu yüzden uygulamak istediğiniz her türlü yöntemle ilgili olarak öncelikle kendi doktorunuza danışın ve onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edin.

Kaynak: 1, 2


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?