Biz Bu Sofrayı Hep Birlikte Kurduk: Yemek.com 3 Yaşında!

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252983 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 16
Zeynep Çetin
Ekim 5, 2018
Cemre Özgüzel
Mart 8, 2017

"İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güldürürken yediren..."

2014'ün Eylül ayında yukarıdaki cümleyi kurarak yola çıktı Yemek.com. 8000'den fazla güldürürken yediren içerik, 3000'den fazla özgün yemek tarifi, 4500'den fazla mekan önerisi, Yemek.com mutfağında çekilmiş 500'den fazla video da bu 3 yıllık yolculukta Yemek.com'a eşlik etti.

Geçtiğimiz yıllarda "Biz İyi ki Doğduk, Siz İyi ki Varsınız" dediğimiz gibi, bu sofra hep birlikte oturunca güzeldi tabii. Facebook'ta 1.3 milyondan, Instagram'da 130 binden, YouTube'da 80 binden fazla insanla, yani sizle hep birlikte oturduk sofraya. İlk günden beri istediğimiz şey buydu. İnanın, teşekkürlerimizi bir masaya sığdırmaya kalksak, İzmir'den Iğdır'a masa kurmamız gerekir. İyi ki varsınız!

yemek-com-uc-yasinda

Belki o kadar uzun masa kuramazdık ama İzmir'den Iğdır'a, bizimle birlikte mutfağa giren herkesi çağırabilirdik doğum günümüzü kutlamaya. Mutfağımızda şevkle ve zevkle hazırladığımız tarifleri, videoları kendi mutfağında deneyen herkesi davet edebilirdik. Öyle de yaptık, en azından yapmaya çalıştık.

Evet, bugün bizim doğum günümüz. Bugün 3 yaşındayız.

Mardin'de Yemek.com'un videosunu izleyip akşama eşine ve çocuğuna aynı tarifi hazırlayıp "Eline sağlık" sözünü duyan anneye, Samsun'da Yemek.com'un tarif listesini okuyup kendine pratik ve ekonomik bir tarif hazırlayan öğrenciye, İzmir'de eşine sürpriz yapmak için gizlice mutfağa giren babaya, Ankara'da torunları için dünyanın bütün yemeklerini bir güne sığdırabilecek anneanneye teşekkür borcumuz vardı!

Bizimle birlikte mutfağa girdiğiniz, bizimle birlikte, bizimle aynı sofraya oturduğunuz her gün için teşekkürler!

Biz iyi ki doğduk, siz iyi ki varsınız!

Sofranızdan tabağınız, masanızdan sevdikleriniz eksilmesin.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?