singleswithfoodallergies

Verdikleri Her Kilo İçin Çalışanlarına 15 Dolar Ödeyen Çılgın Patron

Favorilerime
Ekle

Hem sağlığınız için kilo verdiğinizi hem de verdiğiniz her kilo karşılığında para kazandığınızı düşünün. Kulağa biraz garip geliyor değil mi?

Ama Çin'deki bir şirket gün içinde hareketsiz kaldıklarını ve bu yüzden kilo aldıklarını düşündüğü çalışanları için tam olarak böyle bir proje başlattı.

Detayları ise çok daha ilginç.

Patron çıldırdı: Verilen her kilo için 15 dolar ödül

Wang Xuebao, Çin'de hizmet veren bir yatırım danışmanlık şirketinin patronu. Bu sıra dışı patron çalışanları için farklı bir ödül sistemi geliştirdi. Bu sisteme göre çalışanlar verdikleri her kilo için 100 yuan yani yaklaşık 15 dolarla ödüllendiriliyor.

Tüm gün hareketsiz masalarında oturan çalışanları motive etmek için...

Bu çılgın patronun bu fikiri ortaya çıkarmasının arkasında ise kendi gözlemleri var. Kendi de dahil tüm çalışanların neredeyse tüm günü masalarında oturarak ve hiç hareket etmeyerek geçirdiğini fark eden Wang Xuebao zamanla neredeyse herkesin kilo üzerine kilo aldığını görüyor ve onları kilo vermeye motive etmek için bu ödül sistemini hayata geçiriyor.

2 ayda 20 kilo vererek zengin olanlar bile var

Geçen Mart ayında başlatılan bu sistem başarılı da olmuş durumda. Çalışanların yarısından fazlası o zamandan bu zamana kilo vermiş, sağlıklı beslenmeye ve boş zamanlarında spor salonuna gitmeye başlamışlar.

Mesela Zhou Wei genç kadın iki ay içinde 20 kilo vererek en fazla maaş bonusunu toplayan çalışanlardan. Toplamda 2 bin yuan yani 300 dolar kazanan kadın her gün spor salonuna gittiğini ve tüm beslenme düzenini değiştirdiğini söylüyor.

"Eskiden her gün et yerdim. Ama mesela bugünü sadece mantar ve yumurta yiyerek geçiştirdim" diyor genç kadın.

singleswithfoodallergies

singleswithfoodallergies

Tabii bu kilo vererek para kazanma programının da bazı kuralları var. Prime sahip olmak isteyen herkes önce 3 kilo verdiğini kanıtlamak zorunda. Ama çalışanların yarısının bu süre içinde hem daha zayıf, hem de daha zengin olduğu düşünülürse bu ödüllendirme sisteminin işe yaradığını söylemek mümkün.

Kaynak: Oddity Central

Not: Yazı öne çıkan görseli temsilidir.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?