Starbucks'da 80.000 Farklı Sipariş Verebilirsin (Cidden)

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21770 takipçi415 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Mayıs 27, 2019
Zeynep Çetin
Mayıs 20, 2020
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Azılı bir Starbucks müşterisi değilseniz ya da hayatınızda ilk defa Starbucks'a gidiyorsanız, önünüzdeki arkadaşın Latince bir tabletten sipariş verdiğini düşünebilir, bildiğiniz bir iki ismi de unutup; "Abi ben bir Türk kahvesi alayım sade olsun" cümlesi eşliğinde kasaya gelebilirsiniz. (bkz: raspberry black currant frappucino blended beverage)

Aslında yeni başlayanlar için lisans eğitimi gerektiren Starbucks'ın kahve çeşitleri ve sunum seçenekleri azılı Starbucks'çıları bile büte bırakacak nitelikteymiş. Şirketin Global Pazarlama Müdürü'nün yaptığı açıklamaya göre, Starbucks'dan sipariş verilebilecek 80.000 farklı kahve kombinasyonu varmış. Dile kolay 80.000.

Tabii bu 80.000'in her biri farklı içecekler değil. Örneğin 'tall latte' (tall: bardak ebatı) diyerek olabildiğine sade latte alabilirken, 'Buzlu, şekersiz, grande, soya sütlü, vanilya latte' diyerek de latte alabiliyorsunuz. Latte aynı lezzet uçtu.

Kimsenin Türk kahvesinin eline kolay kolay su dökemeyeceği hissiyatıyla sizleri bu 80.000 çeşitten birkaçıyla baş başa bırakalım.

Triple, Venti, Half Sweet, Non-Fat, Caramel Macchiato

Kafeinsiz, Soya Latte, Ekstra Shot ve Kremalı

Ekstra Kremalı ve Çikolata Soslu Non-Fat Frappuccino

Grande, Quad, Nonfat, One-Pump, No-Whip Mocha

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?