rukiye-bagci-yemekcom

Güzel İnsanlar Hala Var: Hayatını Sokak Hayvanlarını Doyurmaya Adayan Rukiye Teyze

Favorilerime
Ekle

Dünya adaletsiz, hayat acımasız. Ama tüm bunlara rağmen insanlığa inancımızı pekiştiren, kötü haberler aldığımız günlerde bize umut ışığı olan güzel insanlar hala aramızda ve dünya dönüyorsa bu güzel insanların hatrına dönüyor.

Konya'da yaşayan Rukiye Bağcı da bu güzel insanlardan biri. Sokak hayvanlarına olan düşkünlüğü olan tanınan 57 yaşındaki Rukiye Teyze sokak hayvanlarının aç kalmasına dayanamıyor ve bu sebeple hayatını onları doyurmaya adamış. Ve inanın ki onun bu karşılıksız sevgisi için yapmayacağı şey yok...

Hazır merhamet ayı ramazanı yaşıyorken ondan öğreneceğimiz çok şey var.

Rukiye Teyze sokak hayvanlarını beslemek için her gün evinden kilometrelerce uzağa yürüyerek yiyecek arıyor

12 yıl önce şehir merkezine uzak mesafelerdeki sokak köpekleriyle ilgilenmeye başlayan Rukiye Teyze o zamandan bu zamana hayatını sokak hayvanlarına adamış. Hayvanların barınabilmesi için kendi imkanlarıyla şehrin farklı noktalarına derme-çatma barınaklar yapmakla başlayan güzel teyzemiz bu sırada barınaklara her gün su ve yiyecek bırakmış. Tam bu noktada yaklaşık bin köpek onun çocuğu olmuş.

Lokanta ve fırınları tek tek dolaşarak bayat ekmek ve yemek artıklarını toplayan Rukiye Teyze bunun için bulaşık bile yıkıyor

Bu bulduğu yiyeceklerle aç sokak hayvanlarını besleyen Rukiye Teyze, fabrikalardan arta kalan yemekleri alabilmek için zaman zaman buralarda bulaşık bile yıkadığını söylüyor.

"Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var"

haberler

haberler

Bazı insanların onun hayvan sevgisini ve onlar için yaptığı fedakarlıkları anlayamadığını söylüyor Rukiye Teyze. Sözleri ise herkesin kulağına küpe olacak cinsten: "Hayvanlar aç kaldığında kendim aç kalmış gibi hissediyorum. Ayaklarımdan rahatsızım ama yine de hayvanları aç ve susuz bırakmamak için çaba sarf ediyorum. Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var. Beni görenler deli diyor, ne delisi! Biz hayvanlara merhametli olalım ki Allah’tan merhamet bekleyelim."

İyi ki varsın Rukiye Teyze...


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

seyda9 Haziran 2016 21:37
Elleri opulesi muhtesem kadin:((
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?