TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Sağlık Sorunları Nedeniyle Tatlı Yiyemeyen Sanatçının Yaptığı 17 'Porselen' Tatlı

yemek.com
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.

Sıkça Yenen Konular

Bugün sizi cam üfleme sanatıyla uğraşan bir sanatçıyla tanıştıracağız.

Amerika'da yaşayan sanatçı Shayna Leib, sağlık sorunları nedeniyle tatlılardan uzak durması gerekenlerden biri. Kendisine yasak olan bu tatlılarla arasını açmak yerine, onlara olan tutkusunu farklı bir şekilde sanatına yansıtmayı seçen sanatçı, yaptığı son projesi "Pastane" ile iştah kabartıyor.

Sağlığı olumsuz etkilendiği için oldukça katı bir beslenme programı uygulaması gereken Shayna Leib, bu çalışmalarıyla tatlıların güzelliğini, gücünü ve aynı zamanda asla elde edilemeyecek oluşunu vurgulamak istemiş ve bu tatlıları porselen ya da seramik kullanarak hazırlamış.

Yaptığı bu güzeller güzeli çalışmaları hazırlama sürecinde beynini bu konuda eğitmeyi de başardığını söyleyen sanatçı, artık tatlı gördüğünde onları ilk anda bir yiyecek olarak değil, bir şekil, bir form olarak algıladığını, bu sayede canının çok daha az tatlı yemek istediğini de ekliyor.

Sorununa hem kendisi hem de sanat severler için nefis bir çözüm bulan Shayna Leib'in elde edilemeyecek güzellikleriyle iştah kabartan tatlıları karşınızda!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

Kaynak: Instagram - shayna_leib

Fotoğraflar: Eric Tadsen

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?