Gökkuşağına Rakip Renkleriyle İçinizi Açacak 20 Masa Tasarımı Fikri

Favorilerime
Ekle

Akşama misafir varsa yemekler kadar masanın düzeni ve tasarımı da önemlidir. Seçilen peçeteler, servis tabakları, çatal-bıçak takımları hepsinin uyum ve ahenk içinde olması gerekir.

Tabii tüm bunlar gelen misafirlerin öncelik sıralamasına göre de değişir. Akrabaların geldiği yemeklerde durum 10 üzerinden 6 ise, güne gelen misafirler için özenme durumu 10 üzerinden 9'a kadar çıkabilir. Tam puan ise kız istemek için gelen kişilerin masasına gidiyor.

Biz Yemek.com olarak sizlere ilham ve fikir vermesi adına farklı renk ve desenlerdeki masa tasarımlarını ve onları nasıl kombine edebileceğinize dair detayları vermeye çalıştık. Tabii ki bunlar sadece birer örnek, geri kalan her şey sizin hayal gücünüze kalmış.

Lacivert ve yeşilin uyumunu fark ettiniz değil mi?

Peçete halkalarına ufak bir dokunuşla harikalar yaratabilirsiniz

Detaylar ne diyor: Peçete halkalarına ekleyeceğiniz bir çiçek bile masanızı bir anda canlandırmaya yetecektir. Bu arada yukarıda örneğini gördüğünüz gibi canlı enginarları ve hatta çiçeklerini masanızda kullanabilirsiniz.

Beyazı kırmızıyla tamamlayan bu masa tasarımı

Detayında kullanılmış bir ekmeklik

Detaylar ne diyor: Kullanılan ekmekliğin içini masayla uyumlu bir renkteki peçeteyle kaplayabilirsiniz.

Bordo ise tercihiniz, yanına altın sarısı ekleyin

Kontrastı yakalayacağınız aksesuarı doğru seçin

Detaylar ne diyor: Koyu renklerin hakim olduğu bir masanız varsa, gümüş ya da altın sarısı gibi objelerle kontrast yaratabilirsiniz.

Ekoseli bir örtünüz varsa detayındaki renkleri kullanın

Çatal-bıçak seçimlerinizde her zaman özgürsünüz

Detaylar ne diyor: Masa örtünüzde bulunan renkleri eğer tabaklarınızda kullandıysanız, çatal-bıçak takımını aksi renklerinde kullanabilirsiniz. Bu, kullandığınız takımın örtünün üzerinde daha çok dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Pembe ile en uyumlu dekor çiçeklerdir

Peçete halkaları yerine kurdele de olur

Detaylar ne diyor: Masanız tam bir çiçek bahçesi gibi gözüküyorsa, çiçek aranjmanlarında en çok kullanılan kurdeleleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede güzel bir dekorasyon teması da yakalamış olursunuz.

Sade ama şık olsun derseniz griyi tercih edebilirsiniz

Sadeliği zarafet ile tamamlayın

Detaylar ne diyor: Sade bir masa tercih ettiğinizde, tasarımı tek bir ana renk üzerinden oluşturmanız gerekiyor. Tabii ki buna bağlı olarak kullandığınız çatal-bıçak takımlarının ince ve zarif olmasında fayda var.

Yok ben gümüş kullanacağım derseniz beyazdan yardım alın

Gümüş deyince aklınıza hemen çatal-bıçak gelmesin

Detaylar ne diyor: Aksesuarlarınızda çatal-bıçak takımı harici objeleri de kullanabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli detay, masadaki gümüş oranının çok fazla olmaması.

Kahverengi kullandığınız masanıza en çok mavi yakışır

Her zaman runner kullanmak zorunda değilsiniz

Detaylar ne diyor: Renklerinize uygun olarak Amerikan servisi de tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz modeller tabaklarınızla uyumlu olursa tadından yenmez.

Turkuaz ile en çok yakışan renklerden biri de açık fümedir

Servis ekipmanlarında özgün olun

Detaylar ne diyor: Servis yapacağınız ara sıcakları, mezeleri, ezmeleri klasik tabaklar yerine mini porselen tencereler gibi farklı eşyalarla sunabilirsiniz.

Canlı bir masa isterseniz istikamet turuncu!

Masanız gözünüze boş gözüktüyse bir çiçek yeter

flickr

flickr

Detaylar ne diyor: Masanız renkli olsa da gözünüze sade geldiyse, fazladan aksesuar yerine dekorlarla uyumlu bir çiçek kullanabilirsiniz. Hem ferah olacak hem de göz yormayacaktır.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?