Evsizlere Çorba Dağıtmak İçin Yola Çıkan Bisikletliler: Engelsiz Çorba

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252870 takipçi393 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Kasım 1, 2017
Zeynep Çetin
Ocak 8, 2018
Duygu Arslan
Aralık 13, 2017
Cemre Özgüzel
Aralık 28, 2017

İzninizle her birine sevgi ve selamlarımızı ileterek başlamak istiyoruz yazımıza. Fikrinize, niyetinize, elinize, pedallarınıza sağlık dostlar.

Engelsiz Çorba, kendini "Geceleri bisikletlerimizle sokağa çıkıyor, sabahın ilk ışıklarına dek pedallayarak evsizlere, mültecilere çorba dağıtıyoruz. Engelli engelsiz hep birlikte, çorba dağıtımına çıkan ÇorbaAdam ve ÇorbaKadın'larız." şeklinde ifade eden, tamamen gönüllerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesidir. Amaçları, engelsizlerin de toplumu ilgilendiren konularda olası bir pozitif değişim amacıyla aktif rol oynayabilmesi.

Peki Engelsiz Çorba nasıl çalışıyor?

Gecenin soğuğu şehri sardığında engelli ve engelsiz gönüllüler (bazı bisikletler engelliler de olduğu için 2 kişilik) ellerine çorbaları alıyor ve pedal çevirmeye başlıyorlar. Artık neredeyse bütün evsiz ve mültecilerin yerini biliyorlar, her birine tek tek çorba bırakıyorlar. Enfes iş.

Engelsiz Çorba aralarında öğrencilerin de bulunduğu tamamen gönüllü bir grup ve kendileriyle atılacak bir pedala her daim istekli ve sıcak bakıyorlar. Tabii çorbada tuzunuzun bulunması yalnızca onlarla birlikte bisiklet sürerek olmuyor. Evsizler ve mülteciler için hazırladığınız çorbaları onlar gelip evinizden alıp dağıtıyorlar. Yani oturduğunuz yerden yardımda bulunabiliyorsunuz.

Son olarak çorbada benim de tuzum bulunsun diyenleri bu müthiş insanların internet sitesine alalım.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?