https://www.instagram.com/grandmabakerycafe/ | instagram

"Evde Yapsan Bu Kadar Olur" Dedirtecek İstanbul'un En İyi 10 Menemencisi

Favorilerime
Ekle

"Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" tartışmalarını bir kenara bırakıyor, her damağa uyacak, mis gibi menemenlerin izinde İstanbul'u adım adım geziyoruz bugün. Karşınızda: İstanbul'daki en iyi menemenciler!

Güne lezzetle başlamanızı sağlayacak, uzun uzun yaptığınız kahvaltıların yıldızı olacak bu nefis menemenleri, yeri geldiğinde gün içinde acıktığınız herhangi bir anda, yeri geldiğinde pratik bir öğle ya da akşam yemeği olarak dahi afiyetle yiyeceksiniz.

Ekmek bana bana yemeye doyamayacağınız, annenizin yaptıklarını aratmayacak kadar nefis ve çeşitli menemenlerin şehirdeki en lezzetli adresleri şöyle...

Lades Menemen

Menemen deyince İstanbul'da akla ilk gelen adreslerden biri tabii ki Lades Menemen. Yerli-yabancı tüm turistlerin uğrak noktalarından olan, ağzının tadını bilen İstanbulluların da fırsat buldukça uğradıkları adreslerden Lades'de klasik, peynirli ya da sucuklu menemene ekmek banmaya doyamayacaksınız. Yanına bir bardak büyük çay söylediğinizde Taksim'i evinizin salonuna çevirmeniz de mümkün.

Unutmadan, mekanın sütlü tatlıları da muazzam, aklınızda bulunsun diyor ve sizi hemen aşağıdaki adrese doğru alalım istiyoruz.

Lades Menemen adres: Kuloğlu Mah. Sadri Alışık Sok. No:14 Beyoğlu, İstanbul

Gazebo

İnsana İstanbul'da yaşadığını hatırlatan manzarası ve Halit Ziya Uşaklıgil romanlarından selam söyleyen beyaz bir köşk içinde yer alması, Gazebo'yu sıradan bir menemencinin çok ötelerine götürüyor. Tabii menemeni de en az küçük tüp üstünde yapılanlar kadar lezzetli olunca hafta sonu planlarına Yeniköy de dahil oluyor.

Gazebo adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cad. 125/A, Sarıyer/İstanbul

Rumeli Kale Cafe

Hafta sonu uğrayacaksanız biraz erken olsun notunu bırakacağımız, boğaz havasının iştah artırdığı, ekmek sepeti ve menemenin karın doyurduğu, boğaz havasının tekrar iştah artırdığı lezzetli bir kısır döngüye sebep olan bir mekan Kale Cafe. Sucuklu menemenin harikulade olduğunu söylemekle birlikte yanına serpme kahvaltının yakıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Rumeli Kale Cafe adres: Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No: 10/A-B, Sarıyer, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Meşhur Menemenci Cemal Polat

Şimdi ise Kadıköy’ün fiyatlarıyla yüz güldüren, salaş, öğrenci dostu, minnak mekanlarından Meşhur Menemenci Cemal Polat’tayız. 3 öğünün kurtarıcısı bu mekanda akıllara durgunluk veren menemen çeşitleri var. Biz diyelim sosisli, kavurmalı. Siz deyin cevizli, fıstıklı. Hatta hızlarını alamayıp tavuklu menemen bile yapmışlar. Pastırmalı, sucuklu, peynirli ise gidince gözünüz kapalı sipariş vermeniz gerekenlerden.

Meşhur Menemenci adres: Osmanağa Mahallesi, Pavlonya Sk. No:16, Kadıköy, İstanbul

Yeniköy Emek Cafe

Huzurlu hafta sonu kahvaltılarının rotası Yeniköy’deki bu mekanı artık bilmeyeniniz yoktur. Kahvaltının en deniz kokulu, en nostaljik mekanı olur.
İçinden her bir şeyin geçtiği serpme kahvaltısı yanında mutlaka sipariş vermeniz gereken iki lezzet var: Biri patatesli gül böreği diğeri de o dillere destan menemeni. Karışık, peynirli, sade, pastırmalı, kavurmalı çeşit çeşit menemenlerinden yemeye doyamayacaksınız.

Yeniköy Emek Cafe adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cd. No:57, Sarıyer, İstanbul

Grandma

"Nişantaşı’nın hem mideleri hem gönülleri hoş eden leziz kahvaltı mekanları'' isimli listemizden hatırlarsınız onu. Kahvaltı konusunda bu denli iddialı olabilmesinin sebeplerinden biri tabii ki nefis menemenleri! Üzerinde labne, yanında da o leziz ekşi maya ekmek ile servis ettikleri menemenine methiyeler düzmemek elde değil. Nasıl ekmek banılası bir lezzettir o!

Grandma adres: Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk. No:38, Şişli, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Otlangaç Kahvaltı & Cafe

Beşiktaş'ın en sevilen kahvaltıcılarından Otlangaç Kahvaltı & Cafe de sadece menemenlerinin lezzetini denemek için dahi gitmeniz gereken adreslerden. Mükellef hafta sonu kahvaltılarının adresi olan mekanın menüsünde sadesinden kaşarlısına, sucuklusundan kavurmalısına, kıymalısından beyaz peynirlisine, hatta sosislisinden pastırmalısına, çeşit çeşit çeşit menemen bulunuyor. Sofraya sıcak sıcak gelen menemenin yanına sevdiğiniz diğer kahvaltılıklardan da söyleyebilirsiniz tabii, seçim sizin.

Otlangaç Kahvaltı & Cafe adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Veysi Sokak, No 20/B, Beşiktaş, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Çeşme Bazlama Kahvaltı

Zengin kahvaltı menüsü ve sevimli ambiyansıyla İstanbulluların pek yakından bildiği adreslerden Çeşme Bazlama Kahvaltı da nefis menemenler bulabileceğiniz adreslerden. Güne muazzam bir kahvaltıyla başlamak, sevdiklerinizle bir araya gelip tadını çıkarabileceğiniz renk renk lezzetlerle dolu bir kahvaltı sofrasının etrafında buluşmak isterseniz burası tam size göre demektir. Özellikle sahanda sucuklu menemenini şiddetle tavsiye ediyoruz, aklınızda bulunsun.

Çeşme Bazlama Kahvaltı adres: Teşvikiye Mahallesi, Osman F. Seden Sk. No:8, Şişli, Istanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Süslü Menemen & Kahvaltı

Gaziosmanpaşa taraflarında olanları ve canı şöyle anne elinden çıkmışçasına lezzetli bir menemen yemek isteyenleri de hemen bu adrese doğru alalım. Kaşarlı menemenden beyaz peynirli, sucuklu, kavurmalı, hatta pastırmalı menemene, farklı malzemelerle hazırladıkları, ekmek bana bana yemeye doyamayacağınız çeşit çeşit menemen, bu mekanın menüsünde bir arada. Karar vermekte zorlanacak, her gittiğinizde farklı bir çeşidini denemek isteyeceksiniz.

Süslü Menemen & Kahvaltı adres: Hürriyet, 282. Sk. No:12, Gaziosmanpaşa, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Melemenci Cumhur

instagram

instagram

Tuzla taraflarında yer alan Melemenci Cumhur da özellikle o civarlarda yaşayan ve çalışanlar için biçilmiş haftan. Ekmek bana bana bir sepet ekmeği bir oturuşta bitirerek yiyeceğiniz menemenlerinin kıvamı muazzam. Farklı seçenekler isteyenler için mekanda sadenin yanı sıra kaşar peynirli, beyaz peynirli, sucuklu, kıymalı ve karışık menemen gibi alternatifler de var, bizden söylemesi.

Melemenci Cumhur adres: Cami Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 30/A, Tuzla, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?