Yemek.com & DİMES'ten Çok Özel Bir Yarışma: Hep Birlikte Yılın Kahvaltı Sofrası'nı Hazırlıyoruz!

Favorilerime
Ekle

Güncelleme: Yılın Kahvaltı Sofrası yarışmamız 1 Aralık 23:59'da sona ermiştir. Nefis kahvaltılık tariflerini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederiz.

Size en az bu kahvaltı sofralarınız kadar güzel bir haberimiz var: DİMES'le "Yılın Kahvaltı Sofrası" tarif yarışmamız başlıyor!

Gelin, muhlamasıyla, boyozuyla, menemeniyle, bal kaymağıyla, peyniriyle, zeytiniyle, portakal suyuyla koca bir yılı geride bırakırken DİMES'le "Yılın Kahvaltı Sofrası"nı kurmak için hep birlikte mutfağa girelim. Bize yörenizin, kendinize özel veya çok sevdiğiniz o kahvaltılık tarifi yollayın, bu sofrayı bizimle paylaşın!

Bu arada bize yollayacağınız tarifinizin başka bir siteden kopyalanmamış olmaması gerekiyor. Mutfağa girmeden önce yarışma kurallarını dikkatle okuyalım.

Yılın Kahvaltı Sofrası'nda herkese yer olacak: "Peki tam olarak ne yapıyoruz?"

dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-bir
Her yaptığınızda sofranızdaki tabak sayısını çoğaltan, çok sevilen ve size özgü bir kahvaltılık tarifiniz olabilir. Doğduğunuz, büyüdüğünüz yörenin kahvaltılığını çok sevebilirsiniz. Bu saydıklarımızdan bağımsız herhangi bir kahvaltılık da kalbinizi çarptırıyor olabilir. İşte Yemek.com'a üye olup çok sevdiğiniz kahvaltılık tariflerden birini bize yolladığınızda yarışmamıza katılmış oluyorsunuz. Özetle, o hamarat ellerinizden kahvaltılık tarifi göndermenizi istiyoruz.

Türkiye'nin her yerinden gelecek kahvaltılık tariflerle gerçekleştireceğimiz yarışmamızın tüm süreci ise şöyle işleyecek:

 • Yemek.com'a üye olup, ekleyeceğiniz tarifin başlığına #YılınKahvaltıSofrası etiketini (örneğin: Menemen #YılınKahvaltıSofrası) yazacak, çok sevdiğiniz kahvaltılık tarifi tüm detayları ve iştah açacak, kendinizin çekeceği bir fotoğrafıyla birlikte sitemize ekleyebilirsiniz. (mobil siteden, masaüstü cihazlarınızdan ve Yemek.com'un mobil uygulamasından tarif gönderebilirsiniz)
  • Yemek.com editörleri tarafından tarifinizin uygunluğu (kopya olup olmadığı, fotoğraf kalitesi vb.) kontrol ediliyor, uygunsa Yemek.com'da sizin adınızla yayına alınıyor.
  • 1 Aralık 23:59'da yarışmamız sona eriyor. 3 Aralık'ta jüri değerlendirmesiyle 10 yarışmacı "Yılın Kahvaltı Şefi" olarak belirlenip kazananlar sosyal medya hesaplarımızda ve sitemizde duyuruluyor, kazanan tarifler Yemek.com şefleri tarafından Yemek.com stüdyosunda hazırlanıyor.
  • 13 Aralık Cuma günü bu tarifler kazananların isimleriyle Yemek.com'da "Yılın Kahvaltı Sofrası" interaktif sayfasında yayınlanarak milyonlarla buluşuyor. (Güncellendi.)

  Son iki adımın duyuruları ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da (Instagram, Faceook, Twitter) yapılacaktır.

  Yeni yılda kahvaltıyı daha çok sevdirecek, size özel ödüller: "Ödüller neler?"

  dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-dort

  • Yemek.com ve DİMES ortak jürisinin beğenisini alıp yarışma sonunda açıklayacağımız "Yılın Kahvaltı Sofrası"nda tarifleri yer alacak 10 yarışmacıdan en iyi 3'ü Vestel'den Mutfak Şefi,

  En iyi 3 dahil, tarifleri jüri tarafından beğenilen toplam 10 yarışmacı ise:

  • İçinde kendi tariflerinin yer alacağı "Yılın Kahvaltısı" tarif defteri,
  • "Yılın Kahvaltı Şefi" önlüğü",
  • Ve DİMES özel hediye paketi (iki büyük, iki küçük DİMES Gerçek Sıkma Portakal Suyu) kazanacaklar!

  Ödüllerin detaylarının olacağı yeni bir yazıyı da çok yakında paylaşacağız. Şansınız kahvaltılıklarınızı seven sevdikleriniz gibi çok olsun.

  Sevdiklerinizi sabahları erkenden uyandıran o kahvaltılık tariflerinizi bizimle paylaşarak: "Nasıl katılırım?"

  dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-bes
  Sevdiğiniz kahvaltılık tarifi bu yazıdaki uyarıları dikkate alarak sitemize girerek yarışmamıza katılabilirsiniz.

  Kahvaltıyı ne kadar çok sevdiğimizi ülkemizdeki kahvaltılık çeşitlerinden anlayabiliriz ama jürimizin dikkate alacağı püf noktalarını takip edelim:

  • Kahvaltılık tarifinizin başka bir tariften kopya olmaması gerekiyor.
  • Bize istediğiniz kahvaltılık tarifi yollayabilirsiniz.
  • Tarifle ilgili ne kadar detay (açıklama, püf noktaları, yapılış adımları) verebilirseniz değerlendirmede daha net anlaşılmasını sağlarsınız.
  • Malzemeleri ölçüleriyle birlikte alt alta girmeye özen gösterin. Ölçüleri girmezseniz tarif tamamlanmadığı için yayına alınamayacaktır.
  • Ve son olarak tarifinizin fotoğrafını gördüğümüzde onun güzel kokusu burunlarda duyulmalı. Güzel bir fotoğraf gerekiyor.

  Bakın burası çok önemli: "Kurallar neler?"

  dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-alti
  En sevdiğiniz, yörenizin yemelere doyamadığınız kısacası bize dilediğiniz kahvaltılık tarifi yollayabilirsiniz ama başka bir sitede yayınlanmamış olması şartıyla

  1 Aralık Pazar günü 23:59'a kadar mutfaktan kahvaltılıklar çıkacak: "Ne zamana kadar sürüyor?"

  dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-iki
  Yukarıda da söyledik ama tekrar edelim unutulmasın: Yarışmamız 1 Aralık Pazar günü 23:59'a kadar sürüyor.

  3 Aralık'ta kazananlar duyuruluyor, 11 Aralık'ta sofralar kuruluyor: "Kazananlar nereden ve nasıl açıklanacak?"

  dimes-yks-tanitim-yazisi-sofra-gorseli-uc
  "Yemek.com & Dimes Yılın Kahvaltı Şefi" olmaya hak kazanan 10 yarışmacının tarifleri yukarıdaki boş tabakları dolduracak, Yemek.com'da yayınlayacağımız interaktif soframızda yer alacak. Tarifinizi öğrenmek, yapmak isteyenler, interaktif soframızda tarif fotoğrafının üzerine tıklayıp sizin isminizi ve tarifinizin detaylarını görebilecekler.

  Kazananlar 3 Aralık Salı günü sosyal medya hesaplarımızdan (Instagram, Faceook, Twitter) duyurulacak, tarifleri ise 11 Aralık'ta "Yılın Kahvaltı Sofrası"nda yer alacak.

  Unutmadan: "Yemek.com'a nasıl kahvaltılık tarifimi yollayabilirim?"


  Yukarıdaki videoyu da izleyebilirsiniz, bu bağlantıdan da ayrıntıları okuyabilirsiniz.

  Aklınıza takılan her şeyi bize sosyal medyadan (Instagram, Faceook, Twitter) sorabilirsiniz.

  Şansınız bol, kahvaltı sofralarınız her yeni yılda bi' öncekinden güzel olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?