http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/hummus-bar-peace | mymodernmet

Beraber Yemek Yiyen Araplarla Yahudilere İndirim Yapan Bir Güzel Restoran

Favorilerime
Ekle

Yılların hikayesi, yılların kanayan yarası, yılların acısı. Tarihsel sürecine girersek içinden çıkamayacağımız bol hüzünlü bir film senaryosu. Şu an hiçbirinin detayına girmeyeceğiz izninizle. Kimsenin haklılığından haksızlığından, nefretinden, kavgasından bahsetmeyeceğiz. Biraz sevgi demeye çalışacağız, biraz barıştan bahsedeceğiz. İsrail'de yer alan bu güzel restoran sayesinde tabii ki.

Hummus Bar.

İsrail'de yer alan, yemeğin evrenselliğini kullanarak barışa dair bir şeyler söylemek isteyen bir mekan. Kendi Facebook hesabından çok da güzel şeyler söylüyor aslında. Diyor ki "Araplardan ya da Yahudilerden korkuyor musunuz? Biz Arap değiliz, biz Yahudi de değiliz. Biz yalnızca insanız. Bizim Arap mutfağından humuslarımız ve Yahudi mutfağından falafellerimiz var"

mymodernmet

mymodernmet

Son yıllarda neredeyse her yanının barışa ihtiyacı olan Orta Doğu için kurulabilecek en güzel cümleleri kuran mekan, yalnızca cümlelerde bırakmıyor niyetini ve ekliyor: "Beraber yemek yiyen bütün Arap ve Yahudilere yüzde 50 indirim yapacağız"

İçinde mükemmel bir kötülük bulunmayan herkesin bam teline birkaç nota yollamayı başaran Hummus Bar'ın sloganı da "Barış için Humus". Kurulabilecek en güzel cümlelerden biri. Gerçi ne fark eder, "Barış için midye" desin biri, gidelim 100 tane midye yiyelim.

Normal şartlarda kıssadan hisse tadında son cümleler kurardık ama bu kez bizim diyebileceğimiz hiçbir şey bu güzel restoranın dediklerinin üstüne çıkamayacak. Bize yalnızca "Helal olsun" demek düşüyor. Bir de teşekkür etmek.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?