Yüzüne Sürdüğü Tek Bir Malzemeyle Tüm Aknelerinden Kurtulan Genç Kadın

Favorilerime
Ekle

Yüz alerjileri, egzamaları, akneler ve sivilceler çoğu kişinin hayatını zorlaştıran rahatsızlıklardan. Kaşıntı ve acı hissinin getirdiği sıkıntı bir yana estetik olmayan görüntüler çoğu kişinin sosyal hayatını oldukça olumsuz etkileyebiliyor.

Şimdi anlatacağımız genç kadının hikayesi de bunlardan biri.

Reddit'teki paylaşımıyla bir anda gündeme oturan kadının yüz egzaması ve aknelerinden kurtulma hikayesi o kadar ilginç ki insanlara "Yıllardır aradığımız çözüm bu kadar basit miymiş?" dedirtmiş durumda.

Zira sadece dört haftada gözle görülür şekilde değişen kadının sırrı çok basit bir malzemede gizli.

Önemli not: Benzer sorunlar yaşıyorsanız önce mutlaka bir dermotologa danışmayı unutmayın!

Sadece dört haftada gözle görülür bir iyileşme

Her şey genç bir kadının öncesi-sonrası görüntülerinden oluşan dört fotoğrafını Reddit'e yüklemesiyle başladı. Nisan ayında bir anda yüz egzamasına maruz kaldığını söyleyen kadının fotoğraflarında tedavi öncesi, tedaviden bir hafta sonra, iki hafta sonra ve dört hafta sonrasını görüyoruz. Ama ilk fotoğrafla son fotoğrafa baktığımızda cildindeki mucizevi iyileşme hemen dikkatinizi çekiyor.

Peki nedir bu mucizevi tedavi? İşin bu kısmı çok daha ilginç.

Uygulaması da çok basit

milliyet

milliyet

Genç kadın şimdiye kadar birçok doktora gittiğini ve farklı kremler kullandığını ancak hiçbirinin cildindeki kaşıntı ve kızarıklıkları geçiremediğini söylüyor. Ardından her gece üç saat boyunca cilde uygulanan ham bal maskesinin denekler üzerinde yüzde yüz başarı sağladığını iddia eden bir araştırma okuyor ve tüm hayatı değişiyor.

Aynı yöntemi kendinde test etmeye karar veren kadın yüzünü temizleme sütüyle sildikten sonra çok ince bir tabaka balı yüzüne sürüyor ve üç saat bu şekilde bekletiyor. Anlattığı ve fotoğraflarında da gördüğümüz üzere bu yöntem o kadar hızlı ve o kadar acısız bir şekilde iyi sonuçlar veriyor ki kendi bile şaşırıyor.

Şimdiki planı ise tüm izler gidene kadar üç gecede bir bal maskesini yüzüne uygulamak ve ardından araştırmanın önerdiği gibi hastalığın geri gelmemesi için 6 ay boyunca haftada bir kez bu tedaviyi sürdürmek.

Son olarak antibakteriyel faydalarıyla da bilinen balın aynı şekilde tüm akne ve sivilcelere de iyi geldiği söyleniyor. Ama yazının başında da belirttiğimiz gibi bu yöntemi uygulamadan önce doktorunuza danışmayı sakın ihmal etmeyin!

Kaynak: Delish, Reddit


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?